Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 26, 2020, 05:06:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hitlersyn w pełni laserunkowany  (Przeczytany 5071 razy)
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« : Maj 06, 2008, 01:33:10 »

Jako, że "górze" (Kasi) się spodobał, to go wrzucę również tu, coby go całe zacne grono mogło ocenić. Pierwszy, od łba do ogona, malowany akrylami, laserunkiem, bez żadnych olejów, suchych pędzli etc. Krytycy do boju

Zdjęcia są jakie są, mimo tego, że w słońcu pełnym robione... Mam nadzieję, że figurkarz ze mnie lepszy niż fotograf

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Marszałek
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #1 : Maj 06, 2008, 03:14:02 »

Cześć,
Bardzo fajny delikatne łądne cienie, czekam na następne posty
To ten nowy zestaw Dragona z panzerrurą?
Pozdrawiam
Gufel
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Maj 06, 2008, 03:39:56 »

Cześć! nie wiem czy to wina zdjęć ale ja tam widzę tylko dwa kolory (bez płynnych przejść), które się odcinają od siebie dość ostrą linią. W szczególności to widać na pierwszym zdjęciu. A z drugiej strony nigdy nie cieniowałem akrylami więc nie znam techniki. tutaj mógłby się wypowiedzieć jak podejrzewam Rafał Tefelski, który ostatni przerzucił się na akryle a efekty wszyscy tu już widzieli na forum. Pzdr. Tymek.
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 06, 2008, 06:43:45 »

Figurka to stara Tamiya . W sumie dość duże powierzchnie płaszcza jak na początek trudno się cieniuje ,pokombinuj zaczynając od najciemniejszego koloru (taki ,jaki chcesz mieć w najgłębszych fałdach) i stopniowo o ton rozjaśniaj ten kolor malując rzadką farbą coraz mniejsze powierzchnie aż do "najwyższych" punktów fałd które będą najjaśniejsze .Postaw sobie figurką pod lampką tak by światło padało z góry i wtedy zobaczysz które punkty są najbardziej jasne .Ważne jest by przejścia były możliwie płynne , dlatego też musisz dobrać odpowiednią gęstość farby(mniej więcej konsystencja mleka) i lepiej kilka razy pomalować rzadszą farbą niż raz zapaprać gęstą.Myślę że 5 lub sześć kolejnych rozjaśnień o ton powinno już dać lepszy efekt.
Pozdrawiam
Jacek
Sylwester Bres
Full Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 07, 2008, 04:59:15 »

Witam . Ja robie podobnie jak Jacek , tyle ze rozjasniam wiecej niz chce to widziec w efekcie koncowym . Nastepnie rozrabiam z woda kolor podstawowy (najciemniejszy) . Powinno to wygladac jak lekko zabarwiona woda (bardzo rzadkie) , i pociagam po calosci raz czasami kilka razy , az do pozadanego efektu . Powinno to przyciemnic rozjasnienia i zlac przejscia ze soba . Pozdrawiam
Sylwester Bres
Full Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maj 07, 2008, 05:03:35 »

Znowu ja . Czasami kolor moze byc troszke jasniejszy niz podstawowy , jezeli uwazasz , ze wglebienia sa za ciemne . 
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 18, 2008, 09:51:38 »

Niewiele jeszcze widac ale dobrze kombinujesz.

pozdrawiam
Artur
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Maj 20, 2008, 11:10:55 »

Długo mnie nie było, oj długo Smutny Po kolei
- Marszałek - figurka to Dragon, zestaw nieznany, dostałem od Kasi (dziękuję!)
- Gufel, Jacek, Sylwester - kolorów było 5 lub 6, ale brak umiejętności sprawił, że zlały się i widać 2 może 3. Malowany rzadką farbą, kilka razy, jak widać i tak udało mi się zalać
- Artur - dzięki, staram się wzorować między innymi na Twoich pracach, mam nadzieję, że kolejna próba będzie bardziej udana.

Kiedy wrócę, nie wiem. Szkoła goni Pozdrawiam Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!