Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 21, 2017, 03:07:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Poprawiony został problem z logowaniem.

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Kapitan huzarów - DOBRE ZDJĘCIA!  (Przeczytany 28887 razy)
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 30, 2008, 07:36:09 »

Zabrałam się zatem za malowanie huzara:
http://figurki.org/component/option,com_smf/Itemid,127/topic,927.msg7312#new
Dzięki pomocy Staszka (dziękuję!) wiem, że oficerami w 3 pułku huzarów byli m.in. kpt. Nicolas- kawaler Legii Honorowej i później oficer Legii (1807) ,był pod Jeną, w 1812 dowodził 11 pułkiem strz. konnych w Rosji, oraz kpt. d' Hollosy ranny pod Jeną, również oficer Legii Honorowej, szef szwadronu pod Eylau (Iława) prawdopodobnie Holender lub Flamand.
Lubię mieć figurkę zidentyfikowaną z nazwiska, taki "feler"  Mrugnięcie

Najpierw zatem wszystko z grubsza ładnie poskładałam, pana kapitana posadziłam w siodle, zeby zobaczyć, jak się to w całości prezentuje:

Upsss...  Szok koń bez ogona??? nie może być!

Ciemnoszary podkład z jakiejś Pactry i jedziemy. Konik będzie skarogniady z jaśniejszymi pachwinami i pyskiem, taki śliczny, lśniący... z malutkimi jabłuszkami na zadzie. Na razie, cóz, straszy.

I pan kapitan z 3 pułku huzarów, czyli mundur w kolorze gołębiobłękitnoszaroperłowym, dodatki czerwone. Zapodkładowałam pana kapitana na szaroniebiesko, teraz będę schodzić ku owym perłowym gołębim szarościom.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2008, 07:28:39 wysłane przez Katarzyna Manikowska » Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 30, 2008, 09:01:54 »

Hahaha to już wiem skąd będę kopiował malowanie konia dla Kozaków Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Nasz vWarsztat Mrugnięcie
Narzeczona modelarza Duży uśmiech
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 30, 2008, 10:28:15 »

Czekaj, na razie niczego nie kopiuj! Chwilowo te mazaje w niczym nie przypominają ostatecznej maści konika. 
Docelowo ma on wyglądać mniej więcej tak:

Przy czym pysk ciut jaśniejszy i malutkie jabłuszka na zadzie. Może ogon i grzywa rozjaśnione, choć wtedy to już nie będzie skarogniady a srebrny.
Oczywiście obrazek, z którego zwierzątko maluję, mam w domu, nie tutaj  Złość

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2008, 11:38:29 »

z jakiej epoki ci kozacy? bo jak II wojna to albo konie budionnowskie, albo dońce, a coś mi mówi, że były jasniej umaszczone, ale Kasia bedzie wiedziała lepiej  Uśmiech

Zycie przerosło kabaret
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2008, 12:08:25 »

Staszku, to jest ten zestaw:
http://www.jadarhobby.waw.pl/zvezda-3579-sowieccy-kozacy-p-10153.html?osCsid=0bc6e01bf690680ae9c3037d64474050
czyli faktycznie II wojna, ale z tego co wiem, dość łatwi do przerobienia na I wojnę, wojnę domową i okolice.
Dońce i budionny faktycznie przeważnie są kasztanowate, jasne, ale jakiś procent gniadych i karych się trafia. Czyli można zrobić np. w grupie czterech koni jednego karosza. Srebrnego bym nie ryzykowała, konopiastej grzywy też nie.
Rzeźbiarsko, na moje oko, konie Kozaków wyglądają jak budionny, ale na tym forum na koniach najlepiej to się zna kol. Bachmat (pozdrowienia!).

Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2008, 12:26:52 »

A mówcie po ludzku do mnie o tych koniach Z politowaniem

Nasz vWarsztat Mrugnięcie
Narzeczona modelarza Duży uśmiech
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 30, 2008, 12:31:07 »

A co po ludzku?  Chichot

Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 30, 2008, 12:46:16 »

A mówcie po ludzku do mnie o tych koniach Z politowaniem

zerknij w jakiś poradnik o koniach, tam sa rózne rasy, kiedy i gdzie wystepowały jak były umaszczone , to wiele wyjaśni

Zycie przerosło kabaret
Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 30, 2008, 03:01:46 »

Pięknie wyrzeźbiona figurka, okres napoleoński rzadko gości na tym forum ,więc jestem  bardzo ciekawy  końcowego  efektu ,tym bardziej że sam pracuję obecnie nad huzarem  polskiego10 pułku z tego okresu.
Czekam na dalsze postępy prac.
Pozdrawiam.

Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 01, 2008, 02:32:16 »

"Złoty huzar" jaka skala? z jakiej firmy?

Zycie przerosło kabaret
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2008, 07:30:46 »

Kolejne (wybiórcze) etapy malowania konika...

... i człowieczka:

Konik mia być skarogniady, a wychodzi owszem gniady, ale bez skaro Mrugnięcie Jabłuszek też może nie być, zresztą zobaczymy.

Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 05, 2008, 03:29:02 »

Konik bardzo ładny, sam myślę nad podobnym malowaniem, teraz wiem na kim będę się wzorował Uśmiech
Huzar wygląda ciekawie, ale osobiście buty wykonałbym w tonacji nieco ciemniejszej ,no chyba  że to nie koniec.
Czekam na ciąg dalszy.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Maj 06, 2008, 07:33:58 »

Najpiękniejszego konika świata ciąg dalszy. Zaznaczyłam mu miejsca na odmiany na nogach i pysku (te białe paćki) i wzięłam się za lamparci czaprak. W jego lamparciość musicie na razie uwierzyć  Mrugnięcie

I człowieczek. Zaczynam mu pomalutku malować szamerunki i inne galony. Co się da, będzie haftowane.

Mirku, człowieczek NIC jeszcze nie ma ostatecznie skończonego, nawet mundur mu tylko z grubsza ścieniowałam. Buty będą przede wszystkim czystsze i w bardziej nasyconym odcieniu. Pomału. Na razie zajmuje mnie najpiękniejszy konik świata  Uśmiech

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Maj 07, 2008, 07:15:10 »

Dziś zrobiłam przymiarkę do lamparta i zaczęłam galon na czapraku, podkreślałam też konikowe mięśnie:

Człowieczkowi zaczęłam rozjaśniać czerwone skórzane elementy. Na razie wszystko rozjaśniałam tym samym zestawem barw, ale docelowo flama będzie bardziej pomarańczowa, buty wejdą w, hm, magentę, a reszta zobaczymy. Huzarskiego pasa nie tknęłam.
Aha, i przygotowałam pod cieniowanie wszystkie galony, sznytasy i inne szamerunki.

Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maj 07, 2008, 09:31:22 »

Wychodzi fajowo, może zdążysz na wystawę  Uśmiech
Pozdrawiam, Artur.

Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!