Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 26, 2020, 06:23:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mój pierwszy akrylowy ryj...  (Przeczytany 4941 razy)
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« : Kwiecień 17, 2008, 06:49:46 »

...czyli nie śmiać się Zawsze miałem opory przed malowaniem akrylami, doskonałym argumentem był brak odpowiednich farb. A tu słowo się rzekło, kobyłka u płota - kupiłem caluśki zestaw Vallejo do malowania ciała. No i przedstawiam pierwszą próbę. Chciałbym zaznaczyć, że gotowa jest tylko twarz, ten czarny pasek jest do zamalowania Z politowaniem

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2008, 09:11:01 »

No i bardzo ładny ryjek mamy 
Na zdjeciach wygląda na bardzo jasny, jakby mocno oświetlony. W nomalnych warunkach jest tak, że światło pada, powiedzmy, znad głowy człowieka, co oznacza, że miejsca skryte w cieniu bedą ciemniejsze. Banały opowiadam, wiem. W każdym razie, weź łepek i ustaw go pod żarówką, a potem popatrz, które miejsca na twarzy się zacieniły. Spróbuj cieniutkim pędzelkiem wmalować w tych miejscach cienie - ja rozrabiam ciemnobrązową farbę o ciepłym odcieniu (Woodgrain Vallejo powiedzmy) z wodą i retarderem, tworząc filterek. Tym filterkiem ostrożnie zaciemniam to, co wydaje się zbyt jasne. Lepiej, jesli filtr będzie "za rzadki" (w sensie mało farby) niż za gęsty - zawsze możesz dołożyć drugą warstwę, gd wyschnie.
Pamiętaj o zacienieniu czoła, wydaje mi się, że chłopek będzie miał albo hełm, albo czapeczkę z daszkiem. Łuki brwiowe z kolei zostaw rozjaśnione.
A ryjek, powtarzam, bardzo ładny.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2008, 11:41:53 »

OK, co dobrze to już wiem cienie domaluję, taki ciepły brąz będę miał. A co jest źle? Z politowaniem

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 18, 2008, 02:00:42 »

Siemasz Tomek

no jak na pierwszy raz to jest dobrze ;)straszne zacieki ci sie porobily chyba zle wycierales pedzel.
luknij tutaj malowalem twarz akrylem i moze cos ci podpowiem.jakiego miksu uzywasz??

Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 18, 2008, 02:13:27 »

Hey,
Tomek jest całkiem nieźle, dobrym przykładem właśnie jest fota Damiana, zwróć uwagę na cienie pod policzkami, wewnętrzne i zewnetrzne krawędzie oczu oraz ciemna linia idąca nad wąsem ogółem połaczenie nosa z twarzą. Oczywiście te miejsca mogą zupełnie inaczej wyglądać jeśli źródło światła skierujemy z innego punktu. Przyciemnij te miejsca a zobaczysz będzie ssuper.
Pozdrawiam, Artur.

Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 19, 2008, 11:09:02 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi Od siebie dodam tylko tyle, że kolejna już się maluje Chichot Spróbuję na wieczór pokazać co wyszło, chociaż goni mnie konkurs z ekologii Z politowaniem

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 24, 2008, 10:43:35 »

Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!