Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 18, 2020, 12:35:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurdupel 54 mm, Oficer Lekkiego Znaku XVIIw , tymi ręcami..  (Przeczytany 10699 razy)
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« : Luty 15, 2006, 12:56:59 »

A upletłem takiego oto potwora, skala 54 mm, MS+GS.
Pierwszy mój w tej skali.
Przedstawia XVII-sto wiecznego  polskiego oficera kawalerii Lekkiego Znaku.
Jest wykonany w częściach, troche dłubania jeszcze zostało.
Pozdrawiam,Maciek Koncerz Pawlica

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2006, 01:22:02 »

No bardzo fajny!!
Moim zdaniem za dużo ma tych wszystkich pierdół. Oczywiscie bardzo ładnie to wszystko wykonane i zapewne powinno się tam znajdować ale wg mnie jest tego za duzo... Pomalowanie tego to masakra.A najgorsze że spod tych dodatków nie widać figurki, która wyszła Ci super! Chyba, że w wersji komercyjnej (jeśli przewidujesz) bedzie możliwośc alternatywy -doklejać albo nie. Dal mnie figurka byłaby doskonała bez łuku, strzał, młotka, saszetki na pasku pod prawą pachą. Jeszcze jak by prawą rękę opierał o biodro Wtedy byłoby widać całą postać, strój, wyeksponowal by sie mistrzowko zrobiony płasz. Ale wiesz Maciek, to tylko moje zdanie z punktu widzenia potencjalnego klienta, nie traktuj tego jako krytyke. Figurka świetna.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów
Artur
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 01:25:05 wysłane przez In$pektor » Zapisane
Marcin Łukawski
Zjazd
Jr. Member
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2006, 02:05:24 »

Fajniusi ale popieram Artura za duzo broni ma ja bym wywalił ten młotek i kołczany wystaczy szabla i buława zatknięta za pas.

Pozdrawiam i lep dalej kurduple

Marcin
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2006, 02:06:27 »

Dobra, oprzytomniałem z pierwszego wrażenia to też cos napisze krytycznego Maćku myśle ze Artur ma racje, ten łuk i kołczan mógłby być jako opjca. Zrobiłeś dużo detali i rzeczywiscie troche za bardoz przykrywaja tego jegomościa. Na mój gust to szabelka i buława by mu wystarczyly w zupełnosci.
Radek

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2006, 02:33:41 »

A ja bym nie wywalała; tak się w końcu chłopaki wtedy nosili, dużo klamotów przy sobie miewali. Na obwieszonych jak choinki Szwabów z II wojny nikt jakoś nie narzeka  ! Na moje oko, Mistrzu Koncerzu, to jemu by się jeszcze qń należał... ale ja takie zboczenie mam, że im więcej detali do malowania, tym większa moja radość...
A figurka cudna. Prawą dłoń mógłbyś (mógłbyś?) mu bardziej zdecydowanie zacisnąć na nadziaku (czy tam obuszku...), bo teraz jakoś mało zdecydowanie go dzierży. I na niektórych zdjeciach lewa łapka wydaje mi się jakby za długa i źle ułożona - ale tylko na niektórych.
To tyle marudzenia człowieka, który NIC nie potrafi ulepić...
Śliczna figurka...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2006, 03:19:55 »

Kasiu,jeśli chodzi o obuszek i  palce , faktycznie niezafajnie to wyszło, najlepiej było by zrobić łapę razem z  obuszkiem ale nie wiem czy tak by się to odlało.
łapa lewa faktycznie dziwnie wygląda,ale też jest oddzielnie i trudno ją do zdjęć przykleić żeby było OK.
A po co ją zrobiłem oddzielnie to sam nie wiem. Niezdecydowany
Panowie, wszystkie elementy ,o których piszecie są zrobione oddzielnie i można je piznąć przez okno.
Ale obuszka troche żal Zawstydzony
Co się da, to naprawię!
Ide do warsztatu!
Heeeej sza  ble  w dloooooń.......

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Luty 15, 2006, 03:28:16 »

Mistrzu Koncerzu, to ja Ci już w tym warsztacie przeszkadzać nie będę. Zastrzeżenie dot. lewej łapki wycofuję, psim głosem pod stołem szczekając.
I idę sobie wyobrażać, jak można by temu panu "pas słucki, pas lity" pomalować...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2006, 07:31:34 »

jasna choinka, jak Wy to robicie?
 Szok

Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...
Kraken
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2006, 08:21:29 »

Eeeech...
Ja to co umiem to wiewórkę ulepić.
A czy można prosić by kolega Lumiś pokazał jak takie ładne ręce sie lepi. Bo główkę z oczami kolegi Lumisia to ja już widziałem a rąk to tak jeszcze nie umiem. Lepie je jak rekawiczki z palcem, a potem żyletką nacinam palce ale to smiesznie wygląda bo modelina sie ciągnie.

Powoli ale do przodu:
http://figurkowy.blogspot.com/
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Luty 15, 2006, 08:46:33 »

Piotrze, powoli, powoli lepimy.
Krakenie, Lumis to znaczy-JA?!
1)-LUMIŚ to Tomek Z. znany z mieszania na PWM,w środowisku rzeźbiarzy wywodzących się z tamtego  forum Ty Lumisiu to obelga .
Ja nazywam się Maciek Pawlica -Koncerz, czasem też Ojciec Redaktor od czasu wielkiej wojny Pingwino-Etiopskiej, która rozgorzała na PWM a której ja ,Pabelo 40, Piotr Czyż Ojciec Administrator jestesmy weteranami.
2.)-Wiewiórki są bardzo ważne.
Jak umiesz ulepic futerko i wąsy, to kariera stoi przed toba otworem.
3.)-KONCERZ nie ma pojęcia jak się lepi  ładne ręce dlatego lepi je małe.
Ale kombinujesz prawidłowo, z tym że nie żyletką,a czymś grubszym i tępym,modelina się nie ciągnie, jest na tej stronie napisane dlaczego i jak.
Teraz kolega KONCERZ pokaże jak lepimy taką potworę.
Mniej wiecej.

A figurka jest z Magic Stuffa (MS) i Geen Stuffa (GS).
Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #10 : Luty 16, 2006, 12:08:50 »

Piotrze, powoli, powoli lepimy.

obawiam się, że gdyby to był jedyny warunek, to od jakiegoś czasu byłbym mistrzem świata i okolic...
więc chyba jednak musi być coś jeszcze...

Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...
Pawel Urbanek
Newbie
*

Pomógł? 5

« Odpowiedz #11 : Luty 16, 2006, 12:36:04 »

A czy można prosić by kolega Lumiś

Świat się kończy. Koncerza z Lumisiem pomylili.
KRAKEN

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Luty 16, 2006, 12:42:09 »

A czy można prosić by kolega Lumiś pokazał jak takie ładne ręce sie lepi. Bo główkę z oczami kolegi Lumisia

A może to ja jestem Lumis? Oj chyba nie - w koncu Lumiś jest tylko jeden
czasem też Ojciec Redaktor od czasu wielkiej wojny Pingwino-Etiopskiej, która rozgorzała na PWM a której ja ,Pabelo 40, Piotr Czyż Ojciec Administrator jestesmy weteranami.

Ha, i na osłodę I odswieżenie wątku:
Weteran naszej wojny

Ale do rzeczy:

Bardzo mi się ta 54mm podoba i jak na pierwszą taką małą figurskę to jest super! Nic bym mu nie zdejmował - jeno może tylko te rękawiczki poprawił - ale bardzo jest ładny. Jak ci się Maćku lepiło taką małą skalę - to duża odmiana po 120mm...

Pozdrawiam i czekam na jeszcze - aha pozwalam sobie przenieśc wątek do Twojego priwatnego warsztatu.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na więcej.

Piotr

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Luty 16, 2006, 12:43:04 »

Świat się kończy. Koncerza z Lumisiem pomylili.

No niezłe jajca  

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!