Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 09, 2019, 03:57:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Amazonka  (Przeczytany 6198 razy)
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« : Luty 12, 2006, 01:59:11 »

Witam właśnie skończyłem moją amazonkę .Wyszła jak widąć .Namieszałem troche ,bo sama postać jest zrobiona z modeliny (to był błąd) miała być bardziej rozebrana ,ale moja córeczka była trochę zgorszona tym co robię ,więc ubrałem ją co nieco .
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 12, 2006, 02:04:30 »

I jeszcze jeden widoczek .No,pozostało malowanie ,ale to może zrobi za mnie brat ,bo ja zadowalam sie tylko rzeżbieniem .
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 12, 2006, 02:29:34 »

No bardzo fajnie! A planujesz coś w mniejszych skalach? (54mm, 75mm)

Pozdrawiam
Artur
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2006, 06:25:02 »

Witam .kiedyś popełniłem kilka takich figurek (75mm) ,ale były to figurki robione tylko na zamówienie . Miały być odlewane ,ale jakoś tak dziwnie się to skończyło ,że ich nie mam .Pozdrawiam Grzesiek
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Luty 13, 2006, 08:45:57 »

FENOMENALNE!

Jeszcze nie widziałem takiej figurki, z tyloma precyzyjnymi detalami, zrobionymi przez Polskiego Autora!
Czy ja mogę ją zamieścić w galerii? Myślałem nawet, żeby zrobić galerię surówek - figurek od podstaw, jeszcze nie pomalowanych. Co wy na to? Będzie z tego świetny materiał do naśladowania.
Ducz, mam prośbę - opowiedz jak robisz takie świetne detale - szczególnie to pytanie dotyczy tych, które wiszą na mieczu? Co to jest za ta szara masa (Magic?).

Nie mogę się doczekac, kiedy będzie pomalowana.

Pozdrawiam,
Piotr Czyż

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 13, 2006, 07:32:48 »

Witam .Oczywiście że możesz ją zamieścić w galerii , a tak poza tym to mam kilka surówek jeszcze w domu .Mam np. taka figurę która jest częściowo zrobiona z gipsu i modeliny ,tylko sam nie wiem czy to jest jeszcze modelarstwo  ona ma ponad 50cm.,Ale myslę ze się dogadamy . Ta szara masa to jest modelina ,jeśli miałeś na myśli ciało kobietki ,poprostu wymieszałem dwa kolory modeliny bialą i szarą ,bo chciałem  uzyskać efekt zbliżony do marmuru ..A tak w ogóle to najpierw zrobiłem korpus tej kobietki w plastelinie Następnie zrobiłem z nie dwustronną formę , w którą wcisnąlem modelinę i do pieca .Tak powstał korpus jeszcze tylko papier ścierny i była gotowa do ubrania.Żałuję tylko że twarz jej zrobiłem z modeliny no trudno . W taki sam sposób robię teraz łódz.Zrobię zdjęcia ,tylko że teraz mam dość duże zamówienie  na wzory i pewnie przez parę kolejnych tygodni nie będę mógł nic innego robić. A te detale na mieczu to prosta sprawa ,na kartce papieru rozwałkowuję milliput żeby był cieniutki ,odbijam na kalce technicznej dany detal ,przykładam do milliputu lekko dociskam coby się odcisnął to nic że się masa przyklei do kartki ważne żeby nie do kalki ,i zostało tylko wyciąć  na tym etapie coś tam jeszcze poprawiam .Zostawiam na 24 godz.odklejam od kartki delikatnie nożykiem i gotowe do dalszej obróbki .A z malowanie amazonki to jeszcze nie wiem ja się za to nie biorę ,ale mój nadworny malarz  (brat)Paweł może sie skusi .
gemGreg
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 07, 2006, 12:06:18 »

A te detale na mieczu to prosta sprawa ,na kartce papieru rozwałkowuję milliput żeby był cieniutki ,odbijam na kalce technicznej dany detal ,przykładam do milliputu lekko dociskam coby się odcisnął to nic że się masa przyklei do kartki ważne żeby nie do kalki ,i zostało tylko wyciąć  na tym etapie coś tam jeszcze poprawiam .Zostawiam na 24 godz.odklejam od kartki delikatnie nożykiem i gotowe do dalszej obróbki

Szok to bardzo ciekawe co napisales. Nigdy dotad o takich metodach nie slyszalem. Zastanawia mnie co to jest i jak to dziala ta kalka techniczna. Napisales ze " to nic ze sie przyklei do papieru" Powiedz czy zostawiasz na 24 godziny z przyklejonym papierem a potem to idzie odkleic?? Bo mnie sie tez przykleja nieraz magic sculp ale z obawy proboje odkleic i czesto psuje :/

Nie odrazu Michał Anioł Dawida "ULEPIŁ"
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Maj 07, 2006, 06:33:33 »

Witam .Ta kalka to nic innego jak kalka do rys. technicznego ,i faktycznie zostawiam go na 24godziny właśnie po to żeby uniknąć zepsucia detalu bo po wyschnięciu jest na tyle twardy że bez obaw moge go odciąć od papieru mewentualne resztki papieru przecieram delikatnie papierem ściernym.Niestety ja robie wszystko milliputem i nie wiem jak działa magic sculp ,ale myśle ze tak samo . Z tego co napisałes to problem masz chyba w tym że za wcześnie próbujesz oderwac magica  , poczekaj niech dobrze wyschnie . Ducz
gemGreg
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maj 07, 2006, 09:36:42 »

no dobra kalka do rysunku technicznego ale co z nia robisz? odbijasz jakis wzór poprostu?

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 08, 2006, 05:48:56 »

Ano tak, nastepnie tę stronę na której jest to coś narysowane przykładam do millputa lekko dociskam żeby sie wzór odbil  i pożniej zostaje tylko delikatnie wyciąć polini i gotowe .Pozdrawiam
gemGreg
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 09, 2006, 06:42:53 »

rysujesz na kalce, przykladasz i dociskasz na milipucie i potem wycinasz miliputa? wow to musi byc trudne, myslalem ze odciskasz odrazu jakos ksztalt

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 09, 2006, 08:09:58 »

To się wydaje tylko takie trudne .
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!