Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 15, 2017, 01:15:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Poprawiony został problem z logowaniem.

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Paganini  (Przeczytany 8294 razy)
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« : Luty 21, 2008, 08:05:39 »

Witam
Przed dwoma dniami zacząłem robić takie oto popiersie ,przedstawiajace włoskiego skrzypka i kompozytora, z przełomu XVIII i XIX wieku, Niccolo Paganiniego:

Popiersie jest mniej wiecej w skali 1/4 zdaje się, ma 12 cm wysokosci. Materiał to NSP Chavant, bardzo przyjemny w obróbce, szybko się lepi, to co widać na zdjeciach to efekt raptem kilku godzin pracy. Jeszcze co nieco do zrobienia przede mną.

Pozdrawiam
Radek

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2008, 07:02:55 »

"efekt raptem kilku godzin pracy "no,no bardzo fajny ten efekt , a w szczególności to podoba mi się nos Paganiniego
Pozdrawiam Grzesiek
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2008, 12:45:53 »

Cześć Grzegorz
Dziękuje za zainteresowanie. Ta masa, podobnie z resztą jak czerwona, nie twardnieje dlatego szybko mozna z nia pracować. Do robienia studiów postaci na prawde świetnie sie nadaje. Może tylko forma w jakiej u nas NSP jest dostępne nie jest zbyt poręczna, najmniejsza porcja to 10 lbs czyli jakieś 4.5 kg klocek (w USA sa dostepne opakowania 0.5 kg).

Pozdrawiam
Radek

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2008, 01:56:19 »

Czesc, Radku - fajne włosy - rozumiem, że to studium w trakcie pracy.

1. Ja poprawiłbym oczy (wydają mi się po prostu za płaskie - być może to wina zdjęć),
2 górną wargę(ostro się kończy krawędzią)
3 oraz dał trochę ciałka pomiędzy górną powieką a krawędzią czaszki (chodzi o zewnętrzną częśc, pod brwiami - jest tam mocne wybranie w twojej rzeźbie, a normalnie trochę ciałka i tłuszczyku tam wisi - jak piszę niezrozumiale to daj znać).
4 A i jeszcze jedno - lekko wepchnął bym do środka kąciki ust - to taki prosty zabieg, ale fajnie dodaje realizmu.
5 Aha, jeszcze szczególik - połączenie nosa (pomiedzy dziurkami) z górną wargą - jest ostro (pod kątem prostym) a zwykle jest tam łagodne łukowate wybranie.

Dodałem rysunek ze 'szczałkami' Mrugnięcie

To tak na szybko - podoba mi się całość i szczególnie dynamika (włosy, spojrzenie w bok).

Ze swojej strony polecam świetny podręcznik Foroauta (czy jak to się tam pisze) + kasetki. Dużo dają - szczególnie w dużych skalach.

Pozdraiwam, Piotr
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 01:59:42 wysłane przez Piotr Czyż » Zapisane

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2008, 04:07:10 »

Radek ,dostępność niektórych materiałów w Polsce ,jest faktycznie katasrofalna ,jeśli możesz to napisz jak duży jest to kawałek materiału .Chodzi  mi o wymiary takiego klocka ja na co dień pracuje w plastelinie może bym spróbował czegoś innego.
Pozdrawiam Grzesiek
Marcin Łukawski
Zjazd
Jr. Member
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 22, 2008, 04:37:23 »

No fajniusi Paganini.
Radek skoro ta masa nie stygnie to jak to sie ma do utwardzania tego?...wypala sie czy jak?
Da sie coś na to położyć np magica lub meleputa?
Możesz opisać dokładniej właściwości tej masy, obróbka , etc....

Pozdrawiam
Marcin
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #6 : Luty 22, 2008, 08:14:11 »

Witam
Piotrek dzieki za wskazówki. Zawsze dobrze jak ktoś inny, z boku spojrzy bo wyłapuje różne rzeczy, których samemu sie nie dostrzega. Chociaż co do niektórych cech to można polemizowac, co człowiek to inny wyraz twarzy, inne rasy, czasem wręcz dziwne...Wystarczy popatrzec po twarzach na ulicy Uśmiech  Wyleciało mi zupełnie z głowy, że proponowałeś te kasety...Jakoś się umówimy, ale to już na PM.
Grzesiu ten klocek ma wymiary 11x11x25. Co do materiałów to faktycznie, mało jest u nas ciekawych rzeczy które można bez problemu kupić. Ja znalazłem Chavant dzięki Wojtkowi Lubiczowi w firmie Kauposil, on się zaopatrywał u nich w Super Sculpey jak dobrze pamiętam.
Marcinie niestety tej masy sie nie utwardza w żaden sposób. O ile czerwona dość mocno tężeje, to NSP jest bardziej podatny na odkształcenia po wykonaniu jakiejś rzeźby. One mają swoje oznaczenia twardosci w skali 1-10, NSP Medium ma 7, Soft 4 a Autostyle 8.
Raczej nie da się tego oblepić inną masą, przynajmniej tak mi się wydaje, powierchnia jest tłusta zatem słabo cokolwiek innego bedzie do niej przylegało. Sama obróka jest łatwa, wystarczy podgrzać ją ugniatajac w palcach (czerwoną gline można podgrzewac w kuchenkach mikrofalowych, przy 80 stopniach robi się płynna). Narzędzi używam tych samych co do magic sculpa, oprócz tego mam pare większych zbieraczek do gliny, takich typowo rzeźbiarskich. Ponadto  do gładzenia używam pędzelka i terpentyny lub white spiritu.
Dzięki za zainteresowanie tak w zasadzie mało popularną tematyką.
Pozdrawiam
Radek

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 22, 2008, 08:23:14 »

Dzieki za informację  Duży uśmiech
bachmat66
Jr. Member
**

Pomógł? 5

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Luty 23, 2008, 12:56:56 »

ja na co dień pracuje w plastelinie może bym spróbował czegoś innego.
Pozdrawiam Grzesiek
czolem,
to tez jest plastelina Uśmiech tyle ze zabrano z niej siarke (dlatego jest NSP -nonsulphur plasteline), ktora normalnie wystepuje w plastelinie np typu ROMA (u nas w US). Zazwyczaj uzywa sie slowa clay rownoznacznie z palsteline w tego rodzaju produktach..

jedyna kwestia z tymi NSP to to ze jesli juz sie cos zrobi i postawi na podstawce, do kontemplacji Uśmiech i  pzoniej znow cos sie bedzie robic, jak to z plastelina, to sobie taka rzezba 'stojac' wtedy sie utlenia, i uzycie takiej plasteliny z pelna gama mozliwosci tego materialu bedzie 'dobre' okolo roku, pozniej moga ale nie musza sie kruszyc, nie za bardzo oddawac detale, nie trzymac formy, nie dawac sie wyrabiac etc .. Srednio taka paczka kosztuje 6-7 dolcow, czyli tyle ile 1-2 piwa w barze brooklinskim..

wygladza sie to woda calkiem ok bo przeceiz jest 'tlusta', a tych plastelin uzywa sie najwiecej przy robieniu odlewow etc np w figurkarstwie, lalkarstwie czy lubilerstiwe, dlatego ze bedac plastyczne zachowuja detal, nawet przy bardzo malutkich skalach (jubilerstwo), a takze uzywaja ich ludzie ktorzy sa uczuleni na palsteline z siarczanami, poniewaz ta NSP jest bardziej 'zdrowa' .
Apoxie Aves przykleja sie do tego ok, wiec mozna stosowac, ale apoxie wyciaga ten 'tluszcz' jak wysycha...

pozdrawiam

ps
a opakowania w US sa  wielkosci 452 g czyli 1 funta Uśmiech az do 200 funtow

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Luty 23, 2008, 08:53:13 »

Witam Dario
No teraz to juz wiem wszystko na ten temat ,dzięki.
bachmat66
Jr. Member
**

Pomógł? 5

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Luty 25, 2008, 02:47:52 »

czolem,
sorka za faux pas - chcialbym dodac ze pan Paganini podoba mi sie, ze ten typ dzialnosci, plastelina/glina i hajze na szerokie wody rzezbienia calkowicie pobieram obiema rekami i nogami Uśmiech

Dodam ze z tym wysychaniem NSP to moze byc z tymi najtwardszymi plasteliniami typu 'hard' etc, byc moze 'medium' nie wysycha tak bardzo, ja uzywam 'hard'  i widze zmiany po ponad roku uzywania, dlatego czesto robie NSP jako podstawe a oblepiam Roma 'hard' (inny producent). Generalnie Chavant - producent - robi cale morze glinek et plastelin
http://www.chavant.com/new_site/files/products.htm to ich strona, moza z na nia wejsc i sobie sciagnac pdf z ich produktami
uzywalem tez La Belle Touche, jak sie robi goraco na dworze, clkiem przyjemna plastelina
pozdrawiam i zycze owocnej pracy

Dario
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #11 : Luty 25, 2008, 03:19:44 »

Dzięki Darek
Ja tak jak pisałem, załatwiałem sobie chavant przez kauposil ze śląska. Oni sprowadzają zdaje sie tylko auto style i NSP. Będe musiał do nich napisać czy coś wiecej da radę załatwić. Chętnie bym wypróbował inne materiały.

Pozdrawiam i dzięki za komentarze
Radek

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Luty 25, 2008, 04:50:54 »

Pisałem Ci już na priva (że super!), a tu tylko dodam że mogę Ci pracownię wysprzątać  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Pozdrawiam, Maciek !
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #13 : Luty 25, 2008, 11:01:36 »

Heh, dzięki Maciek. To ja wysprzatam Twoja w takim razie może? Uśmiech
R.

Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #14 : Marzec 09, 2008, 08:58:00 »

Nieco wygładzony i wzbogacony o różne poprawki:

Radek

P.S.
I jeszcze dla porównania ze skalą 1/35:
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 10:13:49 wysłane przez Radek Pituch » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!