Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 27, 2020, 01:32:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: [Od podstaw] Czas na... Husarza!  (Przeczytany 61379 razy)
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #75 : Kwiecień 07, 2014, 04:57:32 »

Aaaa tam, nie podoba mi się Smutny( .
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #76 : Kwiecień 07, 2014, 05:00:38 »

Ale co się nie podoba?

Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #77 : Kwiecień 07, 2014, 07:27:02 »

piekne detale!

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Kwiecień 07, 2014, 09:55:47 »

To jest ten sam pistolet co  kilka obrazków temu ?
Bo  jakiś maluśki wyszedł  Co?.
Może to wina zdjęcia.
To skrzydło to do czego jest przytroczone ?
 Napierśnik ma z tarczką, więc pewnie do lęku siodła , a te skrzydła mocowane do siodeł miały inny kształt , pochyły prosty kij .
Mocowanie folgowego naramiennika też dziwne - folgi powinny wychodzić spod płyty barkowej, bo to był jeden element , choć składający się z kilku.
No i o ile płyta barkowa ładna , detal ładny, to folgi naramiennika  pokrzywione jakby  .
Szabla -  OK, ale na końcu jakaś obgryziona , fajnie jakby miała tzw młotek tam gdzie kończy się głownia , no ale nie musi .

Ładne - łeb ładny ,  obojczyk też  , łuski karaceny i karwasze ładnie wystrugane, podobają się.
Buzdygan super.

Wymieniłbyś jakby Ci się chciało te folgi a pierwszą wepchną pod naramiennik, skrzydło wywalił , poprawił kołnierz żupana bo się wysiepał i gites.
A jak Ci mało marudzenia to wykręć mu łeb ku prawemu ramieniu , będzie bardziej ,,dynamicznie"
Starki
Jr. Member
**

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Kwiecień 08, 2014, 05:43:11 »

Maćku, Ale pojechałeś
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Kwiecień 08, 2014, 08:10:55 »

Oj tam, nigdzie nie pojechałem !!.
To dobra figura , Ojciec Dyrektor się namęczył z nią jak matka z łobuzem , kilka drobiazgów tylko bym w niej poprawił.
Głównie folgową część naramiennika i już.
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #81 : Kwiecień 08, 2014, 09:07:27 »

Maciej, jak tu się spierać z Tobą, jak wszędzie masz rację .

Z tym pistoletem, to wstawię inne fotki poniżej - wydaje mi się, że jest OK, tylko perspektywa się wypaczyła na zdjęciu pierwszym.
Oczywiście skrzydło w tej figurze, to taka 'przenośnia artystyczna', bo przecież nie troczona do karaceny - a ze drąg wygięty... zrobiłem z prostym, ale jakoś tak głupio wyglądało... .

Teraz mi się marzy, husarz z tarczą na plecach, w kapturze (bo teraz kaptury modne w figurkach), o twarzy obrzydliwej, w zbroi, no i ze skrzydłem (dobra, teraz drąg będzie prosty ). Jakbyście mieli jakieś zdjęcia fajowe - albo linki na jakieś forum reenaktorów, to chętnie popatrzę

P.S. Dzięki Marcin i Maciej za dobre słowo...

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Kwiecień 08, 2014, 11:19:38 »

Pistolet wygląda dobrze, na tamtych zdjęciach wydawał się malutki.
Husarz z tarczą na plecach - no nie wiem. Kałkan jeśli już to troczono do siodła i to raczej w celach dekoracyjnych, choć pewnie czasem  bywał w użyciu , podobnie jak łuk.
No i kaptur , jakoś tego nie widzę , nie kojarzę wizerunku husarza w kapturze , raczej w różnych czapkach .
No ale w sumie to co komu szkodzi, jakaś kapota z kapturem narzucona na półpancerz i hełm .
A może cos takiego - ten jegomosc po prawej ? Zrób mu jakaś krogulczą zakazaną gębę i będzie zbrojny , bogaty  pospolitak

Najlepiej wystrugaj go całego, a jak nie to półpaśca a Starki niech mu dolepi dupę
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #83 : Kwiecień 08, 2014, 12:25:42 »

Dziękuję zbawco Deszcze padały w tamtych czasach to i płaszcze też musieli mieć A że do parady czy bitki zdejmowali, to zgoda
A ten wizerunek z tarczą, mam gdzieś więcej tych fotek z tymi panami ze zdjecia pierwszego (i właśnie miał tak przełożoną przez ramie tarczę).

Ale cały... cały to nie przejdzie, bo zajmie to do 2020 roku...

Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!