Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 21, 2018, 07:11:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: [Od podstaw] Czas na... Husarza!  (Przeczytany 56077 razy)
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« : Luty 05, 2008, 10:27:37 »

Projekt Husarz

No dobra, wzięło i mnie ostatnio na popiersia, a że lubię kilka srok za ogon ciągnąć to i mam teraz na biurku 4 zaczęte popiersia. Jednym z nich jest husarz - w koncu logo figurki.org do czegoś zobowiązuje Mrugnięcie.

Założenia: popiersie (a raczej pół postaci),  dynamiczna poza, z kontrapostem (jego górną połową) - krzyczący wojak, głowa przechylona mocno w bok, wąsiska - może czapka, może hełm, może łysa pała - wskazujący ręką kierunek, w drugiej szabelka. Skala 1:9 - 1:10 - jak wyjdzie Mrugnięcie.

Zbroja? No właśnie - jeszcze nie wiem jaka. W czwartek wyprawa do MWP - więc parę fotek wpadnie.
Ciągle zastanawiam się nad skrzydłami - jakie, czy jedno, czy dwa - czy troczone do pleców, czy nie -im wiecej czytam, tym mniej wiem - teorii jest dużo...

Zbroję chciałbym robić maksymalnie zdobioną - zastanawiam się najbardziej nad tą z maszkaronami na naramiennikach.

A co proponuje szacowne Gremium?

Pozdrawiam, Piotr

P.S. Zdjęcia in progress - może wieczorem - na razie jest bałwanek i czaszka...

Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2008, 06:54:56 »

Witam,
No proszę i znów husaria Uśmiech  nic tylko chwalić.
Co do popiersia, jeśli ma być zbroja ozdobna i  z maszkaronami to najlepiej karacena ,ma jednak pewną wadę a mianowicie do karaceny nie montowano skrzydeł.
Przesyłam kilka skanów:

Jeśli natomiast chodzi o standardową zbroję husarza, maszkaronów raczej nie stosowano, ale mogę się oczywiście mylić, zresztą przejrzę jeszcze zbiory może coś znajdzię.
Skrzydła - jestem zwolennikiem teorii ,iż husarz podczas boju nie posiadał skrzydeł ,a jeśli już to były one mocowane raczej do siodła . Ponieważ jednak husaria jest  utożsamiana ze skrzydłami nie tylko w kraju ,ale też poza jej granicami ,więc nie walczę już z tym stereotypem i jesli już mają być to proponuję dwa.
Ogólnie koncepcja popiersia w dynamicznej pozycji jest bardzo ciekawa .
Czekam na pierwsze zdjęcia.

Pozdrawiam.

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2008, 08:35:38 »

HHHHHHHHMmmmmmmmmmmmmmmmmmm no nie znowu zostałem uprzedzony ,to jeśli chodzi o pozę tego popiersia ,ja już właściwie szkielet takiego bardzo podobnego w zarysie popiersia mam zrobiony No i co tu teraz zrobić no co  Duży uśmiech
Pomysła bardzo fajny , czekam na cdn.
Pozdrawiam Grzesiek
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2008, 09:27:05 »

Aaaa - no robić robić Uśmiech Grzegorzu.

Z tą karaceną to sam nie wiem, moze to jest myśl. Zawsze to cos innego. ale raczej nastawiam sie na standard Uśmiech.

Aaa i tak myslałem nad jakims zwierzakiem przerzuconym przez ramie: skoro tygrysy były, wilki były na popiersiach, to tylko zostaje mi:
a) lew (chyba odpada Uśmiech
b) ryś? Rysia chyba nie wstyd było na plecach zawiesić (jak kogoś na lamparta nie było stać...)

Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

OBY ZDRADA I NIENAWIŚĆ NIE BYŁY NASZYM UDZIAŁEM

« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2008, 09:39:33 »

Czołem

Piotrze: pewnikiem że i Ryśki były Uśmiech a podejrzewam że jakowyś kresniak wschodni mógl chadzać i w białym niedźwiadku Uśmiech

Jestem właśnie po walce ze skanerem, chyba się bydle poddało, zatem jutro wyczekuj od nas posłańca. Ze spodziankami Mrugnięcie

Znalazłem jeszcze zacną Bastardówkę husarska, to tez ja obskanuję a co Mrugnięcie

Pozdrawiam z Serca Głebokości
Tomasz Wolski h. Junosza
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2008, 10:00:55 »

Wiwat! Wiwat! Zaraz też Ci poślę ilustracyję, co Imć Koncerz w tajnym temacie "Stefan" wynalazł w swoim archiwum bezkresnym...
oj... ten styl sie udziela! Mrugnięcie

bachmat66
Jr. Member
**

Pomógł? 5

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Luty 05, 2008, 11:05:37 »

czolem,
skoro zbroja arcy-ozdobna to musi 'oficyjer'
 a wtedy 'nie lepiej' zamiast szabli buzdygan a szabla przy boku druga reka trzymana, a ta jedna reka trzymajaca buzdygan  gola do lokcia niczym swiety turecki jako ze oficerowie husarii et autramentu narodowego chcieli a musieli byc lepiej widoczni w cizbie, takoz glowa albo gola albo w czapce z orzesieniem i piorami zamiast helmu/szyszaka moglaby byc. A jak glowa gola to moze z fantazyjnym podgoleniem, z wasiskami etc
pozdro
Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

« Odpowiedz #7 : Luty 06, 2008, 12:26:36 »

Czołem

Piotrze masz tu obiecane skany, niechaj i inni pooglądaja Mrugnięcie

Reszta wiesz gdzie Mrugnięcie

Bardzo ładna bastardówka:

Istna pieknota:

Jedna z najładniejszych karacenek:

Szyszaczek do niej:

WYPASIONKA Uśmiech:

Jakaby co  mam te skany w wiekszych wymiarach:)
 - pewnie i galaktycznym Mrugnięcie oj zaspany jestem toc przecież o rozmiar chodziło Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 12:31:44 wysłane przez Tomasz Wolski » Zapisane

Tomasz Wolski h. Junosza
Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

« Odpowiedz #8 : Luty 06, 2008, 01:23:58 »

Jeszczem nie uspał, a jużem marę za ogon ciągał.
Ot wylazłem z leża bo mi tak po głowie chodzi

Prawa reka towarzysza zgięta w łokciu z szabla zacną, opartą ostrzem o maszkarona na prawym ramieniu, tudzież naramienniku zwykłym. (tu maszkaron/naramiennik uniesiony odpowiednio ku górze)
Albo w półzamachu z zapleców.

W ręce lewej wyciągnietej prosto ku wrogowi, bogaty buzdyganek, lubo obuszek pozłocisty. (Maszkaron/ naramiennik spoczywjący, acz także podciągniety z deczka)

Nio i skórka z Ryśka - myślę że Ryśek  się nie pogniewa.

Twarz krzycząca, marsowego posłańca ze srogimi brwiami. Naznaczona blizną ciętą,  przez prawą brew do połowy policzka. Oko prawe od tego bielmem naszłe Mrugnięcie
Wąs bogaty długi podstrzygany.

Jeśli miał by mieć kołpaczek to i z Ryśka, wysokim futrem z klejnotem przednim, a 6 kamieniami nebieskimi i jednym czerwoniastym podle nich w środku.

Gdy zaś głowę gołą będzie miał, ujżeć nań można trudów i walk wiele, znaczonych bliznami od wroga.

Ot to, taki Jegomość, Pan Frant. On to Pani Kosie na zdechłej kobyle mknącej, nie raz się wywinął. A i z diabłem w grze o duszę 3 razy wygrał, i do powozu go zaprzągł Mrugnięcie
I ku Chwale RPospolitej służy Mrugnięcie Bogu i Królowi JGM

To teraz moge iść spać Uśmiech_
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 01:26:42 wysłane przez Tomasz Wolski » Zapisane

Tomasz Wolski h. Junosza
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Luty 06, 2008, 10:32:49 »

Witam o poranku Uśmiech.

No to rzeczywiście temat spać Ci Tomku nie dał Uśmiech. OK, buzdygan w wyciągnietą łapę to już pewnik Uśmiech. Głowa - w dwóch opcjach - z szyszakiem i bez.

>>a ta jedna reka trzymajaca buzdygan  gola do lokcia niczym swiety turecki jako ze oficerowie husarii et autramentu narodowego chcieli a musieli byc lepiej widoczni w cizbie,>>

Jak to goła? - na jednej ręce (przedramieniu) zbroja a na drugiej nie?

Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

« Odpowiedz #10 : Luty 06, 2008, 12:52:51 »

Ja bym tam goliznę ręki odpuścił, bo szabla w ręku a nie "drzewo", i buzdygan też będzie.

A dodatkowo do wyboru 2 głowki, zatem bedzie można bez golizny.

Wedle mego mniemania, jako w ciężki bój szedł to głupi nie był, i najważniejszą rekę przed urazem chronił.

Dodatkow zaś mógł używać gwizdałki jakowejś, boć w takim tumulcie bitewnym dowodzącego i trudno zobaczyć. A jak se zagwizda to i nie tylko go towarztstwo usłyszy ale i konie.

A co do skrzydełek, to właśnie by się wyróżnić dowódcy ich nie przyczepiali.
Mrugnięcie

Tomasz Wolski h. Junosza
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2008, 02:49:30 »

Gwizdałka - good idea - taka ponad czasowa... coś mu się tam na sznurku zawiesi.

Na łapki to ja mu planowałem rękawice jakieś porządne nałożyć - bo jak w bój iść - bez rękawic? ciężko by było...

W takim razie jak bez skrzydeł... to ta zbroja rotmistrza Dominika Aleksandrowicza (karacena, maszkarony, zdobienia) mi się podoba - jutro zobaczymy czy jest w MWP nie ma... a może wiecie, gdzie ona stoi?

Pozdrawiam, Piotr

Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

« Odpowiedz #12 : Luty 06, 2008, 05:04:08 »

Powinna byc w MWP

Tomasz Wolski h. Junosza
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 06, 2008, 05:25:13 »

ble ble ble... Z politowaniem
Pietrek, a gdzie fotki popiersia?? Duży uśmiech
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Luty 06, 2008, 10:36:16 »

O prześmiewcy! Bałwanek stoi od przedwczoraj - jako że po nie udanych odlewach grenadiera duzo mam kadłubków to grenadiera za pomocą brzeszczotu przerobiłem na takie cuś.

Tyle na razie, siadam i biorę się za gębę... straszna ma być Uśmiech. P.

Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!