Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Październik 27, 2020, 10:11:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pasja - Andrea  (Przeczytany 5448 razy)
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« : Styczeń 31, 2008, 09:32:36 »

Witam,
Pasja jak widać w końcu ukończona , już wiem że zielona tunika rzymianina jest nie na miejscu, ale mam nadzieje że nie będzie za bardzo gryzło Was to po oczach. Sama figurka była pięknie odlana także przygotowanie figurki do malowania zajęło mi dosłownie chwilę. Malowałem jak zwykle akrylami VMC, mam nadzieje że spodoba się Wam moja wersja Pasji.
Zapraszam do komentowania,
pozdrawiam, Artur.

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 31, 2008, 09:48:14 »

Dobra robota! Jezusa pomalowales rewelacyjnie. Widac dramatyzm sytuacji.
Tunike romka skomentowales juz sam, ja dodam tylko, ze twarz jest troszke za ciemna, za daleko poszedles w braz.
Szkoda, ze troche odpusciles sobie podstawke, jest tam sporo miejsca, mozna bylo cos pokombinowac i urozmaicic, dodac wiecej odcieni gruntu, jakies male kepki trawy itp.
Calosc bardzo fajna, gratulacje!

pozdro
Artur
Biskup
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 20

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 01, 2008, 09:24:06 »

Bardzo ładnie ci to wyszło.
Pozdrawiam
Łukasz

http://bishop-miniatures.blogspot.com/
...In absence of light darkness prevails...
Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 01, 2008, 04:56:56 »

Podoba mi się malowanie,  co do podstawki Artur ma rację, jest sporo miejsca które można w ciekawy sposób zagospodarować, może nad tym jeszcze popracujesz?

Acha, taka mała ciekawostka, legionista wykonany przez Andreę posiada zbroję skórzaną ,która weszła do użytku dopiero w II w n.e.  i to ze względów raczej oszczędnościowych, a w okresie który  przedstawia niniejsza praca  rozpowszechniała się w legionach lorica segmentata czyli zbroja z pasów żelaznych. Ale to tak na marginesie.
 Pozdrawiam.
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Luty 01, 2008, 10:34:30 »

Fajnie to wszystko wyszło. Tak jak koledzy wspomnieli przede mną - warto trochę jeszcze popracować nad podstawką. Tak jak Artur napisał: jakąś trawa, kamienie etc.

M.

Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 02, 2008, 07:14:05 »

Moje podstawki to już normalnie legenda . Dobra zasadze na niej trawe może posadze jeszcze jakiegoś krzaczora, po czym zrobie zdjęcie i je tu umieszcze.
Bardzo dziękuje za komentarze i cenne informacje.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie Artur.

Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 03, 2008, 12:25:14 »

Wprawdzie zdjęcia (np. takie) przedstawiają historyczne wzgórze jako uzielenione, to dla mnie efekt piaskowo-kamienistości dodaje minidioramie Artura stosownej do przesłania surowości i gdyby to była moja robota, to nie zachwaszczałbym jej za bardzo.
Wredny legionista - chyba przesadził z solarium i jakiś taki mocno błękitnooki.
Nasz Pan ukrzyżowany - pierwsza klasa, pozostaje tylko proboszczowi zdjęcie pokazać i namówić na zlecenie wykonania dioramy wielkanocnej

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 03, 2008, 11:26:39 »

Dobra troche zielska zasadziłem, co do rzymianina to na zdjeciu kolory sie troche wyostrzyły a w realu są bardziej stonowane.
Co na poniższym zdjęciu to widać.

Pozdrawiam, Artur.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Luty 04, 2008, 09:54:05 »

A ja Pasję widziałam w realu (dzięki, Artur!) i faktycznie jest zupełnie inna, niż na zdjęciach. Rzymianin ma twarz jaśniejszą, i taką jakąś pełną żalu. Na Panu Jezusie pięknie układa się światło. Zieloną tunikę i skórzaną loricę zostawiam w spokoju.
Podstawka... owszem, dzisiaj Golgota może i jest pokryta trawą, nie wiem jednak, czy w 33 roku też tak było. Jeśli krzyżowano tam złoczyńców, to pewnie dosć często łazili tam ludzie, i trawa mogła zwyczajnie być wydeptana. Nie wiem, ale nie upierałabym się ani przy zarośniętej, ani przy gołej podstawce.
Jak oglądałam pracę Artura, to stwierdziłam, że ja tez chcę pomalować Pasję. Czyli: Arturowe dzieło zadziałało na mnie inspirująco. Dzięki, Artur!

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!