Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 24, 2020, 06:13:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: THE CIMMERIAN KING - Andrea  (Przeczytany 6419 razy)
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« : Listopad 13, 2007, 11:01:27 »

Witam, następna figurka z Andrei umęczona (biedny zamyślony Barbarzyńca) ten jest wyjątkowy bo myśli , wbrew pozorom dosyć trudna technicznie do malowania - kupa cielska - reszta to pikuś.
próbowałem u mieścić na podstwce jakąś sadzawkę ale chyba mi nie wyszła Smutny

a tak apropo co to oznacza "THE CIMMERIAN"

Proszę o komentarze,
pozdrawiam, Artur
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 11:10:54 wysłane przez Artur (ar2roo) Łajewski » Zapisane

Przemysław Szymczyk
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2007, 11:17:24 »

"Cimmerian" to "Cymeryjczyk" - od krainy z której ów Conan pochodził

A figurka fajowa - agresywne cieniowanie dało ciekawy komiksowy efekt

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 13, 2007, 11:18:53 »

Cymeryjczyk - kraina skąd pochodził.

Cymeria znajduje się na północ od Aquilonii. Było to miejsce narodzin Conana. Cymeryjskie wzgórza zostały zasiedlone ponad 4000 lat temu, lecz Cymerianie są nadal barbarzyńcami. Cymeria jest miejscem akcji powieści "Conan Waleczny", autorstwa Johna Maddoxa Robertsa. Żadne z Howardowkich opowiadań nie rozgrywa się w Cymerii, lecz Conan jest Cymerianinem, wzmianki i opisy przypominają nam o tym przez całą sagę.

Za -> http://www.conan.fero.pl/index.php?page=era_krainy_cymeria

Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #3 : Listopad 13, 2007, 11:20:32 »

technicznie to cacko kolejne, ale jakoś odcień skóry kompletnie mi nie leży.
Lewa noga pod kolanem chyba zbyt ciemna? Cienia raczej tam nie powinno być.
Podstawka też fajna, poza sadzawką

Król ma swoje obowiązki wobec ludu, to i zamyślony nieco Np. nad trzema najważnieszymi rzeczami w życiu wojownika Chichot
O Cymerii już inni napisali
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 13, 2007, 11:40:44 »

Mocne cieniowanie pasuje do fantastyczno-komiksowej postaci. Naprawde jest na czym oko zawiesić
Mi się akurat sadzaweczka podoba. Przynajmniej coś się dzieje w groundworku
Efekt wody z Andrei czy z Valejo?
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2007, 11:58:42 »

Generalnie w realu to ona nie jest tak mocno kontrastowa, chyba za mocno pojeździłem krzywymi w photoshopie.
Jeśli chodzi o sadzawkę to robiłem ją wodą stojącą z Vallejo tylko że za mocno ją zabarwiłem.

Dzięki wszystkim za informację i komentarze.
Teraz męczę się z Thorem tego samego producnta.

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2007, 12:42:28 »

Figurka bardzo fajnie pomalowana, ladne kolorki.
Warto jednak przykladac sie nieco bardziej do podstawek, bo kiepskie podloze potrafi popsuc efekt, chocby sama figurka byla wykonana perfekcyjnie.

Pozdrawiam
Artur
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2007, 01:13:39 »

No właśnie, podstawki robię tymi samymi technikami co w skali 28mm robiłem i używam dokładnie tych samych materiałów czyli posypki trawki etc.. pewnie w tym tkwi problem. Bardzo dużo tych maleństw natłukłem i nie mogę się odzwyczaić albo przyzwyczaić do tej skali. W mniejszej skali wyglądało to wszystko OK. ale tutaj to o kant tyłka można to obić.
Powiedz Mi Arturze jakiej Ty trawy używasz bo na Twoich podstawkach wygląda rewlacyjnie.
Pozdrawiam, Artur.

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 13, 2007, 01:39:15 »

Hihihh biedny zamyślony barbaryńca a to ci dopiero ,No ale figurka wyszła Ci bardzo fajnie jakby żywcem wycieta z komiksu ,nawet to "błotko " brakuje mi tylko jakiejś mgiełki unoszącej sie z tego bajorka
Pozdrawiam Grzesiek
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 13, 2007, 02:03:20 »

Arturze,
kazda trawka jest dobra a najlepiej jak jest ich kilka rodzaji na podstawce. Wazne, zeby nadac jej jak najbardziej naturalny ksztalt i kolor. Ja na podstawke daje przynajmniej dwie dlugosci trawki. Uzywam miedzy innymi tego: http://allegro.pl/item269196436_magic_grass_trawka_modelarska.html
Krzaczki, paprocie i galazki z liscmi mozna kupic w tej skali fototrawione (np. Aber, Part, Seil Models, Andrea...)
Zauwazylem, ze Ty chyba nie malujesz trawy. Warto prysnac ja aerografem, roznicujac nieco kolory a potem podcieniowac pedzelkiem.

Pozdro
Artur
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 14, 2007, 08:11:04 »

A mnie to "komiksowe" cieniowanie do Conana pasuje. Mocne, ale na temat. Figurki fantasy, moim zdaniem, nie powinny być hiperrealistyczne, to jakoś nie ta konwencja. Woda... Artur, a może podratowałoby sytuację "ogrodzenie" tych boków przy sadzawce kawałkami np. starych kart telefonicznych i dolanie tam trochę efektu wody, żeby uzyskać równe, płaskie "przekroje"?
Zaś zamyślony barbarzyńca, no cóż, w moim odczuciu to sprzeczność sama w sobie, mutacja letalna, twierdzenie wewnętrznie sprzeczne 

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!