Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 29, 2020, 08:39:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Templar Knight - Joanita  (Przeczytany 6839 razy)
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« : Listopad 08, 2007, 01:05:09 »

Całkiem niedawno skończyłem rycerza zakonnego z Andrei którego możecie zobaczyć poniżej.
Spodobała mi sie rzeźba tej figurki mimo że jest statyczna ale coś w sobie ma, o malowaniu mam jakieś pojęcie ale jeśli chodzi o zgodność historyczną to nie mam pewności czy jest dobrze pomalowana.
Polecam wszytkim tę pozycje świetnie sie maluje części są naprawde dobrze dopasowane ale co będe pisać sami wiecie jaka jest jakość produktów tego producenta.
Oczywiście wszytko malowane akrylami Vallejo, mam nadzieje że wam się spodoba.
Proszę o komentarze.

Pozdrawiam, Artur.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 04:47:42 wysłane przez Artur (ar2roo) » Zapisane

Przemysław Szymczyk
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 08, 2007, 01:12:31 »

Bardzo fajny!

Masz jakąś wypracowaną technikę cieniowania vallejo i uzyskiwania gładkich przejść? Mam te farby od niodawna i na razie kombinuję

Mijagi
Full Member

Pomógł? 0

« Odpowiedz #2 : Listopad 08, 2007, 01:31:00 »

Masz jakąś wypracowaną technikę cieniowania vallejo i uzyskiwania gładkich przejś
Też chętnie poczytam 
Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #3 : Listopad 08, 2007, 01:37:58 »

czerwienie rewelacyjne!
technice pewnie nie można nic zarzucić, alb chciałbym zobaczyć zbliżenie twarzy. Odcień skóry na tych zdjęciach troszkę dziwny jest, ale może to moje złudzenie tylko.
I płaszczyk z tyłu też bym z chęcią zobaczył - czarny się trudno cieniuje, ciekaw jestem jak tobie to wyszło.
Brystol
Full Member

Pomógł? 1

« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2007, 01:56:56 »

Oj tam czepiasz się Nameless z tą twarzą  .
Figurka pierwsza klasa mnie się bardzo podoba.

Oczywiście dołączam się do kolegów z prośbą o technikę cieniowania farbami vallejo (sbs ze zdjęciami ?)
Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2007, 02:01:16 »

a czym się różni cieniowanie Vallejkami od cieniowania innymi akrylami?
Ale skoro już ma być firmowy poradnik, to jest nawet gdzieś na oficjalnej stronie Vallejo.

Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 08, 2007, 02:11:05 »

Tego pana malowałem farbami vallejo z serii game color z których się wycofuje i zmieniam na model color, twarz malowałem farbami Andrei do twarzy są naprawde dobre.
Całą figurkę prysnołem czarną cytadelką w sprayu i na to kładłem kolory bazowe, zawsze zaczynam od najciemniejszego koloru. Sa modelarze co kładą najpierw pośredni kolor i potem odpowiednio rozjaśniają i przyciemniają ale ja stosuje zasadę że najpierw kładę najciemniejszy kolor a potem wszystko rozjaśniam.
Jeśli chodzi o czerwony kolor najpierw położyłem warstwę scar Red chyba tak to sie nazywa mieszając jednocześnie z Black przechodząc w czysty Scar red. Punkty które powinny być najbardziej rozjaśnione mieszałem scar red z Bloody red i na sam koniec do bloody red dodałem odrobine białego.
Oczewiscie farby muszą być odpowiednio rozrzedzone ja je mieszam z wodą żeby zachowały transparentność wtedy przejścia są płynne.
Co do czarnego to faktycznie nie jest łatwo go położyć i jego zabardzo nieradze rozjaśniać bo zamiast czarnego wyjdzie nam szary płaszcz. Należy kłaść warstwy tylko tam które wydają sie nam najbardziej oświetlone. Aczkolwiek nie jestem arcymistrzem w malowaniu więc nie chce się wymądrzać może ktoś ma lepszy patent.
Zdjecia płaszcza postaram sie jutro tu umieścić.
Mam nadzieje że chociaż trochę Wam pomogłem, za wszsytkie błędy ortograficzne i interpunkcujne przepraszam, tego posta pisłąłem bardzo szybko bo jestem w pracy
Pozdrowienia dla wszystkich.

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2007, 04:14:06 »

No bardzo fajnie pomalowany ten Templar ,podoba mi sie zestawienie kolorów, a rzeżba faktycznie bardzo fajna
Pzdr Grzesiek
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 09, 2007, 08:26:44 »

Kolorki i subtelność cieni naprawdę dobre!!
Plus za pomalowanie tuniki na czerwono - zawsze to coś innego jak artbox
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2007, 08:50:14 »

Dobra robota, fajna figurka bardzo fajnie pomalowana. Jedyne co mi nie pasuje tu, to te trawki, wygladaja sztucznie i nienaturalnie, troszke psujac efekt. Ale figurka bardzo fajna.

Pozdrawiam
Artur
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 10, 2007, 04:34:42 »

Znalazłem troszkę czasu i zrobiłem zdjęcie płaszcza:

jak widać żadna rewelacja
Jeśli chodzi o podstawkę to faktycznie mogłem się bardziej postarać.
Dziękuje wszystkim za komentarze.
Pozdrawiam, Artur.

Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 10, 2007, 07:24:31 »

Fajnie pomalowana, tylko tak jak Artur napisał - trawka jest nie naturalna.

M.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!