Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 28, 2020, 04:24:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  
Autor Wątek: Łepek??  (Przeczytany 93199 razy)
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #165 : Czerwiec 16, 2008, 08:20:54 »

A żeby było śmieszniej, to ja się z Tobą absolutnie zgadzam !!!

Poza jednym drobiazgiem: żeby opracować własną metodę rzeźbienia główki, i tak trzeba wyjść z dwóch (może trzech) najczęściej stosowanych metod.
Albo lepi się coś na podobieństwo czaszki, albo kroplowatą kuleczkę i wycina w niej przestrzeń na oczy, nos i wargi.
Oczywiście , można sobie skomplikować prace i wyjść od sześcianu albo najpierw ulepić nos i prawe oko 

Co do reszty, tak naprawdę, nie jest to wątek, który ma wskazać jedynie słuszną prawdę : tak lepimy oczko, a tak uszko.
Nie !!
Moim  celem było raczej oswojenie Biskupa z masami dwuskładnikowymi, , czyli bardziej technologia , trochę technika , zdolności manualne itd.

Bardzo często na forum pojawia się pytanie od początkujących strugaczy -jak ulepić to czy tamto.
W sytuacji w której ktoś siedzi nad kulką modeliny czy Magic sculpa i nie wie nawet jak zacząć , jakie właściwości ma to co leży przed nim na stole, jakie narzędzia i czy w ogóle będą mu potrzebne - powiedzenie -znajdź własną drogę brzmi tak samo jak : odwal się, gościu.
Swojej drogi można szukać jak się zna choćby podstawy.

Wyraźnie napisałem w pierwszym moim poście, że to metoda uproszczona , a nie jedynie słuszna.
Druga sprawa - taka już specyfika każdego forum, że nawet bardzo hermetyczny projekt  w którym biorą udział tylko dwie osoby - dzieje się jawnie.
To nie jest kurs-,, Cała Polska lepi główkę" to jest projekt- Biskup i Koncerz lepią główki .
Biskup przecież wie, ze są różne metody lepienia, ale wybrał właśnie tą, i na bazie tej  będzie sobie próbował rozwijać własne metody.
To po prostu jego, i moja prywatna sprawa, którą w postaci brazylijskiego serialu (bo tak naprawdę wystarczą dwa, trzy popołudnia żeby w ten sposób ulepić coś na kształt główki) pokazujemy, niczego nikomu nie narzucając.
To jego wybór, a czy ta metoda go rozwinie czy nie, to jego sprawa.
Dopóki Biskup będzie pytać się w naszym wspólnym tasiemcu, jak ulepić to czy tamto , dopóty ja będę mu odpowiadał.

Tak więc, reasumując, zgadzam się z Tobą , że każdy powinien wypracować własne metody rzeźbienia ludzików, ale tak jak przy smażeniu jajecznicy - każdy zaczyna od patelni, tłuszczu i kilku rozbitych jajek.
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #166 : Październik 28, 2009, 05:59:41 »

Aaaa swoją drogą: Gdzie jest Biskup i co stało się z jego głową Co??

Biskup
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 20

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #167 : Październik 28, 2009, 06:48:34 »

Ja jestem tutaj a moja głowa uuu to osobny temat lekarze już tylko zalecają izolacje

http://bishop-miniatures.blogspot.com/
...In absence of light darkness prevails...
Blowy
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #168 : Luty 21, 2010, 10:30:03 »

Witam.

Wątek bardzo ciekawy, Panie Macieju czy jest szansa na pokazanie dalszych prac nad główką ?

Portfolio - www.blowy.pl
sanitarium cinematic movie
http://www.youtube.com/watch?v=IUfrJOCY4k0
kondor44
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #169 : Listopad 26, 2010, 11:07:38 »

Na samym początku, jako nowy użytkownik tego forum, pozwalam sobie powitać Szanowne Towarzystwo!

Pozwolę sobie również odgrzać nieco ten temat, ale po kolei.
Kupiłem ostatnio trochę modeliny z zamiarem polepienia jakichś "zabawek" dla mojego synka. "Fajnie byłoby- pomyślałem- spróbować wrócić do zabawy z modeliną, jako, że kiedyś (za czasów podstawówki- ho ho ho... jak to dawno... ) bawiłem się tym dość nagminnie". Przy okazji przeszukiwania zasobów sieci pod kątem jakichś tutoriali czy wskazówek natrafiłęm na to forum a w nim na tenże temat.
Doszedłem do wniosku, że warto byłoby spróbować ulepić jakiś łepek według wskazówek tu przedstawionych i opatrzonych tak dokładną dokumentacją zdjęciową. Zacząłem zatem ugniatać pacynę modeliny i nadawać jej kształty zbliżone do tego, co prezentowali na swoich zdjęciach Maciej Pawlica i Biskup. Niestety, modelina, jaką posiadam nie jest najwyższych lotów, detali z niej raczej nie ukręcę, zatem wysupłałem trzy dyszki i zakupiłem nieco green stuffu.
Efekt kilku godzin dłubaniny prezentuję na niżej zamieszczonych zdjęciach (wybaczcie ich jakość).
Tu ogólny zarys łba:

a u po dodaniu nieco większej ilości GS na pysk i koafiury:

Wyszedł taki oto jarhead. Dziób ma tak uchylony, bo w nim utkwi na sam koniec cygarko
Wiem, że delikwent ma mnóstwo niedoróbek i potknięć w kwestii lepienia, ale to mój pierwszy lepiony od podstaw łepek. Przyjmę chętnie jednak każdą uwagę i wskazówkę.
W planach jest ugniecenie i zamontowanie na główce ośmiobocznej desert cover (w wersji łebka polowej) bądź smokey bear hat (w wersji Senior Drill Instructor). Co radzicie?

Pozdrawiam,

Konrad
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #170 : Listopad 26, 2010, 01:11:01 »

Witam
jak na pierwszy raz to wyszedł dobrze , niestety zdjęcia faktycznie słabe . Wydaje mi się że trochę za grube wyszły brwi i dolna warga , no chyba że główka miała być lekko przerysowana , może zrobiłbym mu trochę delikatniejszy podbródek .Czekam na cdn
kondor44
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #171 : Listopad 27, 2010, 07:38:51 »

Czołem!

Wyraz twarzy i jej detale to faktycznie lekkie przerysowanie inspirowane GnySgt Hartmanem z Full Metal Jacket oraz Sgt Highwayem z Heartbreak Ridge Zdecydowałem się jednak na wersję z ośmiokątną garrison cover na główce. Niestety, obecnie aparat odmawia współpracy, ale w poniedziałek postaram się umieścić kilka zdjęć ciągu dalszego prac nad moim Teufel Hundem W chwili obecnej łepek ma już uszęta i zarys ośmiokątnego toczka na czuprynie. Oddzielnie "kręci się" cygaro, zastanawiam się również nad zrobieniem z tego małego popiersia.

Pozdrawiam,

Konrad
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #172 : Listopad 27, 2010, 10:39:10 »

Witam
Nie wiem jak bardzo się chciałeś inspirować
GnySgt Hartmanem z Full Metal Jacket oraz Sgt Highwayem z Heartbreak Ridge
ale Sgt Hartmanen ma bardziej podłużną twarz , twoja jest bardziej wpisana w owal . Jeśli chcesz nałożyć mu na głowę czapkę ośmiokątną garrison cover to niepotrzebnie zrobiłeś włosy , zauważ że będą się nieco inaczej układać pod czapką
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!