Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 26, 2020, 02:06:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Na straży" zima 1938 1:20  (Przeczytany 2670 razy)
Archelaos
Full Member

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« : Listopad 02, 2010, 10:09:04 »

Witam

Mój następny projekt rzeźbiarski to wartownik Korpusu Ochrony Pogranicza.
Któregoś dnia znalazłem na odkrywcy fotkę która zainspirowała:

Kiedy się na nie patrzy, od razu przychodzi na myśl samotna strażnica, gdzieś na skutych lodem, ciągnących się bez końca bagnach Polesia, czy pustych aż po horyzont, smaganych wiatrem, zaśnieżonych stepach na brzegach Zbrucza.

Figurkę robię w skali 90mm czyli ok 1:20. Trzydziestka piątka będzie musiała jeszcze poczekać, bo umiejętności jeszcze nie te - detale, czy np. twarz, są za małe . Technika standardowa, czyli na szkielecie z drutu wypełnienie z miliputa a na to green stuff.

Fotki pokazujące aktualny stan prac przy figurce. Muszę powiedzieć, że rzeźbienie dłoni jest dla mnie wciąż poważnym problemem. Nad prawą ręką siedziałem właściwie cały wczorajszy wieczór, a i tak nie jestem zadowolony z jej wyglądu.

I wreszcie wstępnie złożona figurka, znów posklejana gumką chlebową. Widać, że będę musiał jeszcze obrobić prawy rękaw bo gryzie się z dolną częścią paska kbk.

Uzbrojenie - karabinek wz 1898 PWU i bagnet. Karabin wycięty z plastikowej płytki grubości 1,5mm, lufa to dwa kawałki igły lekarskiej grubości 0,7mm, a detale z cieńszej płytki i GSa. Na zdjęciach widzę, że jeszcze kilka poprawek będzie koniecznych  8-)

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2010, 10:11:24 wysłane przez Archelaos » Zapisane
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2010, 12:48:45 »

Witam
Wyszedł całkiem fajnie , co prawda nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale wydaje mi się że rękawy płaszcza są zbyt obszerne , dłoń jest za duża w stosunku do reszty ciała, przyłóż sobie dłoń do twarzy zobaczysz jaka jest różnica , czy nie wydaje ci się że zgięta ręka jest nieco za długa
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!