Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 16, 2019, 11:11:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pompa próżniowa  (Przeczytany 30594 razy)
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Grudzień 12, 2007, 12:17:43 »

Wydaje mi się, że masz po prostu za szybką żywicę - obniżenie temperatury w pomieszczeniu znakomicie wpływa na jej żywotność - ja odlewam przy otwartym oknie (teraz) i w zasadzie 3 minutowa przedłuża mi się do 5 min.

Przemas
Jr. Member
**

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Grudzień 12, 2007, 09:31:38 »

hehehe - wlasnie dzisiaj eksperymentowalem z obnizeniem temperatury i zmniejszeniem ilosci utwardzacza. jest lepiej - mam teraz tak z 3 minuty. jednak nadal za malo na bardziej skomplikowane odlewy.
zakupilem dzisiaj rencasta i zobacze jak sie spisuje. znajomy wspomnial mi tez ze miesza zywice i utwardzacz z roznych zestawow z bardzo dobrymi efektami (zreszta widzialem je i jest git!). jak bede wiedzial cos wiecej dam znac.
zgodnie z obietnica przynioslem fotke mojej zabawki . mozna ja zalezc tutaj.
Marcelle
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #32 : Marzec 25, 2008, 12:34:02 »

Na poczatek chcialem sie przywitac - witam Wszystkich!

Amatorsko lepie figurki ( postaram sie niedlugo pogazac fotki w odpowiednim temacie )  i chcialbym pare z nich odlac - stad 
nastepujace pytanie - ile czasu i przy jakiej wartosci podcisnienia nalezy odpowietrzac zywice aby dotarla ona do wszystkich drobnych zakamarkow?
Probuje odlac drobne rzeczy i nie do konca moge uzyskac calkowite odwzorowanie i odpowietrzenie  zywicy.
Wojciech Lubicz-Łapiński napisal ze proces powinien trwac 3 do 5 min , ale przy jakiej wartosci podcisnienia ( chociaz orientacyjnie)?
Uzywam Aksona F-19.

Przy zbyt duzym podcisnieniu zywica zaczyna mi wrzec, szybciej twardnieje i staje sie jakby bardziej krucha ( i banki tez sa ).

Panowie - pomozecie ?
Przemas
Jr. Member
**

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 05, 2008, 10:27:22 »

to ze zywica "wrze" to dobrze - znaczy ze sie odgazowuje. gdy banki zaczynaja osiadac to znak ze mozna wpuscic powietrze (najlepiej powoli - ja w tym celu zamontowalem zawor kulowy). u mnie trwa to ok 4 min. podcisinienie do  jakiego dobijam to ok -0.9  (jutro postaram sie podac w jakich jednostkach, na wskazniku mam w dwoch Chichot).
zla wiadomosc to taka ze axon f19 jest kruchy. jedyna opcja jaka znam zeby poprawic jego wlasnosci to uzyc innego utwardzacza. nawet zmniejszenie jego ilosci (co przedluza czas zycia) nie pomoga znaczaco.
nie zalamuj sie pierwszymi probami - mi uzyskanie idealnych, pozbawionych pecherzy odlewow zajelo ok 2 miesiecy. dobre to kwestia okolo tygodnia, dwoch. niestety informacji na temat odlewania jest niewiele, a do tego nic nie pomaga rownie dobrze jak opcja gdy cos ci pokaze i nauczy co i jak.
jedna rada - do odlewania w prozni nie kupuj szybkich poliuretanow (1,5-3min). zeby zdazyc z odgazowaniem musialbys miec niewiarygodnie wydajna pompe, a nawet z nia moglby byc problem. te zabawki sa raczej przeznaczone do odlewania cisnieniowego.
ratajczak
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #34 : Luty 26, 2011, 12:10:56 »

Witam wszystkich,
przeszukałem całe forum i nie znalazłem lub przegapiłem informację odnośnie jaka powinna być próżnia podczas wykonywania form silikonowych.
Przymierzam się do zrobienia pojemnika + pompa do wykonywania form, odpowietrzany będzie silikon. Pojemnik 10 litrów

Znalazłem takie coś na Alledrogo ale nie wiem czy spełni swoją funkcję:

jednostopniowa http://allegro.pl/pompa-prozniowa-z-manometrem-225ml-120w-najlep-cen-i1450664817.html

jednostopniowa http://allegro.pl/pompa-prozniowa-tw-1av-z-zaworem-wyprzedaz-i1475862478.html

dwustopniowa http://allegro.pl/pompa-prozniowa-2rb-1-promocja-i1471719271.html

Dodatkowo kilka pytań:

- czym się różni pompa jednostopniowa od dwustopniowej
- czy orientuje się ktoś jaka jest głośność/hałaśliwość takiej pompy

Dziękuję za informacje

Pozdrawiam
ratajczak

NataliiWhite
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #35 : Maj 19, 2013, 11:10:20 »

A ja bym chciała dowiedzieć się jaka musi być wysoka próżnia przy żywicy z czasem życia 7 oraz 9 minut?
bogda66
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Październik 20, 2013, 03:08:54 »

Dodatkowo kilka pytań:

- czym się różni pompa jednostopniowa od dwustopniowej
- czy orientuje się ktoś jaka jest głośność/hałaśliwość takiej pompy

Dziękuję za informacje

Pozdrawiam
ratajczak

Dwustopniowa, wystarczy popatrzeć na parametry technicznie i porównać. Z porównania widać że dwustopniowa osiąga dużo niższą próżnię, w przypadku odlewów nie jest to potrzebne.
Głośność? Osobiśnie nie wiem, ale wystarczy popatrzeć na youtube.

A ja bym chciała dowiedzieć się jaka musi być wysoka próżnia przy żywicy z czasem życia 7 oraz 9 minut?
Czas życia żywicy nie jest istotny dla określenia wysokości próźni, istotna jest wydajność pompy, im żywica szybsza tym pompa musi być bardziej wydajna, żeby zdążyć odessać żywicą zanim zacznie gęstnieć.

A ja mam pytanie, czy ktoś stosował/stosuje oprócz próżni do odsysania gazów sprężarkę do odlewania pod ciśnieniem?
Z tego co widziałem to zalecane ciśnienie jest 2-4 bar.
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!