Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Listopad 14, 2018, 01:09:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Artykuł: Galeria - Król Olch  (Przeczytany 6572 razy)
admin
Administrator
Newbie

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW Email
« : Styczeń 21, 2006, 09:54:05 »

Link do artykułu na figurki.org: Galeria - Król Olch
Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować kolejną świetną pracę niezawodnej Katarzyny Manikowskiej.
Zapraszam do obejrzenia galerii - dzisiaj Król Olch. Dziękujemy za przesłane zdjęcia - jednocześnie zapowiadamy jeszcze dwie prace Kasi - w dużo mniejszej skali, które ukażą się wkrótce.

Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #1 : Styczeń 21, 2006, 09:54:28 »

2006-01-08 22:24:38

echhh... piękności... trochę mgły jeszcze dla klimatu... tylko jak tu zrobić mgłę? jak tak patrzę na Twoje dokonania - boję się tykać figurek...

Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 21, 2006, 09:54:47 »

2005-08-18 02:05:28

Mgłę pewnie by się jakoś na zdjęciach dało zrobić, ale ja nie umiem. Mgłę w realu, na dioramce... hm... pomyślę Spoko Piotr, Ty się nie bój, ty maluj...! Pozdrówka i dzięki...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #3 : Styczeń 21, 2006, 09:55:01 »

2005-08-04 20:37:31

na zdjęciu to nie problem - ale też żadne specjalne osiągnięcie. ot, iluzja... a co do malowania - to ostatnio wpadłem na taki pomysł, jak tu zrobić figurkę na moje możliwości - wymyśliłem, że do Opla Blitza zrobię kierowcę leżącego pod samochodem i majstrującego w silniku. ze spodniami powinienem sobie poradzić :grin

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 21, 2006, 09:55:14 »

2005-07-27 18:25:40

hehe, a protektor na butach kierowcy :grin ? A tak zupełnie poważnie, to zabiłeś mi ćwieka pytaniem o mgłę. I odpowiadam równie poważnie, że jestem w trakcie wymyślania sposobu namalowania mgły na figurce. Pomysł już mam, teraz go tylko przetestować trzeba...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2006, 09:56:08 »

2005-09-06 21:37:53

mnie przychodzi do łba coś w stylu \"waty\" porozciąganej na dioramce... ale to chyba zupełnie nie ten efekt... może rzeczywiście malowanie? ale wtedy musiałabyć skupić się raczej na malowaniu dioramy, założyć jeden kierunek patrzenia - i coraz bardziej \"rozbielać\" kolejne plany. \"plecy\" dioramy stanowiłaby wtedy np. biała plansza... malowanie figurki trzebaby dostosować do planu, na którym się znalazła. tyle, że to rozwiązanie mocno ogranicza możliwości patrzenia na dioramkę...

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2006, 09:56:18 »

2005-09-14 23:01:34

Nie, wata nie... zdecydowanie malowanie. Tylko, tak jak piszesz, dioramka czy figurka w ten sposób staje się jak obraz, można na nią patrzeć tylko z jednej strony. Chyba żeby jakoś \"przestrzennie\" zamętnić i rozniebieszczyć głebsze plany (przepraszam za te neologizmy). Jeszcze nie wiem jak, ale intensywnie myślę. DZIĘKI za inspirację!

Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #7 : Styczeń 21, 2006, 09:56:25 »

2005-07-27 15:28:58

być może w takim razie nie do tej dioramy - a po prostu spróbować zaprojektować taką typowo \"jednokierunkową\" scenę? prosi się chociażby międzymurze średniowiecznego zamku - boki osłonięte, perspektywa robi się \"tunelowa\" - można \"mglić\" :grin to samo np. w przypadku uliczki czy leśnego wąwozu - wszystko jest kwestią możliwie naturalnego ograniczenia możliwości oglądania dioramki z różnych stron...

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 21, 2006, 09:56:32 »

2005-07-27 16:01:11

No właśnie jestem na etapie projektowania mglistej sceny. Muszę tylko w weekend przejrzeć pudło z figurkami, żeby wybrać odpowiednią. Jako tło całości na razie wybrałam fragment brzozowego lasu. Jak już będę coś miała (oprócz słów...), dam znać. Sama jestem ciekawa, jak mi ta mgła wyjdzie.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!