Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Czerwiec 23, 2017, 01:04:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Poprawiony został problem z logowaniem.

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Figurki w glinie. Pytania  (Przeczytany 263 razy)
tajemnicza739@interia.pl
Newbie
*

Pomógł? 0

« : Maj 23, 2017, 10:00:33 »

Witam was wszystkich. Jestem tutaj nowa i chciałabym zacząć przygodę z rzeźbieniem w glinie. Mam wiec do was drodzy moi parę pytań. Mam nadzieję że odpowiecie na nie.
Mianowicie chciałabym rzeźbić figurki wielkość ok. 15,20 cm. Będzie ono miało dosyć sporo detali i teraz moje pytanie jest takie. Znalazłam na allegro pewną glinę : http://allegro.pl/glina-do-formowania-modelowa-1kg-5-10-15-28kg-i6643432281.html  i chciałabym się dowiedzieć czy z takiej o to gliny zdołam wyrzeźbić piękne figurki z detalami. Jeśli byłyby jakieś obiekcje dotyczące tej gliny proszę mi powiedzieć.
Druga sprawa jest taka jak wykona odlew gipsowy takiej figurki ?? (Widziałam tutaj na forum taki wątek ale nie wiedzieć dlaczego strona mi się nie ładuje i wyskakuje jakiś error) I czy z takiego odlewu można duplikować daną figurkę ??

Bardzo Was proszę o udzielenie odpowiedzi jak najbardziej rzeczowej.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam
Atariel   Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 03:30:39 wysłane przez tajemnicza739@interia.pl » Zapisane
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 30

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maj 25, 2017, 09:44:57 »

Witamy na forum tajemniczą Atariel Chichot.

1. Glina nie do końca nadaje się to rzeźbienia z detalami - czy możesz podać przykład figurki i detali, które chcesz wykonać w glinie, łatwiej bedzie doradzić i materiał i sam proces.

2. czy mozesz podać ten link, który się nie ładuje - spróbuję naprawić. Jeśli chodzi o odlewy i masowe duplikowanie figurek, najlepiej taki odlew robić w silikonie.

Pozdrawiam, Piotr

tajemnicza739@interia.pl
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #2 : Maj 30, 2017, 10:55:02 »

Dziekuje za powitanie Uśmiech

Hmm mam zamiar rzeźbić postacie z fantasy np leśne elfy które siedzą na drzewie, lub po prostu elfy leśne w różnych dynamicznych pozach, najwięcej detali będzie z ubiorem , naprawdę bardzo szczegółowe ( pasy ,gorsety , na włosach pióra )Drugim takim pomysłem jest robienie figurek husarii oraz innych patriotycznych motywów.

Link który się nie ładuje znajduje się na głównej stronie figurki.org -- http://figurki.org/techniki-modelarskie/odlewanie.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
 Chichot Chichot
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 30

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maj 30, 2017, 02:29:11 »

Ok, wlasciwy link to -> http://figurki.org/index.php/techniki-modelarskie/odlewanie.html

W jakiej skali te figurki? Czy mozesz pokazać jakiś przykład, co zamierzasz robić (fotka z netu, cokolwiek) Uśmiech.

Pzdr. P.

tajemnicza739@interia.pl
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #4 : Maj 30, 2017, 08:11:58 »

Dziękuje za link Uśmiech

Figurki będę mieć wysokość ok. 15- 18 cm. Znalazłam przykładowe figurki w internecie. Dodałam je do załącznika . Mam nadzieje że są widoczne.

Pozdrawiam
tajemnicza739@interia.pl
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2017, 10:01:45 »

Hmmmm Czy Pan Piotr mi doradzi co mam zrobić ??

Pozdrawiam
Atariel
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 43

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 07, 2017, 07:37:39 »

Witam.
Ta glina która podałaś nie nadaje się do takiego modelowania, sama napisałaś że chcesz robić figurki "dynamiczne" a to już wymaga czegoś lepszego niż zwykła glina ceramiczna. Na rynku w tej chwili jest sporo innych mas w których można pracować przykładowo sculpey, bees putty... Chcesz robić później odlew gipsowy i pewnie pasowałoby żeby forma była wielokrotnego użytku, to chyba będziesz musiała zainwestować jeszcze w silikon do robienia form. formy gipsowe są raczej do jednokrotnego użytku na odkucie. Figurki te które pokazałaś jako przykładowe zrobione są na pewno z kilku elementów które później łączy się  w całość
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 07:39:32 wysłane przez Grzegorz K. » Zapisane
tajemnicza739@interia.pl
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 08, 2017, 08:35:17 »

Dziękuję za Pana odpowiedź... Hm czytałam o tym sculpey ale troszkę drogi jest, no ale cóż może trzeba jednak zainwestować. Hmm własnie mam problem z tym łączeniem figurek . Widziałam wiele filmików i nie tylko gdzie figurka wykonywana jest w całości ( figurka budowana na bazie drutu , owiniecia folia aluminiowa , taśmą i na to kładli glinę) Natomiast tutaj na forum spotkałam się z łączeniem ze sobą obiektów. Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób miała bym je połączyć i kiedy i czy będzie ona trwała i nie będzie się rozpadać ?? Mógłby się Pan do tego jakoś odnieść , bardzo proszę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Atariel
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 43

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 08, 2017, 10:31:53 »

No tak z łączeniem elementów to jest różnie , generalnie robisz figurkę np bez rąk , wypalasz ręce robisz osobno dokładając do utwardzonej figurki modelujesz itd. drobne rzeczy np miecz też dobrze jest zrobić jako osobny element ,, wszystko musi byc tak zrobione żeby po złożeniu każda część pasowała do siebie, możesz próbować zrobić w całości i później odciąć te rzeczy które wiesz że nie da się odlać w jednym kawałku. Gotowego przepisu na to jak zrobić figurkę to nie ma każdy ma jakieś swoje sposoby na modelowanie. Ciężko jest pisać gdy nie wiadomo co to za figurka. Jeli chcesz zrobić figurke która ma nie byc powielana to spokojnie możesz sobie robić ją w całości , jeśli jednak chcesz kopiować to trzeba uwzględnić co da się odlać jako całość a co niestety w częściach
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 30

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 09, 2017, 08:39:33 »

Jeśli koszty są problemem, to moze po prostu modelina będzie najlepszym materiałem na początek.

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 43

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 10, 2017, 09:54:54 »

fimo też nie jest drogie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!