Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 26, 2020, 02:08:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zrobić ćwieki  (Przeczytany 10908 razy)
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« : Styczeń 30, 2006, 08:29:31 »

Witam .Mam pytanko takie małe w jaki sposób zrobic ćwieki lub coś podobnego.Wymyśliłem sobie taką figurkę (120mm) i żeby sobie utrudnić życie właśnie są mi potrzebne małe ćwieczki w dość dużej ilości .Pozdrawiam Grzesiek
Kamil Feliks Sztarbała
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2006, 10:32:05 »

w miejscach ćwieków nawiercasz otwory takiej srednicy, jakiej maja byc ćwieki.potem wklejasz w nie drut cynowy i zagławiasz albo precik plastikowy i szlifujesz go na odpowiedni kształt

Prezentuję swoją własną opinię a nie jedyną słuszną prawdę.
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2006, 09:27:46 »

Jak zwykle pytanie sprowadza się do: jakie te ćwieki mają być?
Okrągłe, kuleczki, szpiczaste?

Piotr

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2006, 08:53:13 »

Wielkie dzięki teraz to myślę że juz dam sobie rade  Grzesiek
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2006, 09:44:23 »

Piotr a powiedzmi jakie ćwieki by tutaj pasowały ??Miały być na butach ,ale się zastanawiam czy je robić ? A poza tym to brakuje mi tu jeszcze czegoś ,straciłem zapał do tej kobiety ,od początku były z nią tylko problemy .No i kto ją wymaluje bo ja napewno nie .Mam jej już dość !!!!
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2006, 09:46:37 »

Jeszcze widoczek z boku Co?/
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2006, 09:47:47 »

I tyły
Marcin Czarnowicz
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2006, 09:48:17 »

ale lalunia!!! Cudowne!!!

www.farkha.org oglądaj zmagania krakowskich archeologów w Egipcie [prawie na żywo]
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 31, 2006, 10:09:55 »

ducz - rewelacja! Musisz nam opowiedzieć jak robisz takie szczegóły - jak patrzę na takie pięknie i bardzo czysto wykonane detale to aż mi dech zapiera. Naprawdę świetna figurka!

Wracając do ćwieków to może małe kuleczki były by dobre na te botki? Ja mam dwa źródła takich małych kuleczek:

a) w sklepie z pierdułkami dla kobiet do paznokci kupiłem sobie taki pojemniczek z malutkimi kuleczkami, które podobno służą do ozdabiania tipsów.
b) mam taki sposób na małe kuleczki (tak jak u tego gościa na głowie i na tarczy

- biorę drut cynowy do lutowania (jest dostępny w sklepach dla elektroników w bardzo róźnych średnicach)
- podgrzewam go szybko zapalniczką - robi się mała kuleczka
- odcinam i tak od początku
Przy pewnej wprawie uzyskuje się powtarzalność rozmiarów kuleczek.

Pozdrawiam,
Piotr

P.S. A co ta Pani będzie trzymała w ręce?

Marcin Czarnowicz
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 31, 2006, 10:23:15 »

No to wygrzebałem się z pod stołu pozbierałem szczęke i dopiero cos konsruktywnego mogę napisać. Figura perwsza klasa ale ja bym oszczędził jej ćwiekowania boków chyba że chcesz zrobić np. kołnież kozaczka ćwiekowany o jak najbardziej, może pomyśl nad czymś w kształcie ćwiekowanej podwiązki jeśli już koniecznie chcesz sie tym pobawić

www.farkha.org oglądaj zmagania krakowskich archeologów w Egipcie [prawie na żywo]
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2006, 09:03:58 »

Witam .Dzięki za pomysły na ćwieki ,coś wykorzystam ,a tak wogóle to fajne popiersie .Lubię takie rzeczy jakoś bardziej mi leżą takie figurki niż współczesne . Ja cały czas przymierzam się do jakiegoś fajnego "napoleończyka"No ale to kiedys .A ta pani trzyma w ręce to co widać Tak sobie wymyśliłem ,że będzie trzymała długi kij ,ale może zmienić na coś efektowniejszego ?Ta kobieta to ciągle temat otwarty ,nie wiem jak będzie wyglądała gdy ją skończę .Marcin w pierwotnej wersji myślałem żeby jej zrobić ćwiekowany kołnierz kozaczka.Ale teraz bardziej podoba mi się twój pomysłna podwiązki no zobaczę pozdrawiam Grzesiek
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Luty 01, 2006, 10:21:51 »

W,a tak wogóle to fajne popiersie .Lubię takie rzeczy jakoś bardziej mi leżą takie figurki niż współczesne .

Dzięki, to stara praca - chyba sprzed roku

Dorobiłem jeszcze pas jak z Osprey'a
img.photobucket.com/albums/v92/Patzek/Norman/norman_new_belt.jpg
img.photobucket.com/albums/v92/Patzek/Norman/Norman-zoom.jpg

Muszę ją chyba przerobić, już mi się nie podoba jak kiedys .

A tak wracając do tej pani, to może zamiast tej flagi dać jej w łapę jakąś czarodziejską, rzeźbioną laskę - coś w rodzaju"
http://mmtribute.castlegobs.nl/storage/mmt_staff4.jpg

Pozdrawiam,
Piotr

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Luty 02, 2006, 01:31:20 »

No i chyba tak zrobię ,bo pomysł z flagą niezabardzo mi się podobał Najgorsze jest to że ona potrzebuje jakiegos podparcia, przynajmniej tak mi sie wydaje .Ma małą powierzchnię styku z podłożem więc ten pomysł z czymś na czym mogłaby sie dodatkowo podpierać .Tak jest jak robi sie bez jakiegokolwiek planu . Pozdrawiam Grzesiek
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!