Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Sierpień 21, 2018, 11:14:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Popiersie - wip  (Przeczytany 2172 razy)
Zatoichi
Newbie
*

Pomógł? -1

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 15, 2016, 06:28:06 »

Zdjęcie popiersia w trakcie realizacji - wykonałem głowę i nie wiem za bardzo kim ma być ten osobnik. Może jakieś sugestie?

Pozdrawiam
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2016, 07:48:14 »

Wspaniałe, z oczu zieje taką pustką że nic tylko zrobić z niego wampira, czy wydaje mi sie że uszy są za wysoko , czy to tylko wina zdjęcia. Jaka to skala?
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2016, 09:22:31 »

Wygląda jak jakaś dickensowska postać ,  ale pewnie szukałbyś kogoś z uniwersum gwiezdnowojennego ?
Wyrzeźbiony perfekcyjnie, lekko komiksowy , elegancki styl !
Bardzo mi się podoba.
Jeszcze co do Yody itd.
Uważaj  tytułując prace - firmy mające prawa do wizerunku  czasem sprawiają twórcom niemiłe niespodzianki.
Uwaga dotyczy powielania i sprzedawania. Trzeba próbować to obejść.
uke7
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2016, 10:14:22 »

Uszy zdecydowanie za wysoko, a sama twarz doskonała. Masz świetną rękę i niezgorsze oko. Zgadzam się z Maciejem, Gwiezdne Wojny stały się marką, w ogólności i w detalu. Myślę, że lepiąc dla siebie, jako amator-entuzjasta, nie ma problemu, ale gdybyś chciał tego rewelacyjnego Yodę dajmy na to sprzedawać, mógłbyś się niemile zdziwić. Chyba, że zaczniesz produkować dla Lucasa  Duży uśmiech
Co do samej twarzy, to trudno coś sugerować. Wygląda na to, że dobrze sobie radzisz niezależnie od skali więc może wymyśl i wykonaj w całości np. jakieś popiersie, bez dostosowywania własnych projektów do cudzych pomysłów. Wydaje mi się, że przy takich zdolnościach nawet, jak ulepisz portret żula z ulicy, to będzie to interesujące. Tematów jest mnóstwo.

...nie chcemy być tylko szlachetni, dobrzy i sprawiedliwi, chcemy być ludźmi...
Zatoichi
Newbie
*

Pomógł? -1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 16, 2016, 08:05:35 »

do Grzegorz K.: Dzięki. Pomysł z wampirem ciekawy - pomyślę. Co do uszu to są raczej na dobrej wysokości - są po prostu dosyć duże, może dlatego wydaje się, że są za wysoko. Lubię swoim postaciom nadawać charakterystyczne cechy: za duży, albo krzywy nos, za duże uszy itp. Skala 1:6.
do Maciej Pawlica: Dzięki. Tak też mi się wydaje. Kojarzy mi się z Anglią w epoce wiktoriańskiej i chyba będę szedł tą drogą. Lubię wiele uniwersów i stylów, a Star Wars jest tylko jednym z nich. Co do praw autorski to mam tego świadomość.
do uke7: Dzięki. Staram się czerpać inspirację z otoczenia i w z głębi serca, ale czasami pomysły innych też bywają ciekawe i inspirujące - dlatego pytam.Uśmiech
Co do Yody mimo wielu chętnych z za granicy nie mogę niestety powielać i sprzedawać go na własną rękę, a szkoda. Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie.
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 16, 2016, 08:24:34 »

Czesc, zbierz chetnych, co Ci na planecie krzyknęli, że sa zainteresowani i jak im prześlesz klika sztuk, to będzie to prywatny użytek...
No chyba, że chcesz w jakims markecie sprzedawać... no to wiadomo, bez lincencji ani rusz :0.
P.

P.S.Anglia albo Francja, jakis rewolucjonista z szafotem... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 08:32:26 wysłane przez Piotr Czyż » Zapisane

Zatoichi
Newbie
*

Pomógł? -1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 19, 2016, 08:46:45 »

Witam.
Dzięki wielkie za radę. I jesteś pewny, że nie grozi mi żadna kara za rozpowszechnianie tego typu figurek nawet w małej ilości?
Z tego co zdążyłem się zorientować to dozwolona jest sprzedaż tzw. figurek customowych - robionych na zamówienie jako oryginał bez kopiowania, ale nie jestem pewny.
Z szafotem pomysł bardzo ciekawy. Uśmiech
Pozdrawiam
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 19, 2016, 11:00:07 »

Bokobrody w rewolucyjnej Francji..? Łee..
bartekK
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 14, 2016, 09:09:47 »

Mógłby być członkiem szlacheckiego rodu w wiktoriańskiej anglii... Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!