Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Październik 22, 2018, 05:18:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Broń zaczepna i kilka pytań  (Przeczytany 1674 razy)
Derak
Gość
« : Styczeń 03, 2016, 05:58:58 »

Dzień dobry,

chciałbym się dopytać z czego wykonujecie broń która nie przylega do postaci, gruntownie chodzi mi o broń zaczepną typu toporów tak zwanych "duńczyków", bo nad takowym podjąłem prace oraz czy wewnątrz każdej broni znajduje się szkielet.
Wiem z własnego doświadczenia nie dużego(bawię się w modelinie raptem od 6-8 miesięcy mniej więcej) modelina po wypaleniu staje się dosyć krucha i przy jakimś nacisku się kruszy, chyba że to wina mojej modeliny. Ze wstydem się przyznam, że pracuje na sklepowej "Sweet Colors", bo takową dostałem w celu wykonania miniaturek do D&D.

Jeszcze chciałbym zapytać o sposoby na wykonywanie tarcz od okrągłych po migały.

I kolejnym wiem, że odgrzewanym tematem jest sprawa zakupów mas i narzędzi modelarskich, czy znacie jakieś takowe sklepy lub macie kontakt do osób zajmujących się handlem owymi przedmiotami.

Planuje zamieścić swoje prace na forum, ale na razie nie posiadam dobrego aparatu, by zrobić dość szczegółowe zdjęcia mych prac
przy okazji to mój pierwszy post na forum także, Cześć wszystkim!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 06:16:36 wysłane przez Derak » Zapisane
Derak
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2016, 11:19:37 »

Szukałem odpowiedzi od kompetentnych osób, a nie od pierwszych lepszych lepigarnków.
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2016, 04:42:09 »

Uśmiech . To może ja Mrugnięcie
Stylisko topora wykonuję oklejając rozklepany spinacz biurowy . Grzmocę go młotkiem żeby był mniej więcej płaski.
Następnie oklejam go modeliną nadając kształt . Potem postępuję różnie - albo umieszczam stylisko pod żarówką i jak trochę modelina zastygnie nacinam mniej więcej fakturę drewna - pionowe naprzemienne rysy. Albo od razu wypalam i nacinam wspomniane rysy. Używam do tego celu szpikulca z stalowego drutu, może być szpikulec z cyrkla  , a ostatnio w blisterku z nożykiem olfy znalazłem taki szpikulec dołożony do ostrz.

Po wypaleniu modelina powinna być twarda jak kamień , lekko elastyczna po ogrzaniu w ręku . Wypalasz w 110 stopniach ,ewentualnie dobierasz temperaturę i czas w zależności od grubości detalu.
Jeśli ta Sweet coś tam wypalana w temperaturze  100 -110 stopni jest krucha to ja wywal do śmietnika i kup fimo classic , cernit albo premo, ewentualnie trudno dostępną ale wartą polowania nań pardo - modelinę jubilerską z dodatkiem wosku.
Większość z nas kupuje masy na allegro albo w sklepach dla artystów plastyków. Są ich setki w necie.

Narzędzia : Nożyki olfy albo exela, resztę możesz zrobić sobie sam, z wypolerowanych wykałaczek, starych oszlifowanych trzonków od  pędzelków itp. Możesz też kupić pędzelkopodobne  narzędzia z silikonowymi końcówkami, są na allegro.
Dodatkowo narzędzia dentystyczne - też na allegro .
Tarcze - najprościej rzecz ujmując - formujesz modelinę na kształt tarczy i wypalasz , co tu można odkrywczego wymyślić ... Możesz placek z modeliny umieścić na  kawałku deseczki albo pleksy i wyciąć w owym placku kształt tarczy za pomocą cyrkla z szpikulcem  zamiast grafitu . Następnie odcisnąć pionowe dylatacje miedzy deskami , na deskach zaznacz fakturę drewna ,

wypal, oddzielnie wykonaj umbo , dookoła tarczy wykonaj obręcz spajająca.

Lekko wygięte tarcze ,,normańskie"  wypalaj na wcześniej wypalonym ,,kopycie ".
Co to jest D&D ?
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2016, 08:43:11 »

Witam
Gotowego patentu na zrobienie broni to raczej nie znajdziesz , każdy ma jakiś tam swój sposób na to , ale generalnie tak jak Maciek napisał, w internecie jest tego pełno , to samo się tyczy sklepów z masami i narzędziami, wystarczy tylko trochę poświęcić czasu i poszukać np. miecz
http://www.patrickkeith.com/2013/07/sculpting-linna-sword-session-1.html
http://www.patrickkeith.com/2013/07/sculpting-linna-sword-session-2.html
sklepy z masami poszukasz sobie sam
uke7
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2016, 09:50:34 »

Uważaj, Grzegorz, żebyś swoją lapidarną odpowiedzią nie zasłużył na miano lepigarnka  Duży uśmiech

...nie chcemy być tylko szlachetni, dobrzy i sprawiedliwi, chcemy być ludźmi...
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 05, 2016, 03:37:54 »

Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!