Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 10, 2020, 04:23:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Z czym na niemca?  (Przeczytany 5943 razy)
Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« : Styczeń 07, 2006, 07:59:12 »

Pytanie będzie z gatunku głupich...

otóż przymieżam się do pierwszych "poważniejszych" figurek (na początek pójdą figurki z "grossdeutschland" dragona)- no i zacząłem od dokumentacji. jak już ją zebrałem - to zaczęły się schody. trafiliście być może na farbki, które by pasowały jako kolory mundurów? to, co daje pactra, to raczej śmiech na sali. o ile na pojazdach ich kolorki wyglądają nawet przyzwoicie, o tyle to, co (jak piszą) ma być kolorem munduru - jest totalną pomyłką...

przyszły mi do łba oleje artystyczne - ale w takim razie będę musiał malować wszystkie figurki na raz, bo potem w życiu koloru nie powtórzę...

P.S.
Inboxy tego zestawu i jeszcze niemieckich snajperów - też z dragona - pewnie wrzucę niebawem

Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2006, 07:59:39 »

Moja odpowiedź będzie z również z gatunku głupich

Dawno już nie bawiłem się w Niemców, ale kiedyś przerabiałem mocno ten temat. Z wspomnianej Pactry da się coś dobrać ale trzeba to robić "na oko" a nie stosować przeliczników. Generalnie całkiem udanie znalazłem kolory do niemieckich panterek w wersji wiosennej ("dark tan" i jasno zielone łaty zciemniejszą obramówką). Jeżeli chodzi o kolro podstawowy (Feldgrun)to używałem często Humbrola #111 i do tego suchy pędzel #31.
Andrea Miniatures ma ciekawy set farbek do IIWŚ, a z tego co widzałem na zdjęciach ze stronki internetowej to efekt wychodzi niczego sobie...
Generalnie też miałem obsesje w poszukiwniu kolorów idealnych i troche to czasu zajęło zanim znalazłem swoje ulubione zestawienia.

Pozdrawiam i życze owocnych poszukiwań

:AEON:

P.S.
gdzieś może znajde jakie to były kolory Pactry (as You wish) ale trzeba mi o tym tak ze 3X przypomnieć

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2006, 07:59:59 »

A propos kolorów, to może najłatwiej kupić sobie zestaw II WW kolorków Vallejo?

Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2006, 08:00:18 »

wcale nie musi być pactra. jeśli Ojciec Redaktor reklamuje vallejo - to może trzeba zakoupić vallejo.

ze mnie figurkarz jak z koziej rzyci waltornia - ale się uczę

Marcin Kaźmierczak
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 09, 2006, 06:21:39 »

Proponuje nie zdawać się na gotowe mieszanki kolorów. Jeżeli chodzi o reklamowane przez Ojca Nadredaktora farby, to jeszcze jest w miarę ok. Mieszać, mieszać i jeszcze raz mieszać, aż się uzyska oczekiwany efekt.

Peace

Piotr Kmiecik
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

« Odpowiedz #5 : Styczeń 09, 2006, 08:20:08 »

Problem z mieszaniem jest jeden: powtarzalność kolorów...

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!