Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Listopad 18, 2019, 09:36:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wydruki 3D  (Przeczytany 1927 razy)
Dragon
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 30, 2015, 08:59:07 »

Co Wacpanowie uwazaja o figurkach drukowanych w 3D w zwiazku z obnizajacymi sie cenami w tej technologii ?
uke7
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2015, 08:29:30 »

Nie za bardzo rozumiem, co ma technologia 3d do własnoręcznego malowania czy rzeźbienia? Powstanie, z pewnością, kategoria twórczości figurkowej opartej na technologii druku bo ludzie kreatywni, jak wiadomo, podporządkują sobie każdą technologię. Może też stać się ułatwieniem dla tych mniej utalentowanych rzeźbiarsko i jako szybkie źródło materiałów do konwersji czy dioram, ale cała frajda tego hobby polega na twórczości własnoręcznej i w niej tkwi jej największa siła i magia. Po prostu przybędzie modelarzom jeszcze jedno narzędzie jak aerograf czy pędzel.

...nie chcemy być tylko szlachetni, dobrzy i sprawiedliwi, chcemy być ludźmi...
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2015, 08:06:16 »

Ja myślę, że za chwilę 99% figurek będzie robionych tą technologią, są po prostu dokładniejsze, lepiej się malują... i na świecie jest wiecej operatorów PC czy MAC, niz artystów. Zakładam, że zostanie nisza - ale juz widać, szczególnie w mniejszych skalach, że 3d printing wypiera ręczna robotę.

uke7
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 19, 2015, 10:45:08 »

No tak, Piotr ma sporo racji. Przekonałem się o tym boleśnie ostatnio, próbując wyrzeźbić, duże słowo, kruka, który jest mi potrzebny do winietki. Gdybym miał do dyspozycji dobrą drukarkę 3D, po prostu wydrukowałbym ptaka w takiej skali i pozycji, która jest mi potrzebna i już, a tak szału dostaję próbując uchwycić proporcje, ruch, skalę itp. Łatwość efektu, który chcemy uzyskać jest niewątpliwie atrakcyjna ale prawdopodobnie zawsze będą istnieć modelarze, dla których wykonanie szprych w kole roweru, w skali 1:35 będzie ciekawsze i ambitniejsze niż wydruk gotowego roweru lub też kupno gotowego wydruku. Dyskusja jednak, już niebawem, może się okazać akademicka w sytuacji kiedy każdy będzie miał w domu drukarkę 3D. Dziś wydaje nam się, że okres między drukarką igłową a kolorowym laserem trwał wieki i podobnie będzie z drukiem przestrzennym. Ceniliśmy pracę utalentowanych rzeźbiarzy, a teraz będziemy cenić pracę programistów. Łatwiej będzie stworzyć ciekawą, dynamiczną scenę bez oglądania się na ograniczenia ulubionej manufaktury lubującej się w statycznych kompozycjach czy martwym wyrazie twarzy. Jestem, w sumie, spokojny. Tak jak dziś każdy może kupić za bezcen lustrzankę i w weekend stać się specjalistą od fotografii cyfrowej, tak na całe szczęście są (byli i zawsze będą) ludzie pasjonujący się fotografią wielkoformatową, technikami szlachetnymi i własną ciemnią. Miejsca, jak zwykle, starczy dla wszystkich, choć  takie firmy jak Pegaso, Andrea, Life Miniatures, Romeo Models i wiele innych będą musiały dostosować się do nowych technologii (o ile już z nich nie korzystają, bo nie wiem) - mam nadzieję, że z pożytkiem dla nas, zwłaszcza cenowym

...nie chcemy być tylko szlachetni, dobrzy i sprawiedliwi, chcemy być ludźmi...
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!