Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 24, 2019, 06:54:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [Od podstaw] pulkownik 7. Pulku-Strzelcow-Konnych  (Przeczytany 6282 razy)
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Styczeń 10, 2015, 10:32:17 »

No dobrze, w zasadzie mozna powiedzieć, że skonczony (na zdjeciach jeszcze czapka wymaga ostatnich poprawek (guziki, poprawka paskow, sprzaczka, finalne gladzenie - pewnie jutro finalny odlew).
To jak na mnie byl projekt szybkosciowy... ale pozwolil mi sie skutecznie odlaczyc od rzeczywistosci i troche odstresowac . Jednak figurki to przyjemna sprawa... swoja drogą juz sie robi podhalanczyk (ale na razie nie bardzo jest co pokazywac...).

Dziekuje za wasze uwagi i opinie!

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Styczeń 11, 2015, 08:06:17 »

Oj podoba się baaaaaaardzo !
Wyrzeźbiłeś mu kapitalna twarz, rasową , sama kompozycja popiersia też ładna.
Nasuwa mi się słowo -elegancka!
Wypada też skomplementować frezarkę - to jest jakość detali właściwie  nie osiągalna dla człowieka Smutny.

Drobna uwaga - coś z jego uchem nie tak, mam wrażenie że znalazło się za nisko , za blisko dolnej  linii szczęki.
Daszek w czapce mógłby być ciut dłuższy (tak mi się wydaje )
 - sama czapka kapitalna, napatrzeć się nie mogę.
Pozdrawiam.

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Styczeń 12, 2015, 12:44:57 »

Dziękuje bardzo - na żywo wygląda trochę gładziej, ostre światło wydobyło wszystkie nierówności. Rzeczywiście w tym wypadku cnc daje rade - dla mnie na pewno taka jakość detali nie byłaby w ręczny sposób osiągalna (swoja droga trochę tez się schodzi z rysowaniem, projektowaniem a i potem samym frezowaniem) - z efektu detali jestem zadowolony.

Uszy - Z tymi uszami to zgoda, coś i mi w nich nie gra (pomijając to, ze są delikatnie rożne )... ale może następnym razem wyjdą lepsze - no po prostu ich nie lubię robić...

Daszek - może tak wygląda, bo ta czapka nie jest za dobrze nałożona na ten czerep do zdjęcia - trudno powiedzieć. Za dobre słowo dotyczące czapki dziękuje, bo w sumie zabrała mi czasu, kto wie czy nie więcej niż sama głowa... Właśnie siedzi w silikonie ostateczna wersja.

Swoja droga - w trakcie tego lepienia zrobiłem chyba ze trzy wersje żywiczne tego popiersia, pomiędzy kolejnymi etapami i muszę powiedzieć, ze się to mocno sprawdza... Widać od razu wszystkie problemy w jednym kolorze żywicy...

Tak czy inaczej... skonczony w mniej-więcej 14 dni... rekord!

Pzdr, P.

Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!