Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 24, 2019, 06:57:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Trudne początki  (Przeczytany 4251 razy)
Dżejrosz
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« : Lipiec 24, 2014, 02:32:18 »

Witam!
Mam na imię Jakub , lat mam 15 i prawie od roku zajmuje się modelarstwem plastikowym ( głównie pojazdy pancerne) , ale od niedawna interesują mnie figurki i naszłą mnie ochota na polepienie figurek do swoich pojazdów - skala 1/72 czyli dla figurki to jakieś 20 mm.

W swoim modelarskim magazynie posiadam żółtego miliputa stantard no i narzędzia do modeli.

Od czego zacząć? Skąd brać pomysły i "szkielety" pod figurki?
Dziękuje i pozdrawiam!
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 24, 2014, 08:56:44 »

Witam .
 Wszystko znajdziesz na forum tylko trzeba trochę poszukać , na początek zrób sobie szkielet ze zwykłego drutu może być taki ze spinacza biurowego.ustaw go w pozycji takiej jaką chcesz uzyskać, nałóż masę i do roboty, a pomysły hmm to już tylko od ciebie zależy co chcesz zrobić
Dżejrosz
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2014, 09:21:31 »

Tak więc zaczynam poszukiwania 
Paweł Krasicki
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2014, 05:32:24 »

Obawiam Się Grzegorzu, że szkielet ze spinacza biurowego do skali 1/72 to nie najlepszy pomysł. Ze swojego doświadczenia podpowiem, że możesz albo zrobić na początek ze znacznie cieńszego drutu albo zeskrobać jakąś figurkę w 72 do "gołej skóry" , i na tak przygotowany szkielet nakładać milliput. Najlepiej użyć do tego figurek preisera, które są z twardego, dającego się obrabiać plastiku. Ważne jest dobrze umocować szkielet do jakiegoś przedmiotu (klocka drewnianego) za który będziesz mógł chwycić i manewrować figurką podczas rzeźbienia bez dotykania jej palcami, co w skali 1/72 ma chyba duże znaczenie, chyba że masz rączki krasnoludka.
Pozdrawiam
Paweł Krasicki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 05:35:32 wysłane przez Paweł Krasicki » Zapisane

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lipiec 28, 2014, 07:38:32 »

UPS masz rację Pawle , niestety przeoczyłem że to ma być skala 1/72... 
Dżejrosz
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2014, 11:47:49 »

Obawiam Się Grzegorzu, że szkielet ze spinacza biurowego do skali 1/72 to nie najlepszy pomysł. Ze swojego doświadczenia podpowiem, że możesz albo zrobić na początek ze znacznie cieńszego drutu albo zeskrobać jakąś figurkę w 72 do "gołej skóry" , i na tak przygotowany szkielet nakładać milliput. Najlepiej użyć do tego figurek preisera, które są z twardego, dającego się obrabiać plastiku. Ważne jest dobrze umocować szkielet do jakiegoś przedmiotu (klocka drewnianego) za który będziesz mógł chwycić i manewrować figurką podczas rzeźbienia bez dotykania jej palcami, co w skali 1/72 ma chyba duże znaczenie, chyba że masz rączki krasnoludka.
Pozdrawiam
Paweł Krasicki

No tak ,ale jeżeli będe chciał sam wyrzeźbić pozę ,która nie jest dostępna u preisera , to znaczy mam kucającego ,a chce zrobić stojącego.
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Sierpień 06, 2014, 06:30:46 »

ale jeżeli będe chciał sam wyrzeźbić pozę
juz sobie odpowiedziałeś zrób szkielet w takie pozie w jakiej ci pasuje i do roboty.
Dżejrosz
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Sierpień 10, 2014, 10:39:23 »

ale jeżeli będe chciał sam wyrzeźbić pozę
juz sobie odpowiedziałeś zrób szkielet w takie pozie w jakiej ci pasuje i do roboty.

Tak więc wziąłem się do roboty i z rosyjskiego celowniczego od zvezdy zrobiłem niemieckiego czołgistę z roku 1939 .
Jutro pokażę zdjęcia.
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Sierpień 11, 2014, 08:15:01 »

Dżejrosz
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 11, 2014, 10:45:08 »

Tak więc ukazuje zdjęcia "przedpremierowe"   

Robione przed chwilą , a z uwagi na późną porę , ze znikomą ilością światła  i robione " z rąsi".

Jutro będą lepsze.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!