Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 27, 2017, 02:56:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Poprawiony został problem z logowaniem.

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: M-Model - Officer of Polish Lancers, Duchy of Warsaw 1812 - (90004) - 90mm  (Przeczytany 3536 razy)
WojtekB.
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« : Czerwiec 15, 2014, 01:12:13 »

Mam prośbę do Szanownych Kolegów i Koleżanek. Czy i w jakim stopniu mogę się sugerować malowaniem tej figurki, przedstawionej na pudełku?. Oraz czy rzeźba figurki (detale umundurowania), są w mirę prawidłowe?.
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2014, 12:55:51 »

Witaj!
Malowanie jest poprawne dla 15 pułku ułanów.
Co do figurki to :
1. nogi są zbyt cienkie w kostkach, spodnie noszono na buty do pół łydki, trudno byłoby mieć tak ciasno zasznurowane spodnie
2.podwójny pas - główny szerszy do którego mocowano rapcie szabli w pułkach ułańskich i poniżej pas do szabli cienki noszony przez lekka jazdę, lub ułanów do mundurów pozasłużbowych, nie spotkałem się w źródłach z noszeniem tych pasów równocześnie.
3. kordony od czapki zawieszone na pasie do ładownicy. Gembarzewski pokazuje bardzo podobny sposób wg portretu por. Ciołkowskiego - Cieńkowskiego (?) z 6 pułku ułanów. Ja swojemu je usunąłem, dałem normalna " meduzę z przetyczkami" na pas, a kordony...czekają na wyplecenie.
Polecam Ułani. Wojsko Księstwa Warszawskiego, prace Gembarzewskiego lub
http://empire.histofig.com/Uhlans,570.html
http://napoleon.org.pl/ulani.php
pozdrawiam
Staszek

Zycie przerosło kabaret
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!