Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 12, 2019, 06:52:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie warsztatu?  (Przeczytany 5379 razy)
Gufel
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« : Grudzień 05, 2013, 03:55:24 »

Witam! jak radzicie sobie z problemem oświetlenia warsztatu wieczorem. Chodzi mi o źródło światła jakiego używacie. Dość często spotykam się z tym, że jak coś pomaluję wieczorem i jest ok to rano w świetle dziennym już nie jest ok. Kolega powiedział mi ostatnio, że są specjalne lampy dla plastyków dające światło takie jak dzienne, natężenie i barwa. Jednak po przejrzeniu tej oferty ceny od chyba 300 zł do 1300 zł. to mimo wszystko troszkę drogo. Jak sobie z tym problemem radzicie - wiem najlepiej malować w dzień , ale niestety się nie da. Zostaje tylko noc. Pzdr. Tymek.
bogda66
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 08, 2013, 12:06:57 »

Wydaje mi się, że budrzetowo najlepiej będzie zastosować halogeny, i to te większej mocy. Lub jeszcze lepiej halogeny na 12V i zasilić z transformatora toroidalnego. Transformator toroidalny daje trochę więsze napięcie niż 12V przez co światło będzie bardzie białe, bardziej naturalne.
W tym przypadku unikać wszelkiego rodzaju świetlówek lub LED-ów ponieważ ich współczynnik CRi nie przekracza 80%, a żarówka zwykła i halogen zawsze daje 100%.
adamem
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #2 : Grudzień 16, 2013, 11:00:18 »

Proponuję rozwiązanie budżetowe.
http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-studia/funsports-swietlowka-30w5400k-powerlux-.html?idOpinia=20650&flaga=positive#opinionFormMessage
Daje barwę światła dziennego i można ją zamontować do zwykłej lampy.
Pozdrawiam.
ARBAL
Newbie
*

Pomógł? 2

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 05, 2014, 10:20:26 »

A ja proponuję coś takiego:
http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/desk-working-lamp-velleman-vtlamp6.html
aktualnie to chyba najpopularniejsze oświetlenie wśród polskich malarzy....

Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 14, 2014, 01:30:32 »

Ja do oświetlenia przy malowaniu i robieniu fotek używam dwóch lampek biurkowych z IKEA (39? za sztukę) i do tego kupiłem żarówki Osramu z dzienny światłem temp barwienia 6500k/18W (była promocja w supermarkecie).
M.

uke7
Full Member

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2014, 10:11:48 »

Z miesiąc temu nabyłem tę lampę, o której pisał Arbal i mogę potwierdzić, że to jest rewelacja. Widać w paru miejscach chińską jakość wykończenia ale pracuje się przy niej wybornie.

...nie chcemy być tylko szlachetni, dobrzy i sprawiedliwi, chcemy być ludźmi...
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2014, 12:14:19 »

Hej,
Lampa, o której pisze Abral wydaje sie najlepsa, bo dobrze sie maluje i fajnie robi sie zdjęcia, zastepuje 2,3 lampy. Oczywiscie z tych które testowałem.
Niestety, mi nie miesci sie na biurku, to chyba jedyna wada.

marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2014, 05:22:24 »

Pytanie zdaje sie bylo o wersje ekonomiczna, a nie deluxe:D
Sama mam lampe triplebright, czy jakos tak, czyli cos w desen tego co ma Arbal. Jestem z niej super zadowolona, jak wspomnieli przedmowcy daje super mocne jasne i rowne swiatlo, ale u mnie kosztowala zdecydowanie wiecej niz 300zeta.
W wersji ekonomicznej polecam roznego rodzaju lampki zarowkami czy swietlowkami o odpowiedniej barwie swiatla. Mozna to kupic na ebayu za calkiem nieduze pieniadze (nie wiem jak na allegro, bo nie uzywam). Albo zwykle dwie lampki z ikei czy sklepu meblowego i zarowki o odpowiedniej barwie. Mysle ze dwie spokojnie wystarcza.

Ale z drugiej strony slyszalam tez o malarzach, ktorzy stosuja jedna lampke ze swiatlem dziennym a druga obok ze zwykla zarowka, zeby miec podglad jak to bedzie wygladalo w zwyklym sztucznym oswietleniu, czy to w gablocie czy na konkursowej polce.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
www.twistedbrushes.blogspot.com
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 26, 2014, 12:14:01 »

Niby tak ale jak ktos kupuje dwie lampki, wymiania żarówki, to wychodzi koło 120 PLN oczywiście rozłozone w czasie. Trzeba tez pamiętac o oczach, jak żarówka wystaje po za oprake i świeci częściowo w oczy to nie jest to najzdrowsze.

Jednak wyboru trzeba dokonac samemu 

PS
a pomysł z dwiema lampkami tez interesujacy
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!