Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 16, 2019, 10:49:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Figurki... piłkarzy?  (Przeczytany 4170 razy)
maciex1995
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« : Sierpień 20, 2013, 08:56:31 »

Cześć,
Jestem tu nowy, bo na forach w 100% odpowiadających mojej pasji nie mam za wiele do nauczenia. Sprawa wygląda tak:
Zbieram takie figurki: https://www.facebook.com/MaciexCorinthian . Nie modeluję ich, tylko czasem piłkarzom dorabiam fryzury i maluję ich np. na koszulkę swojej ulubionej drużyny, bo firma wydała danego gracza tylko w stroju jego innego(np. poprzedniego) klubu.
Figurki, które mnie najbardziej interesują, mają +/- 7-7,5 cm wysokości. Sama głowa to jakieś 3 cm.
Kiedy chcę mieć figurkę piłkarza, który nigdy nie został wyprodukowany, muszę znaleźć po prostu figurkę podobnego piłkarza i pomalować go na inne barwy, ewentualnie dorobić fryzurę, wąsy, trochę zmienić brwi. Niestety, często to po prostu nie starcza i nie jestem w stanie znaleźć modelu, który jest wystarczająco podobny.
Modelowanie figurek poszczególnych piłkarzy to ostateczne rozwiązanie. Trudne, ale frajda po udanej próbie pewnie będzie naprawdę duża. Oszukałem przeznaczenie - mam figurkę piłkarza, której miało nie być Inna sprawa, że jest na to jakiś popyt, zwłaszcza wśród bogatszych skośnookich. Modelowanie dotyczy samej główki, którą następne przykleiłbym do ciała wziętego z jakiejś innej figurki. Firma produkowała figurki na kilkunastu różnych pozycjach ciała pasujących do piłkarzy, więc z tym nie ma co się szarpać - te, które istnieją, będą wystarczająco dobre.
Zasadnicze pytanie - jak uważacie, jakie trudne dla laika będzie podjęcie się takiego wyzwania? Ile czasu - mniej więcej - potrwa zrobienie takiej figurki z modeliny? Większość osób po prostu zbiera takie figurki, jakie zostały wydane, więc od innych kolekcjonerów nie dowiem się za dużo, ale od dłuższego czasu mnie bierze na takie hobby i zaczęło sie od malowania, potem nieznacznie przerabiałem twarz zawodników, aż przychodzi wreszcie czas na trudniejszą pracę...
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 21, 2013, 05:04:39 »

Cześć.
Czasu zajmie Ci tyle ile tej figurce poświęcisz , nie ma ścisłych norm czasowych to nie jest praca to jest hobby więc wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.Czy to jest trudne, takie wyzwanie spróbuj to się przekonasz , może i pierwsza próba będzie taka sobie, ale każda następna powinna być lepsza. Wstaw zdjęcia z procesu zawsze ktoś pomoże .
Pozdrawiam ducz
maciex1995
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 12, 2013, 10:11:32 »

Na razie jeszcze siedzę w malowaniu, ale spróbowałem pomalować figurkę "od zera".

Figurka pod spodem to stan początkowy. Musiałem zakryć wszystko białą farbą i malować od zera. Oprócz zeza, którego chcę poprawić, jestem zadowolony. Teraz przytwierdzę to do reszty ciała i tak oto powstanie figurka Jonjo Shelveya - gracza, który w zeszłym sezonie biegał po boiskach w barwach Liverpoolu i prawdopodobnie najmłodszego piłkarza, który w ostatniej dekadzie napyskował Alexowi Fergusonowi, nie ukrywając się za żadną żywą lub martwą tarczą
forfy
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2014, 08:23:04 »

Jak na tą chwilę wygląda Twoja kolekcja figurek?

maciex1995
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 30, 2014, 11:59:05 »

Wygląda tak, że z trudem się mieści w pokoju. Jak przychodzi coś nowego, to albo muszę to od razu wsadzić do jakiegoś pudła, albo zdejmuję z półki mniej ciekawą figurkę i ją tam chowam, zastępując ją na półce tą nowością. Mam tu ze 2000 sztuk, jak nie więcej...
Dużo figurek robię na zamówienia od innych kolekcjonerów, ostatnio dostałem zamówienie z... Nowej Zelandii Dużo figurek robię za granicę, bo w Polsce to hobby nie jest tak popularne i nasz kraj to niestety nie jest czołówka, jeżeli chodzi o wysokość zarobków, ale ta Nowa Zelandia to było "lekkie" zaskoczenie.
Wrzucam kilka prac, które udało mi się wykonać latem:

1 zdjęcie to Ochoa z rep. Meksyku, zrobiony z figurki łysiutkiego Roberto Carlosa... Który nawet nie jest bramkarzem
Potem Beckham, jego nie modelowałem, tylko pomalowałem na inną koszulkę niż był wcześniej + dodałem wszystkie tatuaże i zrobiłem detale na butach zamiast całych czarnych.
Na końcu Carlos Tevez z Juventusu - zrobiony również z Teveza, ale w starej fryzurze, czyli w długich włosach. Musiałem mu "zdjąć" tą dużą fryzurę i umodelować nową od zera.

A więcej oczywiście tutaj: https://www.facebook.com/MaciexCorinthian
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!