Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 08, 2020, 02:52:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [WiP] K.u.K. Sturmtrupp, Front zachodni 1918  (Przeczytany 3699 razy)
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« : Grudzień 08, 2012, 11:28:26 »

Cześć

Porządków na warsztacie ciąg dalszy - krzyżak chwilowo odpoczywa (jakoś nie mogę się zebrać, żeby mu chorągiew wyszykować), a mam tu jeszcze jednego zaczętego figuranta, na którego przyszła pora.

Box-art nieco odstrasza, ale przemogłem się i otworzyłem...

Żywica, produkt krajowy - jak dla mnie nawet bardzo, bo firma działała (działa?) w Krakowie.

Co do jakości - detale, twarz i dłonie ładne i szczegółowe, dobry odlew, ale poza figury i rzeźba fałd średnio mi pasują.

Moje pierwsze wrażenie po złożeniu - łyżwiaż jakiś chyba...     Ale mam koncepcję podstawki, na której to ustawienie powinno wyglądać ok.

Zacząłem od gęby i dłoni.

Obecnie przymierzam się do munduru. Pogooglałem trochę, jaki toto w rzeczywistości mogło mieć kolor, no i zgodnie z moimi przypuszczeniami wychodzi, że po prostu feldgrau...

[size=85](zdjęcie nie moje - znalezione w internecie)[/size]

Więc niech tak będzie, aczkolwiek chyba pójdę mocniej w stronę szarego, niż zielonego - akurat szarości jakoś mi się bardziej kojarzą z klimatem I wojny.

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2012, 12:52:46 »

Poza nie bedzie taka bardzo dziwna, jesli umiescisz figse jedna noga na jakims wzniesieniu czy ruinach. Mniej wiecej tak jak to jest pokazane na focie producenta. Moze i faldy nabiora wtedy wiekszego sensu. Na plasko faktycznie troche za bardzo sie chlopek kuli.

Malowanie twarzy bardzo spoko. Ladnie i wyraznie zaznaczony nos i policzki. Chociaz pewnie troche przyciemnilabym czolo i skronie pod helmem. Nie jestem za to przekonana do tych ciemnych paskow na dloniach. Zwykle ludziom az tak nie wylaza kosci. Mysle ze moglbys troszeczke wyrownac te ciemne krechy i skupic sie na kontrascie calej dloni, czyli zrobic ciut ciemniej na dole. Bo w tej chwili to wyglada troszeczke jakby mial takie dlugasne palce az do samego rekawa.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
www.twistedbrushes.blogspot.com
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2012, 10:45:59 »

No własnie o postawieniu tej "przedniej" nogi wyżej myślałem - będzie podchodził na nasyp do krawędzi okopu, zaglądając do niego w poszukiwaniu ofiar 

Dłonie spróbuję nieco poprawić - dzięki za wskazówkę.

Pozdrawiam, Marcin
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #3 : Grudzień 21, 2012, 07:34:16 »

Mundur mniej więcej pokolorowany. Zgodnie z radami, jakie dostałem od twórcy figurki, miał być jednak (wbrew moim wcześniejszym spekulacjom) cały zielony - jakiś zdobyczny włoski materiał. Niezbyt to jak dla mnie wyglądało, więc ostatecznie spodnie dostał chłopak jakieś stare, w kolorze... no, innym niż kurtka. Powiedzmy, że to stary i sprany feldgrau.

Prawy rękaw (ten z saperką) wyszedł raczej słabo - przyuważyłem dopiero na pierwszym zdjęciu. Zostawię to już, i tak front scenki będzie się pokrywał ze środkową fotką, a stamtąd może być.

Pozdrawiam, Marcin
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2012, 10:15:53 »

Ave dobrze Ci idzie. Dobrze by było jakbyś malował coś fajnego. Szkoda twoich umiejętności na tak słabe figurki.
M.

A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 02, 2013, 09:11:42 »

Jak pisałem, biorąc się za tę figurkę założyłem, że podstawka będzie mieć spore znaczenie. Po pierwsze ze względu na pozę figurki, po drugie chciałem zrobić coś typowego, w mocno pierwszowojennym klimacie..

a w międzyczasie pomalowała się i figurka..

Galeria: http://forum.figurki.org/index.php?topic=2484.0

Pozdrawiam, Marcin
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!