Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 21, 2019, 07:21:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zimowa łuczniczka  (Przeczytany 3882 razy)
Berszeba
Newbie
*

Pomógł? 0

« : Maj 01, 2013, 10:08:08 »

Po długiej zimie udało sie juz prawie skonczyc kolejna figurke. Zostalo kilka malych detali do poprawienia Wieczorkiem zaprezentuje calosc.

Uploaded with ImageShack.us

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 10:11:22 wysłane przez Berszeba » Zapisane
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2013, 05:34:13 »

fajnie , tylko zdjęcia jeśli można to w pionie 
Berszeba
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2013, 10:24:15 »

oto reszta fotek
i tu zonk nie umiem ich przekrecic,
narazie wysylam jak jest
jak sie doszkole albo podpowiecie jak to zrobic to poprawie

[IMG=http://img268.imageshack.us/img268/8072/20130501212508.jpg]http://[/img]

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 10:28:26 wysłane przez Berszeba » Zapisane
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2013, 01:44:50 »

ściągnąłem zdjęcia na komp. przestawiłem tak jak trzeba ,no opłacało się w pionie  ta panna prezentuje się znacznie lepiej , nie wiem jaka to skala ale wygląda na dosyć dużą figurkę jeśli tak to mogłeś się postarać o dokładniejsze detale.  Nad kołczanem i strzałami mogłeś  popracować, strzały wydają się być trochę grube , cięciwa łuku też jest za gruba . Dużym plusem są jej włosy i ten tego dekolt a właściwie to materiał który lekko odstaje od piersi ( często figurki są rzeźbione w ten sposób że materiał ściśle przylega do biustu ) Talia fajnie zarysowana , może jeszcze pasowałoby popracować nad bardziej sensownie ułożonymi fałdami tkanin robiąc następną figurkę
Pozdrawiam G
Berszeba
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #4 : Maj 04, 2013, 10:09:24 »

Dzięki za rzetelną recenzję Ducz twoje uwagi sa celne, ale napisze kilka słów na swoja obronę

Co do skali to figurka ma 13 cm.
materiał plastelina na szkielecie z drutu.
Odnośnie strzał i cięciwy łuku.
Piekielnie ciężko zejsc z ich gruboscią poniżej tego, co
widac na figurce, chociaż pewnie cos jeszcze daloby by sie wycisnac.
Strzały wykonane sa w oparciu o drucik na który "owinąłem" plastelinę.
Cięciwa wykonana jest z nitki do szycia na ktora nawinalem plasteline.
Tak by wszystko bylo w jednym plastelinowym klimacie. Masz racje ze cieciwa wyglada
przygrubo, ale tu też ciezko cos wiecej ugrac. Kolczan zgoda;p tu mozna by cos poprawic.
Co do fald plaszcza wiem ze tu tez powinienem popracowac, niestety juz braklo mi cierpliwosci i czasu.
Stad została ta "wersja robocza" plaszcza.
Co do elementów figurki od pasa w góre Chichot to moja technika wykonania jest zawsze taka że na przygotowane juz cialo figurki nakladam tkanine w tym wypadku te fioletowe czesci bluzki.
Dla mnie po twarzy, najtrudniejszym elementem do zrobienia jest biust. chociaz przyznam sie ze chcialbym kiedys zrobic to w sposob jak opisales.
Co do kolorow figurki, to niestety plastelina ma wiele ograniczen Smutny.
chcialem pomalowac naszyjnik zlotym kolorem farba modelarska, niestety farba zaczela rozpuszczac
plasteline. Dobrze ze nie zrobilem tego na figurce tylko na naszyjniku robionym osobno.
Obiecuje ze przy kolejnej figurce popracuje nad pofałdowaniem tkaniny.

pozdrawiam

K   

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maj 05, 2013, 06:41:57 »

Plastelina  Szok byłem pewien że to modelina, teraz zaczynam rozumieć dlaczego podjąłeś taka a nie inna decyzje robiąc figurkę , ale dalej będę się upierał że mimo wszystko mogłeś się pokusić o trochę delikatniejsze detale . Zobacz jak fajne wyszły włosy to samo mogłeś powtórzyć z cięciwą 
niestety juz braklo mi cierpliwosci i czasu.
a gdzie się spieszysz , plastelina ma to do siebie że można ja odstawić i w dowolnej chwili zacząć nad nią pracować nie ma tego ograniczenia jakie dają masy dwuskładnikowe, gdzie czas jest wyznacznikiem pracy nad materią..
A z plasteliny da się naprawdę wiele wyciągnąć , wiem bo bardzo często wykonuje modele właśnie w plastelinie , próbowałeś rzeźbić na zmrożonej plastelinie?
Powiedz mi jeszcze nie szkoda ci twojej pracy na tak nietrwałym materiale. może modelina byłaby lepszym rozwiązaniem?
Pozdrawiam G
Berszeba
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #6 : Maj 05, 2013, 09:57:07 »

Ciesze sie ze wrazenie zrobily na Tobie włosy jednakże w odniesieniu do cieciwy jest duża róznica w technice ich wykonania. Z włosami jest o wiele prosciej.

Co do czasu zdradze, że figurka byla prezentem na urodziny, która obiecalem juz dawno. (do tego nalożyło w ostatnim czasie jeszcze duzo pracy zawodowej itd.)
Druga sprawa bałem sie o włosy bo juz kilkukrotnie je "układalem", a gdybym zdjął płaszcz i nalożył
nowy, mogłyby nie wytrzymac kolejnego układania, a miałem juz napięty termin.

Heh no ciezko sie rozstac z plastelina
w stosunku do innych mas nie jest tak trwała, ale jesli odpowiednio sie ja przechowuje to sie trzyma.
Przy kolejnej opcji na figurkę pomysle nad innymi masami.

Pozdrawiam 
K
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!