Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 21, 2019, 07:31:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o pomoc  (Przeczytany 8175 razy)
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« : Luty 11, 2013, 06:47:18 »

Witam - jest to moje pierwsze wejście na to forum i mam nadzieje że nie ostatnie . Jestem początkującym modelarzem w dziedzinie figurek ,i oczywiście chętnie poznam wszelki tajemnice związane z tym warsztatem . Modele pojazdów wykonuje w skali 1:72 i próbuje wykonywać żołnierzy w tej skali . Przedstawię moje pierwsze próby z modeliną i poproszę o wyrozumiałość na ich wygląd i oczywiście o pomoc w poprawie ich wyglądu .,-

Wiem że to co pokazałem niektórych rozśmieszy ,ale to są moje początki ,mam nadzieje robić w tej skali lepsze cudeńka i próbować doruwnać do ogólu klubowiczów  Chichot
just28mm
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2013, 09:22:41 »

No to polecę dwuskładnikowe masy samoutwardzalne - imo łatwiej nad nimi zapanować.
pozdr

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 12, 2013, 07:59:32 »

To co zrobiłeś to może służyć jako szkic do figurki, spróbuj robić figurkę etapami np samą głowę później korpus itd... i popracuj nad wykończeniem detali
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2013, 06:35:27 »

Właśnie  próbuje z milliputem  zielono-żółtym lecz jest zbyt sztywny przy robieniu np. rąk czy małych elemętów .Mojąpracę zaczynam od drucianego kręgosłupa i położenie na niego milliputa nastrasza dość dużych trudności - mało elastyczny i niechce się łączyć z metalem -może macie jakiś ciekawy sposób na pokonanie tych trudności. Może inną masę szpachlową , albo coś innego . Proszę o pomoc bo gdzie indziej wszyscy się tylko naśmiewają a ja potrzebuje się nauczyć robić figórki w mojej skali - z góry dziękuje za pomoc 
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 12, 2013, 08:50:51 »

Dodaj trochę kremu do masy , ja używam zwykłej nivea .Co do szkieletu może zrób z modeliny , a dopiero na to nakładaj etapami masę dwuskładnikową.
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Luty 14, 2013, 10:26:44 »

Biały milliput powininen być lepszy niż ten który używasz.

tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Luty 17, 2013, 05:45:53 »

Dziękuję za podpowiedz z kremem w przypadku szpachli jak i modeliny masa jest rewelacyjna .Oczywiście po zakupie milliputa białego -sprawdzę jego właściwośći - czytałem że jest lepszy do wykonywania małych elemętów , ale nigdy nim nie pracowałem . Jeszcze raz dziękuję za pomoc myślę że na tej stronie pokaże pierwsze próbne figurki 
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2013, 06:19:41 »

No to czekam na figurki.....
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 05, 2013, 09:20:41 »

Oto obiecane figurki -
Postaram się wykonać dokładniejsze zdjęcia lecz jeszcze nie teraz - za co przepraszam.
Właściwie teraz widzę niedokładność wykonania figurek i jeszcze muszę poprawić gładkość i zlikwidować dziurki na nich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 09:25:27 wysłane przez tadeusz6514 » Zapisane
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 16, 2013, 09:53:34 »

to  jest samokrytyka malowaniem sknociłem własną pracę i nic więcej .
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 18, 2013, 08:26:03 »

quote="tadeusz6514"][/quote]

Figurki wraz z dioramą - proszę o ocenę .
Arekmaximus
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 25, 2013, 11:25:48 »

Jako że jestem nowym "forumowiczem" i brakuje mi doświadczenia żebym mógł w sposób fachowy oceniać w/w pracę, to pozwolę sobie tylko napisać, że dioramka prezentuje się ogólnie fajnie i klimatycznie.
Czy dobrze rozpoznaję model czołgu 7TP ? Nie wiedziałem, że te czołgi były w wersji z dwiema wieżyczkami.
tadeusz6514
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 04, 2013, 07:32:01 »

Dziękuję za odpowieć choć jednej osoby , miałem nadzieję że ktokolwiek podpowie mi czy dobrze wykonałem figurki żołnierzy -bo malowanie mi nie wyszło w przyszłości mam zamiar jeszcze pomęczyć tutejszych klubowiczów swoimi -wypocinami  .
Arekmaximus
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 04, 2013, 10:36:28 »

Tak jak już napisałem, ogólny efekt dioramy jest BARDZO klimatyczny Chichot,
a że stwierdzasz iż malowanie figurek Ci "nie wyszło" tak aby w pełni być zadowolonym, to powiem tylko tyle, że po to przecież wszyscy tutaj jesteśmy. Chcemy podnosić swoje umiejętności, rozwijać się w tym co robimy, a przede wszystkim chcemy bawić się w modelarstwo i miło spędzać czas "z pędzelkiem w dłoni"
Oczywistym jest, że każde kolejne "dzieło" modelarskie będzie coraz lepsze i bardziej satysfakcjonujące !

pozdrawiam Spoko

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 05, 2013, 07:33:36 »

Tadeuszu6514 , myślę że pomysłowość i rozmach w budowie dioramy zderzony  z brakiem doświadczenia w rzeźbieniu figurek spowodował  że tutejsi rzeźbiarze nie ośmielili się  poddać krytyce ( konstruktywnej oczywiście ) Twoich  poczynań
No bo jak napisać koledze który się ciężko napracował, że  jeśli chodzi o figurki to trzeba najpierw poćwiczyć, mozolnie, nudnie , konsekwentnie i uparcie i na ogół zajmuje to dłuuugi czas.
Pierwszą figurkę zaprezentowałeś w lutym, i jak pierwsze nasze figurki, jakie lepimy na początku tej całej figurkowej zabawy, jedynie w ogólnym zarysie przypominała humanoida.
No ale to normalne, mało kto po powrocie ze sklepu z kupioną pierwszy raz kostką modeliny czy innej masy siada i lepi zdetalowaną, anatomicznie poprawną figurkę .
Normalna sprawa, wszyscy na początku lepią , malują, komponują piosenki i strugają meble nieudolnie choć na pewno z pasją i sercem.
Cudów NIE MA.
No a w dwa miesiące potem  montujesz dioramę wielkości Bitwy pod Grunwaldem i pytasz czy dobrze wykonałeś .
Tadeuszu - nie wykonałeś ich dobrze, bo to zwyczajnie niemożliwe  i nikt z nas nie wykonał by ich dobrze w dwa miesiące po pierwszej figurce.
Zwłaszcza ze poprawne wykonanie figurek w ,,siedemdwójce " to Everest  w modelarstwie figurkowym, nawet firmy które kilogramami tłoczą figurki w tej skali bardzo rzadko proponują coś poza kluszczastymi gnomami.
Zresztą Grześ dokładnie Ci napisał na czym powinieneś się skupić, wiec nie jest tak że nikt nie pomógł.Trudno było by coś dodać do tego co napisał wiec pewnie dlatego nikt nie wymądrzał się dodatkowo.

Myślę że jak na początek, to nieźle radzisz sobie z - ogólnie rzecz biorąc , opanowaniem sylwetki figurki, próbujesz nadać im ruch -są dynamiczne, zaskakująco dobrze jak na pierwsze figurki  !
Próbujesz wykonać im twarze,  ten osobnik z wąsami to widoczna zapowiedź że jak poćwiczysz to dasz radę.
Co bym doradził ? zapomnij na jakiś rok o dioramach i skup się na detalu, bo w tych figurkach nie ma go w ogóle.
Nie mają , poza jedną, twarzy, dłoni, butów (bo te zakrzywione kluseczki to nie buty) .  płaszcze i kurtki są ulepione chaotycznie, bezkształtnie, ogólnie przypominają ubrania, ale  mają poszarpaną wymiętoloną fakturę.

Brak cierpliwości w tym wszystkim , a wkurza to bo widać talent i duże chęci.
Cierpliwość to chyba klucz do sukcesu w tym przypadku.
Zostaw tę dioramę na pamiątkę , zabierz się teraz za struganie JEDNEJ figurki .
Spokojnie , żmudnie i cierpliwie.
Siedem dwójki, jak napisałem to najtrudniejsze chyba figurki. Jak nauczysz się je dobrze lepić, będziemy je zgodnie podziwiać i komentować.
Jeśli będą miały dokładnie wydłubane twarze, dłonie, detale i fałdy będziemy je podziwiać i komentować na kolanach ))

Jakich narzędzi używasz?

Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!