Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 21, 2019, 07:29:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak fotografować nasze figurki  (Przeczytany 3981 razy)
quins
Newbie
*

Pomógł? 0

« : Lipiec 23, 2013, 10:52:37 »

To jest moja w zasadzie pierwsza pomalowana figurka (nie licząc Hoplity od MiniArtu ale to nie ta jakość).
Mam problem z poprawnym fotografowaniem figurki. Figurka nie ma do końca dobrej ostrości oraz jest jakaś taka postrzępiona. Figurkę fotografuję w namiocie bezcieniowym, z lampami fotograficznymi, obiektywem i aparatem bardzo dobrej jakości.
Natomiast fotografując z ręki, na konkursie figurkowym przy mieszanym oświetleniu figurki wykonane przez innych wychodzą jak żylety.

Moja figurka malowana jest olejami a na koniec zabezpieczona lakierem bezbarwnym w macie.
Może figurki przed malowaniem lub na jego zakonczenie powinno się jakoś polerować ?

Po lewej moja figurka Królowej Zwoethel a po prawej jedna z wielu figurek sfotografowanych na tegorocznym konkursie toruńskim. Jej autor zapewne się ujawni

Poniżej większy format mojej figurki:

A poniżej moja fotografia wykonana tym samym sprzętem w tym samym moim atelier i zdjęcie jest jak żyleta!

Proszę o pomoc.
quins
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 27, 2013, 09:25:40 »

Trochę to trwało ale miałem kilka innych projektów po drodze. Zmieniłem tło, zmieniłem oświetlenie. Moim zdaniem  kluczowym elementem moich problemów z fotografowaniem było tło. Wreszcie jestem zadowolony ze zdjęć.
Napiszcie prozę kilka słów co do malowania. Czekam na opinie.

Klejac
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2013, 10:45:09 »

Cześć
Zmieniłeś tło, i faktycznie jest lepiej.
A jak to zrobiłeś?
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!