Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 27, 2020, 04:54:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Viking Chief - Pegaso Models, Warsztat  (Przeczytany 13296 razy)
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 09, 2012, 04:25:48 »

Jeden z projektow juz zalegajacych w Hall of Shame, skladowisku projektow rozgrzebanych i na chwile obecna zarzuconych. Na szczescie powoli zbiera mnie na niego coraz wieksza ochota, wiec jest szansa, ze wroci na warsztat po barbarzyncy z Andrei.

Na chwile obecna pan wiking wyglada tak:

Kilku slow wyjasnienia wymaga chyba  tylko tarcza i brak kawalka ramienia i plaszcza;]

Tarcza jest ostro upaprana, bo wlasnie testuje metody robienia zniszczen. A ze robie to metoda prob i bledow, wyglada to tak jak wyglada. Mam tylko nadzieje, ze jak skoncze, bedzie wygladalo lepiej.
Wzor na tarczy i na pochwie noza, znalazlam na jakims wikinskim sztylecie, ale zdaje sobie sprawe, ze wyglada  nieco bardziej celtycko niz wikinsko. Nie przeszkadza mi to za bardzo, bo po pierwsze tarcze z motywami zwierzecymi tez byly u wikingow spotykane, a po drugie wplywy te w wielu rejonach 'swiata' sie w pewnym momencie przenikaly.

Brak plaszcza wynika z bledu w sklejaniu. Powinnam najpierw skleic plaszcz z gorna polowa ciala a potem dopiero doklejac do dolu. Teraz zas musze doklejac ten plaszcz w kawalkach i modlic sie zeby tarcza przykryladziury;p

Dla zainteresowanych:
Recenzja
Wczesniejsze etapy:
20/07/2012
11/07/2012
27/06/2012
Klejenie

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
www.twistedbrushes.blogspot.com
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2012, 05:42:21 »

Jedna z moich ulubionych figurek , czy nie wydaje Ci się że ten wiking przebywający ciągle na świeżym powietrzu ma trochę za bladą skórę, cieniowanie bardzo fajne, a wzory na tarczy i pochwie no cóż widać jak wprawna ręka je poprowadziła, pomalowała . Z niecierpliwością czekam na cdn......
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2012, 08:10:34 »

Ciag dalszy nastapi nie tak szybko niestety;] Postaram sie teraz skupic na figurasie z Andrei, zeby go jak najszybciej skonczyc i z czystym sumieniem brac sie za cos innego.

Co do skory wikinga to jest ledwo zaczeta i napewno jeszcze sie bardzo zmeni. Ale wikingowie to lud polnocy, raczej jasna cera, no i zawsze mozemy zalozyc ze to wiosna jest dopiero i pan W zbladl byl po zimie;p

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #3 : Grudzień 10, 2012, 01:19:50 »

Jeśli go dokończysz, będzie arcydzieło, więc tak bardzo tego nie odwlekaj - widzę materiał na najlepszą z figurek, które nam pokazałaś.

Obstawiam, że skończone są dopiero: zbroja, paski i broń (poza rękojeścią tego większego)? Bo nie uwierzę, że te elementy mogą wyglądać jeszcze lepiej. Spodnie i spódniczka (czy co to tam jest) też są już super. Wzorki na broni piękne i jak Grzegorz zauważył - bardzo pewnie poprowadzone. Ten mały kozik to perełka po prostu.

Jak pisałem, zbroja wygląda tu idealnie, więc jest okazja, żebym Cię jeszcze pomęczył o te metaliki Ostatnio zrozumiełem, że najpierw Boltgun metal, tudzież Chainmetal z Games Workshop (czyli Citadel? - nie orientuję się w tych produkach), a na to jakoweś washe... Jeśli pamiętasz i mogłabyś w wolnej chwili pokrótce opisać, jak z tymi rzeczami procedowałaś...

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2012, 02:43:03 »

Kolczuga jest tutaj jeszcze mocno niedokonczona, jak zreszta wszystkie metale.
Ale ogolnie proces wyglada mniej wiecej tak:

Kolczugi:
1. czarny podklad
2. drybrush boltgun metal (GW czyli cytadel) ale moze byc kazdy ciemniejszy metalik
3. washe: uzywam dosyc duzo kolorow, ale kolor uzyty w swiatlach nadaje najwiecej charakteru elementowi. Washy uzywam calkiem sporo, w cieniach az do zaniku metalu
4. lekki drybrush boltgunem dla odzyskania metalicznej powierzchni, skupiam sie tutaj na swiatlach i midtonach
5. drybrush jasniejszym metalikiem w swiatlach (chaimal GW w moim przypadku)
Etapy 3 do 5 powtarzam w miare potrzeb do osiagniecia odpowiednich rezultatow, oczywiscie na mniejszych powierzchniach i z mniejszym natezeniem.
W przypadku wikinga kolczuga bardzo sie blyszczy jak widze, wiec pewnie nie nalozylam za duzo washy jeszcze.

Elementy kute bez rdzy:
1. czarny podklad
2. pelna warstwa boltgun metal
3. wstepne washe w cieniach (znow wielokolorowe)
4. wstepne swiatla chainmal
5. wyrownywanie przejsc boltgun metal
6. washe wygladzajace i wzmacniajace kontrast
7. chainmal na swiatla
i tak w kolko az do uzyskania gladkich przejsc i glebokich cieni.
8. ewentualne zniszczenia, slady po ciosach mieczem czy wglebienia po uderzeniu mlotem (kreska z czarnego washa  i pod tym jasna kreska z chainmal z odrobina bialego, w przypadku wglebien buduje ksztalt tymi samymi kolorami)
9. na niektore powierzchnie nakladam lakier blyszczacy dla podkreslenia polysku (np helm na schodach u templara).

Nie wiem czy nie zamotalam tego bardzo, ale proces ogolnie jest dosyc prosty, tylko troche sie trzeba omazac 'w kolo macieju'
Bede teraz malowala metale u Umrutha, wiec postaram sie zrobic jakies step-by-step i troche dokladniej to opisac.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Grudzień 25, 2012, 09:56:47 »

Dlubiac Urmutha rozdlubalam troche lapy wikinga. Nadal daleko do skonczenia, ale widac juz troche wiecej miesni.
Staram sie go troche bardziej opalic, ale raczej duzo ciemniejszy nie bedzie, w koncu wikingowie to lud polnocy, wiec raczej powinnam mu montowac piegi a nie mocna opalenizne.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 26, 2012, 01:34:00 »

No teraz to ma bardzo fajnie podkreślone mięśnie , wspaniała gra cieni  pewnie już to jest napisane ale muszę  paski są niesamowicie realistycznie pomalowane .
maciej999
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 26, 2012, 02:47:12 »

Kolorystyka skóry jak najbardziej w moim typie, nie " wcieraj w nią kremu z samoopalaczem", o elementach skórzanych kolega Ducz już napisał.

Pozdrawiam
maciej
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 27, 2012, 10:16:39 »

Jedna z moich ulubionych figurek. Dobrze Ci idzie!
M.

A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #9 : Grudzień 30, 2012, 10:23:45 »

Ręce rzeczywiście dużo fajniejsze, ale ja jeszcze w sprawie metalików Nigdzie w necie nie spotkałem tak wyczerpującej i szczegółowej instrukcji, więc wielkie dzięki - na pewno bardzo się to przyda i nie tylko mi. Nawet nie przypuszczałem, że malowanie kolczugi może być tak skomplikowane i wieloetapowe...

Z moich wstępnych poszukiwań wynika, że metaliki GW chyba pozmieniały ostatnio nazwy - boltgun metal i chaimail to teraz odpowiednio Leadbelcher i Ironmaker - nie wiem, po co to komu. Chyba, żeby się głębiej zakonspirować przed takimi jak ja  

Te washe, o których piszesz, że masz pełną paletę, to jak rozumiem jakieś gotowe produkty akrylowe - GW, Vallejo, czy jeszcze coś innego?

EDIT: Aha, i co rozumiesz przez washe zwiększające kontrast? Próbowałem samodzielnie wydedukować, jak to mogłoby działać, ale jednak nie ogarniam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 10:36:25 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 31, 2012, 12:22:53 »

Tak na szybciora, sorki za chaos wypowiedzi:

Washe dodaja niuansow kolorystycznych i tez przez to ze zmatawiaja nieco powierzchnie dodaja kontrastu, (nie chodzi tylko o kontrast swiatlo-cien, ale tez pare innych). Uzyskujesz ladniejsze, bardziej naturalne kontrasty (w koncu w cieniu metal nie jest az tak blyszczacy i metaliczny, szczegolnie jak dodamy troche patyny, brudu i innych takich).

Ogolnie teraz jest tendencja do malowania metalicznymi farbami tak jakbys malowal NMM. Super sprawa, bo bardzo naturalnie wyglada.

Nowych farb GW nie ruszalam nie mam pojecia jak sie nazywaja, jak dzialaja i w ogole to nie wiem czy chce sprawdzac czy daja rade. Powoli przerzucam sie na inne marki (Vallejo, reaper, andrea, p3, oleje). Wiec nawet nie mam pojecia jak sie nazywaja, ale pewnie masz racje;]

Ja uzywam washy glownie GW (boje sie sprawdzac czy w ogole w nowej ofercie jescze sa, a powoli mi sie koncza...), ale mam tez cos z vallejo. Warto sobie kupic pare kolorkow do sprobowania. Daja naprawde duzo mozliwosci.

W ogole sa dwa typy 'plynow koloryzujacych': washe i inki. Roznica miedzy nimi jest calkiem spora, przede wszystkim inki sa intensywniejsze, ale nie tylko. Nie chce  teraz zmyslac, a jestem zbyt zmeczona zeby sie jakos sensownie skupic. Jesli jestes zainteresowany to mozesz sobie pogoolac temat, a jak nie to postaram sie cos napisac pojutrze (w razie czego przypomnij sie jakby mi wylecialo z glowy).

Aaaa, poszukaj sobie tutorialu Automatona (seb archer?) na temat metalikow. Bardzo ladnie tlumaczy, no i ja ziomowi do piet nie dorastam:D

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #11 : Grudzień 31, 2012, 10:29:30 »

Ok, dziękuję. Na razie zresztą wystarczy informacji - trzeba zacząć działać, bo sama teoria nic mi nie pomaluje 

Tego tutoriala na CMON już wcześniej przeglądałem (dla zainteresowanych: http://www.coolminiornot.com/articles/1649-metallics), ale zdjęcia Twoich figurek jakoś większe wrażenie na mnie robią - tamten pan wg mnie nie maluje lepiej, tylko trochę inaczej, a trendy z figurek bitewnych, jak choćby wspomniane NMM, nie kademu muszą pasować.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 04:50:26 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 02, 2013, 11:06:12 »

Ok, dziękuję. Na razie zresztą wystarczy informacji - trzeba zacząć działać, bo sama teoria nic mi nie pomaluje 

No to dzialaj, dzialaj I pochwal sie efektami.

'eM

Impossible is Nothing!!
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 03, 2013, 10:49:12 »

Skleilam dziada! Na razie bez skrzydel bo nie jestem przekonana czy ich uzyc.
Wszystko jeszcze mniej lub bardziej nieskonczone. Plaszcz sie swieci jak psu nos na wiosne, ale to dopiero kolor bazowy, wiec nie panikuje.

Foty paskudne robione na szybko z flashem, ale jako dowod, ze sklejony sie nadadza;p Jak cos zawalcze z plaszczem to zrobie porzadne:D

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 14, 2013, 12:01:48 »

Poczatki podstawki pod wikinga (wiking tez nadal wip). Dojdzie jeszcze duzo trawy, mchu i odpadnietej kory, kolory tez sie zmienia, ale zarysl pomyslu (i huby:d) juz chyba widac:

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!