Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 27, 2020, 05:27:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Templar Knight, XIIc. Pegaso Models  (Przeczytany 5863 razy)
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 03, 2012, 08:46:14 »

Witam Wszystkich

Jako, ze to moj pierwszy post tutaj, pozwole sobie powiedziec najpierw kilka slow o sobie.
Mam na imie Marta i przywedrowalam do Was z Chest of Colors. Wrocilam do hobby po wielu latach przerwy, mniej wiecej 4 lata temu. Niestety moje niezmiernie wolne tempo malowania nie pozwolilo mi na dorobienie sie jakiejs wielkiej ilosci prac. Obecnie moim glownym polem zainteresowan sa figurki powiedzmy kolekcjonerskie, niekoniecznie historyczne, ale raczej w wiekszej skali i popiersia. Daze do malowania raczej realistycznego. Zawsze staram sie wydusic na figsie wszystko co potrafie i jak najwiecej sie przy tym nauczyc.
Mam nadzieje, ze znajdziecie czas i ochote by wytknac mi moje bledy i pomoc w dalszym rozwoju:)

Jesli ktos jest zainteresowany to wiekszosc starszych figsow mozna znalezc na moim profilu na CMON-ie lub moim blogu. Nie bede ich tutaj publikowac, bo nie ma co sie grzebac w starociach.

Ostatnia skonczona przeze mnie figsa jest, jak tytul glosi, Templariusz od Pegaso:
Nie wdajac sie w zbedne szczegoly buzliwej historii pana Templariusza przyznam sie tylko, ze foty sa, ze tak powiem, przedostatnie. Po ich zrobieniu przemalowalam jeszcze tylko boki schodow na czarno. Potem zapomnialam zrobic fotki finalne, a potem wywloklam go z domu jako prezent (w miedzyczasie byl maly wypadek i figsa sie totalnie rozpadla) wiec nie bylo juz jak go porzadnie obfocic.

Wszelka krytyka i uwagi mile widziane.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
www.twistedbrushes.blogspot.com
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #1 : Grudzień 03, 2012, 10:18:51 »

...   Szok

Witamy zatem. Ja praktycznie nie wiem, co napisać. Czegoś takiego jeszcze na polskich forach nie widziałem. Na planetfigure też nieczęsto taki poziom się widuje... To jest absolutnie wspaniałe - co najmniej dorównuje malowaniu Cartacciego z box-artu, przy czym kolory u Ciebie bardziej mi się podobają. Krwawe bryzgi genialne, chyba najlepsze jaki kiedykolwiek widziałem.

Cytat: marta
Mam nadzieje, ze znajdziecie czas i ochote by wytknac mi moje bledy i pomoc w dalszym rozwoju:)

Taa...   A u Ciebie jak z czasem na pomaganie innym w rozwoju? Bo chętni na pewno będą - ja się już zapisuję.

Myślę, że pytań będzie niemało, ale tak na wstępie - masz jakieś fachowe przygotowanie plastyczne/artystyczne? Napisz proszę, że masz - zlituj się nad nami  

No i czym malujesz?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 11:21:33 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2012, 11:21:33 »

Czesc Marta - witamy na forum.

No Templar wymiata - rzeźnik z niego super - wielka szkoda, że finalnie sie rozpadł... jeśli chodzi o malowanie to pierwsza klasa. Jak Marcin pisał... - Gratuluję poziomu! Napisz czym malujesz...

Pozdrawiam, Piotr

marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 03, 2012, 11:39:21 »

Tak na szybko:

Maluje glownie akrylami, staram sie cos walczyc olejami ale slabo mi ta nauka idzie. Przydaloby sie na zywo zobaczyc jak ktos nimi pacia.

Przygotowania zadnego nie mam, nawet piatki z plastyki w podstawowce mi sie rzadko trafialy. Przez pare lat pracowalam jako grafik, ale to troche inny typ roboty wiec sie nie liczy;]

Pomoc chetnie kazdemu pomoge, czasu troche tez sie znajdzie. Nie mam najmniejszych oporow przed dzieleniem sie wiedza i trikami, w koncu same mi z nieba nie spadly, uczylam sie od innych. Nawet staram sie wrzucac w miare regularnie rozne tutoriale i artykuly krok-po-kroku na bloga.

A co do Templara to go skleilam, zamalowalam ubytki (prawie nic nie widac, tylko miecz trochu krzywy) i nawet powalczylam nim w konkursie Master of Imagination tydzien temu w Lublinie.
Tutaj macie fotki przed sklejeniem i po konkursie:

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 04, 2012, 09:56:37 »

no nie wiem jak mogłem przeoczyć tak wspaniale pomalowaną figurę. Cud miód place lizać , krew , cieniowanie super .
Pozdrawiam Grzesiek
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #5 : Grudzień 04, 2012, 04:15:09 »

Cytat: marta
nawet piatki z plastyki w podstawowce mi sie rzadko trafialy.

No cóż, miałem się załamywać, ale podejdę pozytywnie i uznam, że widocznie jakoś się da tak malować bez ASP. Jak na 4 lata, to na blogu widać całkiem pokaźny dorobek i faktycznie jest tam też kilka ciekawych artykułów i poradników - np. te o krwawych efektach i malowaniu skór, to rewelacja. Na pewno będę zaglądał i starał się czegoś nauczyć.

Nie pokazałabyś na forum tego Viking Chiefa? Wiem, że wyrzuciłaś go do swojego Hall of Shame, ale jak dla mnie jest świetny (zresztą wszystkie umieszczone tam malunki mi się podobają). To fajna figurka, a nie kojarzę, by ktoś ją u nas pokazywał ładnie pomalowaną...

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 04, 2012, 11:42:03 »

No cóż, miałem się załamywać, ale podejdę pozytywnie i uznam, że widocznie jakoś się da tak malować bez ASP. Jak na 4 lata, to na blogu widać całkiem pokaźny dorobek i faktycznie jest tam też kilka ciekawych artykułów i poradników - np. te o krwawych efektach i malowaniu skór, to rewelacja. Na pewno będę zaglądał i starał się czegoś nauczyć.

Ze spokojem mozna wymiatac bez ASP. I to malowac znacznie lepiej niz ja. Tym bardziej, ze ja jakims wybitnym malarzem nie jestem w porownaniu do prac ktore mialam okazje widziec na roznych konkursach.
Glowna sprawa wg mnie to trening, trening i jeszcze raz trening. Oczywiscie przy zalozeniu ze ma sie jakies tam podstawowe zdolnosci manualne, cierpliwosc i umiejetnosc sluchania (czytania). Wiekszosc technik trzeba niestety wycwiczyc i juz.  I naprawde bardzo daleko mozna zajsc, bedac rzemieslnikiem a nie artysta. Chociaz artystowanie niewatpliwie pomaga.
Po prostu patrz na prace ludzi, ktorzy cie inspiruja (swietna kopalnia niesamowitych malarzy jest wbrew pozorom coolminiornot.com - wyfiltruj sobie czy to figsy historyczne czy ogolnie od najlepszych ocen i i znajdziesz takich malarzy, ze oko bieleje), staraj sie wnikliwie ogladac modele, pytaj i co najwazniejsze sluchaj uwag.
Poza tym jest masa super filmikow na youtube pokazujacych rozne techniki. Mozna sie bardzo duzo nauczyc podczas ogladania.

Nie pokazałabyś na forum tego Viking Chiefa? Wiem, że wyrzuciłaś go do swojego Hall of Shame, ale jak dla mnie jest świetny (zresztą wszystkie umieszczone tam malunki mi się podobają). To fajna figurka, a nie kojarzę, by ktoś ją u nas pokazywał ładnie pomalowaną...

Hall of Shame to nie smietnik, tylko wstydliwa poczekalnia, wiec do wikinga napewno wroce. Na razie dlubie Urmutha od Andrei, wiec nie bede zaczynala watku z wikingiem. Ogarne barbarzynce i pewnie wroce do niego bo powoli zaczyna mnie zbierac ochota, zeby go skonczyc.
Nie wiem tylko czy watki z pracami wtrakcie to tez w tym dziale, czy gzies indziej jest na nie miejsce, bo troche jeszcze nie do konca ogarniam jak to tutaj wszystko wyglada.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2012, 10:40:49 »

Faktycznie, jakoś słabo wczytałem się w opis. W takim razie czekamy na efekty dalszych prac, a najlepiej relację z ich poszczególnych etapów. Załatw sobie z Piotrem vBench - będzie wiadomo, gdzie szukać

Jeśli jeszcze można o coś zapytać - czym malowałaś metalowe części, też akrylami (jakimi)? Jakiejś szczególnej techniki to wymaga, żeby tak fajnie wyglądało, ew. jakichś tajemnych dodatków do farb? Pytam, bo ostatnio po raz kolejny eksperymentowałem z emaliami i metalizerami Humbrola i MM, próbowałem to też polerować, lakierować, ale efekty nie powalają, a tu wygląda to właśnie tak, jak powinno.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2012, 10:49:28 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2012, 12:31:49 »

Spoko, ogarne sie jakos blizej weekendu i zglosze sie z prosba:D
A z tego co widzialam jak jest zorganizowany ten warsztat, bede mogla sobie spokojnie zaspamowac kilka watkow z pracami ktore jest najwieksza szansa ze skoncze jeszcze w tej dziesieciolatce:D

Co do metali to uzywam tylko i wylacznie akryli og GW. Praktycznie dwoch: Boltgun metal i Chainmal, ze starej edycji. Do tego duzo roznokolorowych washy. W sumie uzywam pelnej palety;] I zoltawych i czerwonawych i niebieskich i zielonych. Oczywiscie ciemny braz washa Dewlan mud i czarny idzie w najwiekszych ilosciach.
W ten sam sposob malowalam i kolczuge i elementy lite. Chociaz kolczuga wyszla mimo wszystko taka troche sucha w odbiorze;/

Co do innych opcji metalikow, to jakis czas temu kupilam sobie zestaw farbek Mr Hobby. Mozna nimi dzialac cuda;]

Ale niestety nie potrafie ogarnac tego ze mi nakladana farba rozpuszcza poprzednia warstwe;/ I dalam sobie w koncu spokoj. Pewnie daloby sie to jakos ogarnac, ale nie mialam do tego zaciecia. Metaliki GW tez sie niezle spisuja.

Nie wiem czy znajde gdzies w dotychczasowych projektach foty pokazujace mniej wiecej krok po kroku metale. Ale jesli cos znajde to wrzuce na bloga.

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
Kamil Feliks Sztarbała
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 15, 2012, 10:12:45 »

Ale niestety nie potrafie ogarnac tego ze mi nakladana farba rozpuszcza poprzednia warstwe;/ I dalam sobie w koncu spokoj. Pewnie daloby sie to jakos ogarnac, ale nie mialam do tego zaciecia. Metaliki GW tez sie niezle spisuja.

bo to farby pod aerograf. wyłącznie

Prezentuję swoją własną opinię a nie jedyną słuszną prawdę.
marta
Jr. Member
**

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 16, 2012, 02:18:10 »

bo to farby pod aerograf. wyłącznie

Dzieki za info. Sprobuje sie z nimi w aerografie jak trafie na jakis bardziej metaliczny projekt.
Chociaz widzialam film Miniature Mentor, na ktorym Bohun radzi sobie z nimi pedzlami. Mowil mi potem, ze tylko trzeba sie nauczyc jak sobie z nimi radzic. Moze chociaz do najwiekszych rozjasnien i blikow uda mi sie je zastosowac;]

pzdr

'eM

Impossible is Nothing!!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!