Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 26, 2018, 12:58:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 'Battered Bastard' (U.S. 101st Airborne Div.), Bastogne 1944  (Przeczytany 1855 razy)
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« : Listopad 11, 2012, 12:58:53 »

Cześć

Dawno mnie tu nie było - przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie miałem zbyt wiele czasu na hobby. Ale że ostatatnio trochę się to zmieniło, zabrałem się za malowanie i dokańczanie figurek rozgrzebanych jeszcze przed kilkoma laty.

Wczoraj skończyłem tego tutaj:

Figurka w skali 1/16, produkt koreańskiej firmy SOL Model z nietypowego nieco tworzywa - plastik, ale jakiś taki bardziej miękki, coś pomiędzy typowym plastikiem a dragonowskim DS.
Producent nazwał figurkę 'US Rifleman WW II' - porywająco, nieprawdaż?   Uśmiech
Po obejrzeniu jednego z ostatnich odcinków Kompanii Braci, porównałem ten płaszcz i oporządzenie z boxartem Rona Volstada:

i uznałem, że wszystko pasuje - więc niech to będzie jeden ze "Zmaltretowanych drani' - 101 dywizja zyskała taki przydomek po twardej obronie Bastogne w grudniu 1944. Odcięci i okrążeni, bez zaopatrzenia, długo wytrzymali zawzięte ataki, walnie przyczyniając się do klęski niemieckiej kontrofensywy w Ardenach.

Malowałem olejami.

Pozdrawiam, Marcin
RatCatcher
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 11, 2012, 03:16:40 »

Niesamowite efekty dają farby olejne. Sto razy na TAK, świetna praca ! Uśmiech

Pozdrawiam

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!