Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 15, 2019, 09:17:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak głeboko sieciuje silikon Octanowy/neutralny  (Przeczytany 7127 razy)
1 kW
Newbie
*

Pomógł? 0

« : Czerwiec 04, 2012, 04:51:41 »

Witajcie !
Musze wykonać prosty amortyzator drgań i nigdzie nie dowiedziałem się jak głeboko potrafi sieciować zwykły silikon.
Grubość jego to ponad 20mm ( wiem że sieciowanie silikonu to 2mm/24 godziny).Czyli zajeło by mi to 10 dni..
Forma otwarta tylko z jednej strony.
Czytałem że przyspieszyć to można albo polewajac silikon wodą lub nawet wkładali niektórzy go do pojemnika z wodą.

Jak to jest ?
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2012, 09:11:50 »

czesc, a jaki masz silikon? 2mm na 24 to strasznie długo...

Piotr

just28mm
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2012, 10:23:01 »

Zapewne zwykły sanitarny.... kiedyś chciałem zobaczyć jak by wyglądało zrobienie formy takim sposobem (akurat po montażu czegoś w łazience byłem).. więc doradzę tylko - zapomnij...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 11:04:24 wysłane przez just28mm » Zapisane

1 kW
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2012, 05:33:34 »

No jak by nie patrzec octanowy/bezbarwny to silikony budowlane...
Długo jak diabli siecują ( w sumie biorą wodę z powietrza -- można by to przyspieszyc wkładając materiał do wody )

Tylko ile milimetrów w głąb zsieciuje ?

Edit : Karty techniczne mówia o max 14mm ale to dla spoiny o pewnych wymiarach 2:1 ... czyli np 28mm szeroka na 14 głeboka...  hmm..

Just28mm : Zawsze warto spróbować a co mi szkodzi...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 05:45:19 wysłane przez 1 kW » Zapisane
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2012, 12:16:14 »

No sanitarny jest niestety kiepski - kiedyś też próbowałem - różnie to wygląda...

szrek2003
Newbie
*

Pomógł? -1

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 06, 2012, 08:11:55 »

Witam,osobiscie to robilem na kilkanascie mm grubosci kokony.
Nakladam cienka warstwe maskujaca ksztalt,czekam asz podtwardnieje lico powloki zewnetrznej i wtedy co kilka godzin nakladam 2-4 mm warstwy do stworzenia sie skurek na powierzhni asz do wymaganej grubosci.kolejne warstwy nie powinny byc zbyt dokladne bo przez pory dochodzi powietrze do twardnienia starych warst.uwaga na jeziorka plynnego silikonu pomiedzy aby go nie wyduscic podczas dokladania warstw.sztuke te wyprubowalem na silikonie budowlanym ABE z castoramy 7pl za opakowanie ,najlepiej bezbarwny.
1 kW
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 09, 2012, 03:30:14 »

Własnie stwierdziłem to samo ... do 4mm sieciuje dobrze ( 2-3 dni ) pozniej "przystaje" i fakt w najgłebszym miejscu miałem jezioro..
Robie inna próbe ... narazie mam 10mm na 3 dni i zobaczymy co dalej ( atmosfera 100% wilgotności ).

Wysłałem kilka @ do firm produkujacych silikon  z zapytaniem o głebokość sieciowania --do dziś cisza..
szrek2003
Newbie
*

Pomógł? -1

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Lipiec 25, 2012, 03:24:23 »

Witam taka mala sprawka w dlugo terminowych projektach  silikon traci swoja powsciagliwoscwosc i traci kontrast ksztaltu oraz ostro sie kurczy z czasem okolo 2miechy

o
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!