Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 15, 2019, 11:09:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: W czym "usadowić" figurkę matkę?  (Przeczytany 2777 razy)
just28mm
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 01, 2011, 11:11:46 »

Witam,
parę dni temu wypieściłem pierwszy korpus który postanowiłem powielać - aby  w ten sposób ułatwić sobie tworzenie miniaturek. Przeszukawszy to forum, obejrzawszy kilka filmów na jutubie, uznałem że najodpowiedniejszą formą będzie forma dwuczęściowa. Tak więc  zbudowałem papierowe pudełeczko, uklepałem modelinę (fimo soft wybrałem sobie, o ja nieszczęsny..) i nie czekając na dostarczenie wagi przez pocztę polską, rozmieszałem gumosil, dodałem zbyt mało utwardzacza....

Do rzeczy - kiedy już w miarę ogarnąłem powstały bajzel, to okazało się że modelina wprost idealnie przylega do grinstaffu, i co gorsza doskonale wypełnia szczeliny i zakleja detale.

I teraz pora na : trywialne pytanie - jakiego materiału najlepiej użyć, aby zapanować nad linią podziału formy, a jednocześnie łatwo się owego materiału pozbywać? Bo szorowanie i wydłubywanie resztek to chyba nie jest najlepszy pomysł. Jak sobie Państwo z tym radzicie? Jakiego materiału używacie i w jaki sposób usuwacie jego resztki?

Będę wdzięczny za pomoc.

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2011, 09:42:46 »

Witam,

nie do końca rozumiem pytanie Problemem jest modelina? ja stosowałem byle plastelinę (co prawda inną niż fimo) - figurkę posmarowałem cienko kremem nivea i całość całkiem ładnie odskoczyła - poza tym plastelina im zimniejsza tym twardsza i ładniej odchodzi...

P.

just28mm
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2011, 08:10:14 »

Ha! No właśnie chyba, tłustej substancji na figurce zabrakło, będę pamiętał, dzięki. 

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!