Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 08, 2020, 01:20:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Były koń Wielkiego Mistrza  (Przeczytany 4096 razy)
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« : Październik 25, 2009, 07:06:20 »

Bity i głodzony postanowił zmienic konfliktu strony.
 A tak serio to trochę  zmieniam położenie szyi i wydaje mi się ona za wielka. Zamiast ją zmiejszac postanowiłem  podnieśc konia w kłębie (wydaje mi się iż ma po prostu za mały korpus). Stąd pytanie osób które robiły figurki koni czy dobrze kobinuję.Dodaję również 2 zdjęcia konia wyciągniętego z pudełka (kupiony lekko uszkodzony ).
P.s przepraszam za pisownie problem z klawiaturą (C)

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 08:40:43 wysłane przez Wiesław Średnicki » Zapisane
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 26, 2009, 07:07:52 »

Witam
trochę za długa ta szyja i kształt trochę dziwny , no chyba że dopiero na tym będziesz budował szyję
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 26, 2009, 08:48:42 »

Dodałem jedno zdjęcie w poprzednim poście pokazujące orientacyjnie kierunek w którym zamierzam pójśc (na razie to tylko plastelina).Szyja oczywiście nie wykończona (czy teraz dużo lepiej by to wyglądało?).
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 26, 2009, 09:27:07 »

o yes
Lookas
Full Member

Pomógł? 12

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2009, 11:05:49 »

No ale ten koń ( w każdym razie na tej fotce) jest kompletnie nienaturalny:(
Już pomijając cechy osobnicze sam kształt i osadzenie szyi jest dziwne:(

Ustawienie tylnych nóg sugeruje, ze na podstawce ów koń ma mieć uniesiony przód. Przy tak ustawionej głowie i szyi ewudentnie bedzie sie przewracał na grzbiet:(
Z tego, co udało mi sie wywnioskować, w oryginale szyja jest mocno przygięta a łeb "zaganaszowany" adekwatnie do przyjetej pozycji.

Trzeba pamiętać, ze głowa konia wazy całkiem sporo i słuzy często także jako przeciwwaga podczas łapania równowagi.
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Grudzień 27, 2009, 08:07:02 »

Sytuacja w obecnej chwili wygląda tak.

To teraz zdjęcie tego, co planowałem  mu na grzbiet wrzucić. Po nałożeniu, siodło mało mu z zadu nie spadło, konieczne okazało się zarówno przedłużenie wyżej wspomianego,jak również skrócenie szyi. Dzięki temu rycerz będzie siedział na czymś co bardziej przypomina konia niż żyrafę. Co do ułożenia nóg to Lookas masz całkowitą rację. Ale nie chciałem pomnikowej pozy, a kropierz zasłania tylne nogi w bardzo dużym stopniu. Ponieważ znalazłem zdjęcie konia z prawie identycznym ułożeniem nóg [wprawdzie z podpisem iż ta rasa ma dziwne chody( amerykańska)] więc to jest protoplasta tej  rasy Chichot
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!