Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 28, 2020, 03:12:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]  (Przeczytany 4536 razy)
Ave
Newbie
*

Pomógł? 0

« : Luty 06, 2011, 02:57:16 »

Witam

Po sporym zastoju w modelarskiej zabawie (dużo roboty, troche nauki itp.), wreszcie udało mi się skończyć jedną z rozgrzebanych od dawna figurek - niemłody, niezbyt dostępny produkt Dragona, rok temu udało mi się w jednym ze sklepów złapać jakiś chyba pojedynczy egzemplarz.
Kolorowałem Talensami Rembrandt, przy pomocy Humbroli i ModelMasterów.
Drobne waloryzacje z grubszej folii aluminiowej.
Scenka z modeliny, włosia pędzla, chusteczki hig. i niegdyś zakupionych roślinek.

Dla porównania oryginał:

Źródło: antifascistencyclopedia.com

Źródło: wikimedia.org/wikipedia/Bundesarchiv_Bild
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2011, 03:07:20 »

Ups, poprzednią wiadomość wpisałem chyba zalogowany na jakieś stare, nieużywane konto...

Pozdrawiam, Marcin
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2011, 04:54:12 »

Witam .
 Tak sobie patrzę na tą figurkę i wydaje mi się jakby była zrobiona z całkiem dwóch odrębnych elementów jednym jest twarz ,którą fajnie pomalowałeś duże brawa za zgodność z oryginałem a później zostaje niestety reszta Zawstydzony która trochę odstaje od poziomu .Widać że nie ma na niej zbyt dużego pola do popisu figurka jest strasznie sztywna te nienaturalnie wyciągnięte ramiona do przodu rzeźbiarz się tu nie popisał
Tak się zastanawiam kiedy wymalujesz jakąś dobrą figurkę to dopiero będzie co oglądać , bo potencjał to Ty masz tylko nieszczęśliwie dobrałeś figurkę

Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2011, 08:16:16 »

A mi się podoba - mam tego dragona gdzies - starsznie 'drewniania figurka' - fajnie ją wyciągnąłeś - zielsko też ładne.

excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 06, 2011, 09:28:11 »

mi sie podobywuje, ale staraj sie bardziej kontrastowac:P
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #5 : Luty 06, 2011, 10:25:51 »

Hej, dzięki za opinie.

Z tym mundurem wyszło jak wyszło - skupiłem się właśnie na kontrastach, cieniach i padaniu światła, gubiąc jednak w międzyczasie kolory (za dużo bieli poszło, przy sztucznym świetle). Barwy potem chciałem przywrócić na skróty, przy pomocy filtrów z Humbroli, co trochę stłamsiło efekt - nie tak wyszło, jak miało wyjść, to fakt.
Z drugiej strony, wcześniej nie zróciłem uwagi na to, żeby z mundurem było aż tak źle, ale opinia Grzegorza nie jest odosobniona, więc myślę sobie, że - niezależnie oczywiście od moich warsztatowych niedoskonałości - za mocno tę figurkę oświetliłem do zdjęć przy czarnym tle, bo w rzeczywistości jest jednak bardziej kontrastowo i po prostu ciekawiej - pewnie jeszcze w wolnej chwili za dnia pokuszę się o pstryknięcie paru fotek przy świetle dziennym.

Pozdrawiam, Marcin
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2011, 12:19:09 »

Przy zdjęciach do warsztatu krzyżaka pstryknąłem kilka nowych także i temu tutaj - w świetle dziennym, bo przy powyższych zdjęciach mocne żarówki i białe ekrany nieco zdusiły cienie i kolory. Wrzucam więc porównawczo.

Tak sobie myślę, że co za dużo to niezdrowo - figurkom chyba nie służą mocne światło i ekrany, więc odtąd będę co prawda korzystał z "namiotu" dla zmiękczenia, ale tylko przy świetle dziennym.

Pozdrawiam, Marcin
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!