Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 19, 2019, 08:40:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Viking Hersir czyli Wkurzony Olaf  (Przeczytany 17013 razy)
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #15 : Styczeń 14, 2010, 12:28:19 »

Adam - w rzeczy samej depresja :/, tylko że jam mam pierwszy raz depresję w skali 90 mm
czasami żałuję, że latwiejszego hobby nie wybrałem, nie wiem, picie piwa czy coś w tym stylu.

In$pektor - na razie skończona jest tylko tunika, tj. jej fioletowa część. Co do ozdobnego paska, mam kłopot z doborem koloru, chyba go posostawię w takim jasnym kolorze, bez zdobień.  Na zdjęciu tunika rzeczywiście się błyszczy, ten fiolet to dziwny kolor - ciężko mi sie to rozjaśniała, a jak już porozjaśniałem, to nie mogę dobrego zdjęcia zrobić. Ale skoro masz wątpliwość, czy się tak światło układa, to chyba w dobrych miejscach położyłem rozjaśnienia . No i ja mam taką urode malowania, bez dużych kontrastów, chyba już nie zmienię tego.
Spodnie są w trakcie pracy, kolor ich mniej więcej taki pozostanie.
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 14, 2010, 02:56:24 »

Tez sie kiedys trzymalem lekkich, subtelnych kontrastow do momentu gdy obejrzalem na zywo figurki najlepszych malarzy. Moje wygladaly przy nich jak pokolorowane podkladem   Wszystko jest u nich mocno kontrastowane z duza iloscia barw i odcieni. Dopiero wtedy figurka wyglada efektownie. Musi byc widac, ze malowales swoja figurke i nie zastanawiac sie czy to farba czy swiatlo. Lepiej uwydatnia sie wtedy efekt trojwymiarowosci. Sam zaczalem mocniej kontrastowac i jestem duzo bardziej zadowolony z efektow. Sprobuj, zobaczysz ze bedziesz zadowolony.

Fiolet wyszedl Ci fajnie. Jesli malujesz olejami to pociesze Cie, ze fiolet jest jednym z najtrudniejszym do malowania kolorow, ze zwgledu na brak kryjacych farb olejnych, ciezko sie to tez przyciemnia i rozjasnia tak aby utrzymac jadna soczysta barwe. Akrylami ponoc jest latwiej.

Smaruj dalej, figurka jest fajna
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #17 : Styczeń 14, 2010, 05:33:14 »

No coż, to chyba nie zostało mi nic innego, tylko się przeprosic z mocnymi kontrastami. Ciężko będzie porzucić stare nawyki, ale spróbuję.
Pocieszam się trochę, że to moje pierwsze podejście do skali 90mm, mam nadzieję, ze przy kolejnych będzie lepiej
Figurka jest malowana akrylami, ale nie było łatwo
Dzięki za słowa zachęty, potrzebowałem tego.
Będę się mozolił dalej i podrzucał zdjęcia do uprzejmego zapoznania się
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Styczeń 15, 2010, 12:03:19 »

Szymon, zawsze mozna połaczyc hobby mozna malowac i pic piwo  tylko na zmianę!!!
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #19 : Styczeń 29, 2010, 11:40:37 »

Walki z Olafem ciąg dalszy. Mam wrażenie, że to Olaf wygrywa :/.
Spodnie łacznie z owijaczami są skończone. Kolczuga w 90 %. Jeśli chodzi o tunikę, to skończona jest fioletowa część.  Pasek w kolorze morskim zafundowałem Olafowi w ramach retorsji za stawianie oporu podczas malowania, jest mniej więcej wycieniowany. Chyba więcej, bo nie mam już zdrowia tego porawiać. 
Na żywo ten kolor jest nieco mniej nasycony. Tutaj najbardziej zalezy mi na Waszej opinii, czy ten kolor może zostać czy nię nie nadaje. 
Jeśli chodzi o tunikę z tyłu, to jest celowo niedopracowana, będzie i tak ukryta pod płaszczem.
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Styczeń 30, 2010, 07:07:09 »

Zarówno kolor spodni jak i ich cieniowanie bardzo mi się podoba, owijacze lepiej zrobić w bardziej kontrastowym kolorze, mogły być np. skórzane.Widać iż topór trochę ucierpiał.Jaki pomysł na tarczę?
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 30, 2010, 10:13:14 »

Spodnie wygladaja super, owijacze mozesz jeszcze troche podcieniowac, dla wiekszego kontrastu, beda tez wygladaly na brudniejsze. Kolczuge tez mozna by jeszcze podcieniowac jakas transparentna czernia lub ciemnym brazem ale tylko glebokie cienie. Nada to wiecej kontrastu. Tunika bardzo fajna, na kilku zdjeciach swiatlo pada tak ze figurka sie nie blyszczy i dopiero widac cieniowanie, fajnie wyszlo. Niebieski pasek pasuje kolorystycznie ale mysle, ze jest za malo podcieniowany, szczegolnie ze to krawedz tuniki. Jak nie chcesz go malowac w jakies skomplikowane wzory, to mozesz zastosowac tez proste, geometryczne. Chyba Darek Zwierzynski kiedys malowal wikinga i zrobil taki pasek z trojkatow. Proste, wystarczy tylko rowno je stawiac. Sam gładki pasek tez jest fajny, kwestia gustu. Czekamy na kolejne foty! Do dziela
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Styczeń 30, 2010, 11:19:24 »

super Chichot

uwazaj bo sie topor zlamie!!!!
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #23 : Styczeń 30, 2010, 12:52:33 »

Dzięki za wsparcie.

- owijacze i spodnie są jeszcze przed brudzingiem, na pewno nie zostaną owijacze takie czyste. Na razie jedynie spodnie mają na dole nieco ciemniejszy odcień, ale to dopiero wstęp do prawdziwego brudzenia
- ten nieszczęsny pasek - jeśli zdecyduję się zostawić ten kolor, to jeszcze będę pracował nad rozjaśnieniami.
- wzorki na lamówce  (to się chyba tak nazywa ?) tuniki nie przerażają mnie, nie mam tylko pomysłu na wzór. Trójkąty myślę nie byłyby trudne w wykonaniu, nie mam tylko pojęcia, jaki kolor mógłby tu pasować
- pomysł na tarczę taki jak na zdjęciu w załączeniu, tzn. taki wzór, kolorystyka "się zobaczy"

Jesli chodzi o topór, to zgiął mi się   kilakkrotnie już podczas malowania. Po którymś tam razie przestałem prostować, bo się boję, że faktycznie pęknie. Wyprostuję go dopiero przed samym malowaniem.

Wiesław - dopiero dzisiaj zauwazyłem na forum, że masz już za sobą tą figurkę. Gratulacje
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Luty 01, 2010, 08:21:51 »

Szymon, ja mam w domu całą książkę z wikińskimi wzorami, na lamówki i na tarcze też. Zrobić Ci na jutro skany?
A "temu toporu" wsadź w środek kawał sztywnego druta przez całą długość i powinno być dobrze.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #25 : Luty 01, 2010, 09:09:44 »

Skany przyjmę z chęcią, chociaż już raczej na poczet przyszłych malowań kuzynów Olafa. Olafowi wymalowałem wczoraj wzorek w trójkąty, a ponieważ nawet mi się podoba, nie będę go zmieniał. Wrzucę wieczorem zdjęcia, bo wczoraj już mi mocy nie starczyło.
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #26 : Luty 02, 2010, 05:37:30 »

Zgodnie z obietnicą Olaf z trójkątami.
No jakby lepiej.
Na pierwszym zdjęciu kolory są najbliższe oryginałowi. Natomiast zdjęcie "en face"  nieodmiennie się błyszczy, czego bym nie robił.
Pewnie kole weekendu planuję Olafowi zmalować rączki i skórzane paski.
O wynikach zawiadomię
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Luty 03, 2010, 12:37:53 »

Ba, do jakości malunku to już się przyzwyczailiśmy, trzyma fason, jak zwykle.
Ja to ciekaw jestem, jaka będzie podstawka. Fajnie by było jakiś fragment pola bitwy zaaranżować, może kawałek tarczy strzaskanej, może broń porzucona, ewentualnie jakiś członek precz odrąbany No bo przecież nie będzie chyba tak, jakby wkurzony Olaf stał i za przeproszeniem, drzewo rąbał

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Luty 03, 2010, 05:10:56 »

Witam .
Figurka zapowiada się świetnie, bardzo ładnie zmalowałeś twarz tego wojaka, trójkąciki na  obrzeżach tuniki również dodały kolorytu postaci, tunika ładnie wycieniowana , ja także wole subtelniejsze cieniowanie,choć ostatnio zaczynam eksperymentować z większymi kontrastami, jedyne co bym zmienił, to bardziej wycieniował spodnie, ale to oczywiście rzecz gustu .Ciekawi mnie również malunek na tarczy wikinga .
Czekam na dalszy postęp prac.
Pozdrawiam. Mirek.
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Luty 06, 2010, 10:49:27 »

Mysle ze foto od frontu nie bedzie sie blyszczec jesli przy robieniu zdjec odchylisz doslownie odrobine figurke do przodu. No i odrobina lakieru matowego tez nie zaszkodzi. Wzorek wyszedl naprawde super, duzo rozjasnil figurke. Teraz zostalo juz go tylko podcieniowac, tzn biale trojkaciki. Figurka jest duza, wiec mozna na niej porobic fajne rzeczy bo powierzchnie sa spore. Np rece - odsloniete, duze powierzchnie, ladnie wyrzezbione, mozna je elegancko podcieniowac i porobic zadrapania i rany. Polecam podpatrzec jak robi to Hardy Tempest, ladnie to jest wszystko pokazane.

Masz juz pomysl na podstawke i scenerie? Jak chcesz wypasiona podstawke to polecam ten sklepik: http://www.sockelshop.de/catalog/figure-bases-c-61.html?filter_id=218&sort=4a
Nie zdzieraja na wysylce a ceny sa takie jak wszedzie.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!