Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 21, 2019, 07:23:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Viking Hersir czyli Wkurzony Olaf  (Przeczytany 17025 razy)
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« : Styczeń 03, 2010, 07:54:24 »

Witam.
Dostał mi się wirtualny warsztat, więc korzystam .
I od razu prośba o pomoc. Maluję figurkę SGF Soldiers w skali 90 mm, Viking hersir, którą na swój użytek nazwałem wkurzonym Olafem. Nałożyłem dzisiaj kolory bazowe i jak spojrzę z lewej to mi się wydaje dobór kolorów o.k., a jak z prawej to już nie... Sam nie wiem ...
Proszę o ocenę, jak Wam się widzi kolorystyka. Waham się, czy nie zmienić spodni na jasny kolor, teraz całość wygląda nieco ciężko.
Do uprzejmego zapoznania również zdjęcie facjaty Olafa. Facjata skończona, pozostało jedynie pomalować kark i dokleić do hełmu ozdobny nosal.
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2010, 09:28:26 »

Gdyby pozostać przy kolorze, zamieniłbym dżinsy na oficerki, czyli niebieski na zielony. Według posiadanych informacji kolory zielony, niebieski i czerwony były u Wikingów najpopularniejsze, z uwagi na dostępność naturalnych pigmentów. W czerwonych pantalonych jakoś go swoim okiem jednak nie widzę
Wyczytałem natomiast, że kolorowe odzienie do tanich nie należało i ubrania codzienne często pozostawały w naturalnym kolorze, co przy wełnianych portkach dawałoby kolor żółtawy, a lniana koszula byłaby szarawa, tyle tylko, że wówczas model na pewno straciłby na wizualności.
Z drugiej strony, woj to jest, na dodatek wkurzony, więc pewnie byle czym golizny nie zasłaniał, a nawet jak mu się zdarło, to pojechał na wiking i w nowe odzienie sobie przysposobił.
Zrób mu porcięta zielonkawe, jasne - ponoć z naturalnych barwników nasycenie koloru było dosyć przeciętne, więc może opcja - jasne były i jeszcze wyblakły w praniu - okaże się dobrym pomysłem.

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2010, 10:13:56 »

Zielonkawe jakoś mi się nie widzą, chociaż pewnie mu te jeansy  Chichot przemaluję na jakiś kolor naturalny lniano - bawełniany. W sumie, to nie wykluczam lekiego zielonkawego odcienia.
Co do kosztowności stroju, zgadza się. Ale to jest "hersir" czyli coś miedzy jarlem a szeregowym Olafem , więc mógł być odziany nieco lepej niż pospólstwo.
A z tego co wyczytałem, to Wikingowie do boju zakładali najlepsze ubrania.
Coś czuję, że przed tym Wikingiem liczne metamorfozy
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2010, 12:09:56 »

bawełna odpada- nie ten klimat, nie ta epoka.
Zostaje wełna lub len, może konopie, ale chyba jednak nie

Zycie przerosło kabaret
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2010, 04:49:18 »

Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #5 : Styczeń 04, 2010, 05:12:28 »

Dzięki Panowie.
Z tą bawełną  faktycznie się nie zastanowiłem Zawstydzony
Excatlon  - własnie o takim kolorze spodni  myślałem.  Kapitalnie pomalowana figurka, skąd to zdjęcie, jesli można wiedzieć ?
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 04, 2010, 06:09:14 »

malowaa przez Ernesto Reyesa
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 04, 2010, 09:04:47 »

Czesc,
twarz wyglada super, helm tez bardzo fajnie wyszedl. Ja bym moze jeszcze podcieniowal wlosy i brode.
Kolczuga jest juz skonczona?

pozdrawiam
Artur
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 04, 2010, 09:20:01 »

Czy wzmacniałeś czymś łączenia nadgarstków?  Co do nosala to jest on strasznie gruby, swój rozpłaszczyłem następnie delikatnie na papierze ściernym zeszlifowałem.
 Mi się figurki wikingów zawsze kojarzą z książką ''Rudy Orm'' -zabawna lektura, zawsze mnie bawi.
 Co do koloru spodni, pomyśl o podłożu na podstawce, jak tu kolory będą się komponowały.
 pozdrawiam i kibicuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2010, 09:22:00 wysłane przez Wiesław Średnicki » Zapisane
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #9 : Styczeń 04, 2010, 10:03:31 »

Dzięki za odpowiedzi.

In$pektor - nad kolczugą będę jeszcze pracował, a co do brody to sam się dzisiaj zastanwiałem, czy jej jeszcze nie podcieniować lekko, może jakimś jasnym brązem. Myślę, że takie ostatnie -ostatnie poprawki będą jak już skleję głowe z korpusem (delikatne poprawki cieni pod oczami, korekta jednego oka itp.)

Wiesław - figurka jest duża i ciężka, więc zrobiłem sztyfty ze spinacza przy ramionach, nadgarstkach, łączeniu korpusu z nogami. Co do nosala, nie stwierdziłem takiej usterki jak opisujesz.

Próbowałem dzisiaj nieco porozjaśniać spodnie, ale nieodmiennie rezultat kojarzył się z jeansami :/. W końcu zmyłem granatowy kolor i chyba położę mnie więcej taki odcien, jak na fotce wstawionej przez Excatlona.
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 05, 2010, 11:16:17 »

Jedna moja wątpliwość:
łepetyna Twojej figurki ma spojrzenie skierowane na wprost, a zamach toporem Olaf kieruje w swoją lewą stronę. Czy nie lepiej byłoby, gdyby patrzył tam, gdzie chce trafić? tak jak ma figurka malowana przez Reyesa.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #11 : Styczeń 05, 2010, 11:47:16 »

To ewentualnie skoryguję po sklejeniu, chociaz nie mam ochoty, bo się strasznie namęczyłem z tymi oczyskami :/, no ale jeśli stwierdzę, że się nie nadaje, przemaluję.
To moje pierwsze podejście do skali 90 mm i muszę przyznać, że nie jest łatwo.
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #12 : Styczeń 13, 2010, 08:40:56 »

Prace nad Olafem posuwają się do przodu tak szybko jak budowa autostrady ...
Malując tą figurkę zdałem sobie sprawę z 3 rzeczy:
1. Nie umiem malować
2. Nie umiem malować na fioletowo
3. Nie umiem malować.

Aktualnie Olaf zmienił spodnie i wygląda tak:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 08:42:57 wysłane przez Szymon R. » Zapisane
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 14, 2010, 11:34:07 »

Czesc,
kolorki fajne, tylko powiedz co tu juz jest zrobione a co nie. Bo szczerze mowiac to nie wiem czy figurka jest wycieniowana czy poprostu tak sie swiatlo uklada. Tunika wyglada na pomalowana ale chyba zbyt sie narazie blyszczy zeby moc ocenic jej koncowy efekt, generalnie fajnie Ci wyszla. Mnie sie bardzo podoba. Najlepiej jakbys wstawil wieksza fotke, jak te pierwsze.

pozdro
Artur
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 14, 2010, 12:05:10 »

To normalan depresja modelarska, ja jeszce dodaje, Nie umiem malować niebieskiego, Nie umiem malowac oczu. Pos kończeniu figurki chowam do szafki bo wstyd i zaczynam nastepną!! i zaczyna sie od nowa.....
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!