Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Czerwiec 07, 2020, 06:11:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [WIP] Niemiecki oficer - 1/35 Mantis Miniatures  (Przeczytany 14739 razy)
Tomasz Mańkowski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 15

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Grudzień 29, 2009, 08:42:11 »

Wehrmacht – niemieckie siły zbrojne okresu III Rzeszy.
Masz rację - powinienem być dokładniejszy... użyłem sformuowania "Wehrmacht" w potocznym tego słowa znaczeniu - Wojska Lądowe III Rzeszy...

To teoria powstala w oparciu o produkcje Toro Model?
Nie, to teoria zasłyszna na rekonstrukcjach... A swoją drogą, przy nowych produkcjach ToRo Model staram podpierać się zdjęciami i regulaminami, tak aby nikt mi nie zarzucił że tylko co 15-ty generał bywa nieogolony...

Życzę powodzenia Arturze - ta figurka mi się podoba ( szczególnie ta "kontrowersyjna" główka - choć ja starałbym się do takiej główki dopasować inny uniform )

Pozdrawiam TM

Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #16 : Grudzień 29, 2009, 11:20:07 »

A te fotki z netu to według mnie
- Kriegsmarine - fot 2 i 8
- Luftwaffe ( a ściślej spadochroniarze ) - fot 1
- jednostki cudzoziemskie ( kozacy? ) - fot 5
- strzelcy górscy - fot 7 i prawdopodobnie 3

Brodacze w Waffen SS tez się znajdą i to nawet pośród wyższych oficerów...

Stbf. Hans Waldmueller, I./25 PzG.Reg. 12 SS PzDv. Normandia 1944

Radek

Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Grudzień 29, 2009, 11:39:02 »

Tomek jednak są fotki żołnierzy ss z brodami... ale niestety nie posiadam fotki żołnierza z broda, w takiej kurtce i butach.  Smutny

Pozdrawiam
M.

Tomasz Mańkowski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 15

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Grudzień 30, 2009, 09:42:11 »

OK. Przekonałeś mnie Marcin...
Wśród Twoich fotek przemawiają do mnie fotki 3, 5 i 6 przedstawiające Generalmajora Scherer'a ( choć generałów brygady było więcej niż generałów broni... )

Mimo wszystko, uważam że broda w połączeniu z mundurem SS-Obergruppenfuhrera ( czyli generała broni ) - bo takie patki można rozpoznać na kołnierzu figurki - jest bardzo mało prawdopodobna.
Skoro zarost ( pielęgnowane wąsy lub/i broda ) pojawiał się, statystycznie u co piętnastego Niemca w mundurze, to ilu musiało by być takich generałów broni aby broda była "statystycznie prawdopodobna"...

Jedynym znanym mi SS-Obergruppenfuhrerem ( czyli generałem broni ) z zarostem, był Sepp Dietrich - są fotki ( co prawda jeszcze w mundurze SS-Gruppenfuhrera czyli generała dywizji ) przedstawiające go z krótkim wąsem. Jednakże później, już w mundurze SS-Obergruppenfuhrera ma twarz dokładnie wygoloną...

Pozdrawiam TM

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 30, 2009, 01:38:39 »

Marcin,
masz moze wiecej zdjec postaci z pierwszej fotki? (gosc w plaszczu z kolnierzem)

pozdrawiam
Artur
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Grudzień 31, 2009, 11:28:43 »

Ten gość w płaszczu to SS-Oberführer Karl Ullrich, mam kilka takich fotek:

Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 01, 2010, 03:45:14 »

Paradoksalnie - ilu Polaków interesuje się bardzo szczegółowo historią okupanckiej armii niemieckiej... Dziadek Janek, stary partyzant, w grobie by się przewrócił

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Styczeń 01, 2010, 04:37:29 »

Paradoksalnie bardzo wielu , jednak dokumentacja zdjęciowa tejże jest tysiąckroć bogatsza i łatwiej dostępna od np. naszej armii. Podobnie jak literatura dotycząca w/w tematu .Bardzo chętnie nabyłbym opracowania dotyczące np .Polskiej armii z okresu międzywojnia tak bogato ilustrowane i tak dogłębnie ,oraz profesjonalnie wyczerpujące temat jak wiele powszechnie znanych pozycji dot. armii niemieckiej.
Co do figurki : z tą brodą to istotnie poczciwina bardziej na wujaszka Wanię wygląda, niż na wrednego hitlerowca. Ale figurka sama w sobie jak najbardziej zacna !
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!