Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Kwiecień 05, 2020, 08:41:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Memoriał Tadeusza Rackiego, Gdańsk, 21/22 listopad 2009  (Przeczytany 3942 razy)
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« : Listopad 02, 2009, 05:59:51 »

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na:

IV  OTWARTY OGÓLNOPOLSKI  KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTYKOWYCH
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO – GDAŃSK 2009


REGULAMIN ORGANIZACYJNY:

ORGANIZATORZY :
Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Morena" Gdańsk, ul. Migowska 77a
Klub Modelarski "Delfin" im. T. Rackiego przy Spółdzielczym Domu Kultury im.
S. Przybyszewskiej, Gdańsk Morena ul. Nałkowskiej 3.


TERMIN I MIEJSCE :
21-22 listopada 2009 r (sobota/niedziela);  Spółdzielczy Dom Kultury im. S. Przybyszewskiej,
ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk Morena

CELE IMPREZY :
- rozbudzanie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci
i młodzieży,
- zachęcanie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- wymiana doświadczeń między modelarzami

PROGRAM CZASOWY:
sobota
godz. 08.00 - 13.00 - przyjmowanie modeli
od godz. 13.00 – praca komisji sędziowskiej
niedziela
godz. 08,30 – 14.00 – zwiedzanie wystawy
godz. 14.00 - zakończenie konkursu, wręczenie nagród, medali, dyplomów
od ok. godz. 15.00 - wydawanie modeli
Uwaga: W szczególnych przypadkach wcześniejsze wydawanie modeli może nastąpić wyłącznie za zgodą organizatorów.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Konkurs  ma charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni
w klubach.
Uczestnicy mogą zgłaszać modele do konkursu oraz do wystawy pozakonkursowej. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia  według podanego w późniejszym terminie wzoru (jedna karta dla jednego modelu) pocztą elektroniczną na adres: andrew50@vp.pl  lub faxem na nr  058 3457733. Można też będzie kartę zgłoszenia wypełnić na miejscu przy przekazywaniu modelu, jednak ze względów organizacyjnych, szczególnie konieczność przygotowania miejsca do ekspozycji, prosimy o możliwie wczesne wysłanie zgłoszeń  (w przypadku większych eksponatów również o podanie wymiarów prezentowanych modeli).
Do konkursu i na wystawę przyjmowane będą modele dostarczone na miejsce w sobotę 
21 listopada w godz. 08.30 – 15.00; po wcześniejszym uzgodnieniu  można modele dostarczyć wcześniej (w czasie pracy modelarni w piątek  w godz. 16.00-20.00).
Uwaga: zalecane jest przymocowanie modelu do indywidualnej podstawki. Nie jest to jednak warunkiem uczestnictwa w konkursie i wystawie - służy jedynie zwiększeniu bezpieczeństwa modelu.
Uczestnik może zgłosić do konkursu maksimum trzy własnoręcznie wykonane modele w każdej klasie (limit nie dotyczy wystawy pozakonkursowej).
Modele, które zajęły pierwsze miejsca w poprzednich edycjach konkursu, nie będą klasyfikowane w zawodach, lecz będą mile widziane na wystawie.
Zawodnicy dostarczają modele na własny koszt. Opłat startowych nie pobiera się. Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.
Zależnie od ilości modeli w danej klasie (dla rozegrania klasy wymagane minimum trzy modele różnych zawodników) organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany (łączenia) klas i kategorii wiekowych.

ZASADY OCENY:
Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się - nie podoba się. W klasyfikacji konkursowej będzie uwzględniony w każdej klasie tylko jeden (najwyżej oceniony) model jednego uczestnika. Kolejne miejsce zajmie najwyżej oceniony model następnego modelarza.
Decyzja komisji sędziowskiej jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy okolicznościowe, wykonawcom najlepszych modeli w poszczególnych  kategoriach  przyznane zostaną medale.  Pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO” otrzyma modelarz, którego praca uznana zostanie za najlepiej wykonany model konkursu. oraz nagrody specjalne.

UWAGA:
Dla uczczenia przypadającej w roku bieżącym 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej niezależnie od klasyfikacji ogólnej wyróżnione zostaną najlepsze modele bezpośrednio odnoszące się do wojny obronnej 1939. Uczestniczyć mogą modele, figurki, dioramy w barwach polskich z okresu ograniczonego końcem 1939 roku (istotny jest odpowiadający typ stosowanego sprzętu, kamuflażu, oznakowania, munduru itp.,  tzn. wykluczony będzie np. samolot z kampanii francuskiej, partyzant AK, czy żołnierz Dywizji im. T. Kościuszki).
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie odpowiedniego pola w karcie zgłoszeniowej.  Rywalizacja ta będzie  rozgrywana niezależnie od pozostałej klasyfikacji konkursowej, model zgłoszony do konkursu ogólnego ma prawo uczestniczyć także we współzawodnictwie „Wojna obronna 1939”


PODZIAŁ NA KLASY I KATEGORIE:
 Konkurs przeprowadzony będzie w:
a) klasach:
-"P" (plastyk
-"K" (karton)
-”O”(open – materiały inne; w modelach wykonanych od podstaw)
 
b) kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):
- {M} młodzik (zawodnicy do lat 13 - urodzeni 1996 i później)
- {J} junior (zawodnicy lat 14 – 18 - urodzeni 1991-95)
- {S} senior (zawodnicy powyżej lat 18 - urodzeni 1990 i wcześniej).

Zasadniczo nie przewidujemy podziału „Standard/Waloryzowane”; modele w kategoriach {M} oraz {J} klasyfikowane będą w przypadku wykonania w sposób nie odbiegający w istotny sposób od powszechnie uznawanego za standard (dopuszczalne olinowanie, oszklenie, drobne elementy metalowe jak lufy, maszty, golenie podwozia itp., przy czym preferowane będzie wykonanie ich samodzielne). W przypadku istotnych przeróbek i uzupełnień (konwersji) modele klasyfikowane będą niezależnie od wieku wykonawcy w kategorii  {S}.

Dokumentacja wymagana jest wyłącznie dla modelu budowanego od podstaw lub w celu uzasadnienia przeróbek wykonanych samodzielnie przez modelarza.

c) w 25 grupach tematycznych:
- lotnicze (S)
S1a, S1b – samoloty jednosilnikowe o napędzie śmigłowym
S2a, S2b –  samoloty wielosilnikowe o napędzie śmigłowym
SOa, SOb - samoloty odrzutowe
SHa, SHb – śmigłowce
indeks "a" oznacza modele w skali 1:33 dla kartonu  (1:48 dla plastyku) lub większe, "b"- mniejsze;
-okrętowe (O)
OMa, OMb – statki i okręty o napędzie motorowym
OPa, OPb – okręty podwodne
OŻa, OŻb – statki i okręty o napędzie żaglowym
indeks "a" oznacza modele w skali 1:250 dla kartonu (1:350 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-pojazdy (P)
PKa, PKb – pojazdy kołowe
PSa, PSb - pojazdy szynowe
PGa, PGb – pojazdy gąsienicowe
indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-artyleria (A)
Aa, Ab - indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe,  "b"- mniejsze;
-dioramy (D);
-budowle (B);
-figurki (F)

W sprawach organizacyjnych i regulaminowych można kontaktować się z Domem Kultury Gdańsk Morena tel. 058 3479617 (najlepiej w godzinach pracy modelarni - środy i piątki  od 16.00 do 20.00), ewentualnie pod numerem telefonu 058 7215909 - Andrzej Łopatniuk

Uwaga: Wyżywienie i noclegi zawodnicy załatwiają we własnym zakresie,

Na miejscu wystawy zapewnione będzie miejsce na minigiełdę modelarską
Zapisane
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 12, 2009, 01:42:40 »

Witam, załączam do wykorzystania dla zainteresowanych:
,
Zapisane
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2009, 08:03:23 »

No i po Memoriale.
Andrzej - wielkie dzięki za wkład pracy i zaangażowanie i za całokształt. I za super atmosferę.

Na razie wrzucam komunikat końcowy, zdjęcia będą... jak będą
Nie ja robiłam fotki, nie martwcie się


Gdańsk, 22 listopada 2009 r.

KOMUNIKAT  KOŃCOWY

W dniach 21-22.11.2009 w Spółdzielczym Domu Kultury Gdańsk Morena odbył się IV OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTYKOWYCH O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO. W  konkursie wzięło udział 427 modeli stu trzydziestu siedmiu modelarzy z  różnych stron Polski.
W związku z  niedostateczną liczbą modeli w niektórych kategoriach część klas przewidzianych regulaminem nie została rozegrana,   niektóre grupy wiekowe trzeba było połączyć,  zaś w pewnych  przypadkach uzasadnione okazało się wprowadzenie nowych, wcześniej nieplanowanych podziałów. W sumie rozegrano konkurs w 53 klasach i kategoriach
Zgodnie z przyjętą zasadą komisja  wybierała i oceniała kolejność trzech najlepszych modeli trzech różnych modelarzy w każdej klasie.
Prezentowane  modele przedstawiały bardzo zróżnicowany poziom umiejętności wykonawców; obok pierwszych prób najmłodszych adeptów kunsztu modelarskiego zwiedzający mogli podziwiać modele mistrzowskie,  zdobywające już złote medale na mistrzostwach świata. Powodowało to konieczność  bardzo wnikliwej pracy  jurorów.

Komisja sędziowska w składzie:

1.Sędzia główny:
- Zygmunt Markiewicz – kl. I
2. Sekretarz zawodów
- Katarzyna Manikowska
3. Sędziowie oceny:
- Krzysztof Balicki - aplikant
- Jan Bąkała kl. III
- Paweł Gałkowski  kl.II
- Piotr Gąsiorowski kl.I
- Mariusz Głowacki -  kl. III
- Andrzej Łopatniuk kl.II
- Wojciech Siejka kl. III
- Adam Spiliszewski kl.III
- Andrzej Truszkowski kl.II
- Mirosław Wicherek - aplikant
- Mirosław Zbrzeżny kl. II

dokonała oceny i ustaliła kolejność w klasach:


Modele kartonowe:

Artyleria (A)
-Aa karton (senior + junior)

Laskowski Mateusz   Modellot Toruń   Plot   I
Staniucha Grzegorz   Modellot Toruń   PaK 40   II
Balcerowicz Adam   Modellot Toruń   Flak   III

Budowle (B)

- B karton (młodzik)

Staszewski Adam   Delfin Gdańsk   latarnia Kołobrzeg   I
Półjanowski Damian   Delfin Gdańsk   latarnia morska Niechorze   II
Goździk Cezary   Delfin Gdańsk   baszta Jacek   III

- B karton (senior + junior)

Sokołowski Piotr   Delfin Gdańsk   Notre Dame   I
Frankowski Jacek   Iskierka Bydgoszcz   Wilczy Szaniec   II
Leś Ryszard   Gdańsk   latarnia morska Nowy Port   III

Figurki (F)

- F karton (junior):

Głowa Artur   MDK Człuchów   Robot podziemny   I
Chmielewski Olaf   MDK Człuchów   tyranozaur   II
Sokołowski Piotr   Delfin Gdańsk   Lew   III

- F karton (młodzik):

Nowak Arkadiusz   OKM LOK Kruszwica   Krzyżak   I
Tylkowski Mariusz   OKM LOK Kruszwica   Templariusz   II
Nowak Robert   OKM LOK Kruszwica   Legionista   III

Okręty (O)

- OM-1/2 karton (junior + młodzik):

Sokołowski Piotr   Delfin Gdańsk   ORP Ślązak   I
Goździk Cezary   Delfin Gdańsk   statek Horyzont II   II
Półjanowski Damian   Delfin Gdańsk   prom FOLDOY   III

- OM-1/2 karton (senior):

Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk   ADMIRAL SCHEER   I
Zabłocki Michał   Delfin Gdańsk   ORP Błyskawica   II
Zabłocki Michał   Delfin Gdańsk   ORP Piorun   III

- OM karton (junior + młodzik):

Laskowski Mateusz   Modellot Toruń   Matzu   I
Sokołowski Piotr   Delfin Gdańsk   ORP Grom   II
Reding Hubert   MDK Człuchów   Zodiak   III

- OM karton (senior):

Markiewicz Michał   Modellot Toruń   Isuzu   I
Spiliszewski Adam   ISMR Inowrocław   Sowriemiennyj   II

- OP karton (senior):

Markiewicz Michał   Modellot Toruń   Biber   I
Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk   U-35   II
Markiewicz Michał   Modellot Toruń   Hecht   III

Pojazdy gąsienicowe (PG)

- PGa karton (junior)

Balcerowicz Paweł   Modellot Toruń   Greif   I
Laskowski Mateusz   Modellot Toruń   Chi-Che   II
Barliński Paweł   OKM LOK Kruszwica   PzKpfw II   III

- PGa karton (młodzik):

Żochowski Krzysztof   Modellot Toruń   Cromwell   I
Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Skorpion   II
Krzyżanowski Krzysztof   Modellot Toruń   Panzer 38t   III

- PGa karton (senior):

Staniucha Grzegorz   Modellot Toruń   Panzer III   I
Pyteraf Roman   Iskierka Bydgoszcz   Tygrys   II
Rycąbel Bogdan   Iskierka Bydgoszcz   T-55   III

- PGo karton (senior):

Łoś Michał   Strzebielino   TKS   I
Pyteraf Roman   Iskierka Bydgoszcz   T-72   II
Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk   M4A3 (76) W AvSS Sherman   III

Pojazdy kołowe (PK)

- PKa karton (junior):

Wilgowski Mateusz   Modellot Toruń   La Zebre   I
Sochaczewski Radosław   OKM LOK Kruszwica   sam. dźwig Star 25   II
Kurzawa Maciej   Modellot Toruń   Bumar Łabędy   III

- PKa karton (młodzik):

Urbański Bartosz   Modellot Toruń   BRDM   I
Minorczyk Bartosz   Modellot Toruń   La Zebre   II
Minorczyk Bartosz   Modellot Toruń   Starż   III

- PKa karton (senior):

Matuszczak Marek   Modellot Toruń   Puma   I
Sochaczewski Radosław   OKM LOK Kruszwica   Hummer   II
Sroczyński Grzegorz   Iskierka Bydgoszcz   Dodge WC 51 i armata ZIS-3   III

- PKb karton (młodzik + senior):

Daniszewski Wiktor   Gdańsk   Betoniarka   I
Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk   Studebaker US 6   II
Goździk Cezary   Delfin Gdańsk   School Bus   III

Pojazdy szynowe (PS):

- PSab karton (senior):

Głowacki Mariusz   Lębork   Parowóz TKp30   I
Wandtke Adrian   Wejherowo   Parowóz Oi 2   II
Hankiewicz Tadeusz   Gdynia   SP42   III

Samoloty (S):

- S1a karton (junior + młodzik):

Laskowski Mateusz   Modellot Toruń   Jak   I
Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Albatros   II
Dudek Łukasz   Modellot Toruń   Calem   III

- S1a karton (senior):

Szaforz Michał   ISMR Inowrocław   Ansaldo A1   I
Mikołajczyk Tomasz   Wejherowo   PWS-10   II
Spiliszewski Jarosław   ISMR Inowrocław   P-40E   III

- S1b karton (młodzik):

Dudek Łukasz   Modellot Toruń   Fokker   I
Węgorzewski Arkadiusz   Modellot Toruń   Jastrząb   II
Wirkus Patryk   MDK Człuchów   B2-Mk1   III

- S1b karton (junior + senior):

Markiewicz Michał   Modellot Toruń   Gladiator   I
Moroz-Markiewicz Katarzyna   Modellot Toruń   Macchi   II
Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Bf-109   III

- SOa karton (senior + młodzik):

Bąkała Jan   Delfin Gdańsk   F-14 Tomcat   I
Przybylski Mateusz   ISMR Inowrocław   Ariane S   II
Daniszewski Wiktor   Gdańsk   Pojazd Star Wars   III


Modele plastikowe:

Artyleria:

- Aa plastik (senior):

Brożyna Grzegorz   Posejdon Gdańsk   B-4   I
Zbrzeżny Mirosław   Posejdon Gdańsk   S.10 K 18   II
Berg Bartłomiej   ISMR Inowrocław   Flak88 mm   III

- Aa plastik (junior + młodzik):

Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Flak   I
Dudek Kamil   Modellot Toruń   armata brytyjska   II
Loch Mateusz   ISMR Inowrocław   20 mm Flakvierling   III

- Ab plastik (junior + młodzik):

Wiśniewski Maciej   Modellot Toruń   Leopold   I
Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Flak   II
Bartoszewicz Łukasz   ISMR Inowrocław   Pak 40   III

Dioramy:

- D (senior):

Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   40:1   I
Wesołowski Jacek   ISMR Inowrocław   Powstanie Warszawskie   II
Kica Wojciech   ISMR Inowrocław   Tunezja   III

Figurki:

- Fa plastik (senior):

Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   Św. Jakub Apostoł   I
Średnicki Wiesław    Gdańsk   Wiking   II
Szuszkiewicz Artur   Koszaliński Pluton Modelarski   Spadochroniarz - Anglia   III

- Fb plastik (senior):

Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   Bojar   I
Szuszkiewicz Artur   Koszaliński Pluton Modelarski   Hans, zalejesz Europę!   II
Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   Pułkownik Dąbek   III

- Ff plastik (senior):

Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   Would you married me?   I
Wojtal Łukasz   Rumia   Wolfen Predator   II
Łopatniuk Marcel   Delfin Gdańsk   Chaos Champion   III

- F plastik (junior + młodzik):

Wiśniewski Maciej   Modellot Toruń   Wehrmacht   I
Urbański Bartosz   Modellot Toruń   Berlin 1945   II
Dudek Filip   Modellot Toruń   Oficer niemiecki   III

Okręty:

- OMab plastik (junior + młodzik):

Siejka Karol   Gdańsk   S-100 Class   I
Chmielewski Olaf   MDK Człuchów   SLC MAIALC   II
Wirkus Patryk   ISMR Inowrocław   Titanic "Le Suroit"   III

- OMa plastik (senior):

Siejka Karol   Gdańsk   Kapitan Poinc   I
Balicki Krzysztof   Gdynia   U-boot VII c/41   II
Daniszewski Mirosław   Gdańsk   okręt bojowy II wś.   III

- OMb plastik (senior):

Śliwiński Witold   Delfin Gdańsk    Marija Uljanova   I
Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk    I-370   II
Reddig Piotr   Gdańsk   USS Arizona   III

- OŻa plastik (senior + młodzik):

Manikowska Katarzyna   Delfin Gdańsk   Sovereign of the Eggs   I
Siejka Karol   Gdańsk   Santa Maria   II
Siejka Karol   Gdańsk   Mayflower   III

Pojazdy gąsienicowe:

-PGa plastik (junior + młodzik):

Fiedor Maciej   Modellot Toruń   haubica   I
Kulesza Piotr   Osowa Gdańsk   Sd.Kfz.182 Kingtiger Porsche Turret w/Zimmerit   II
Kubiak Jakub   Osowa Gdańsk   SdKfz 9 FAMO   III

- PGa plastik (senior):

Wróblewski Marcin   ISMR Inowrocław   Jagdtiger   I
Gebler Krzysztof   Gdynia   Merkava   II
Brożyna Grzegorz   Posejdon Gdańsk   ciągnik RSO + Nebelwerfer   III

- PGb plastik (junior + młodzik):

Urbański Bartosz   Modellot Toruń   T-34   I
Loch Mateusz   ISMR Inowrocłąw   Tygrys   II
Głowa Artur   MDK Człuchów   Panzer III   III

- PGb plastik (senior):

Gebler Krzysztof   Gdynia   ISU-152   I
Odwald Paweł   Gdynia   Panther A   II
Bulanda Wojciech   Iskierka Bydgoszcz   StuG III Ausf G   III

Pojazdy kołowe:

- PKa plastik (junior + młodzik):

Fiedor Maciej   Modellot Toruń   DUKW   I
Głowa Artur   MDK Człuchów   Desert Patrol Hummer   II
Kubiak Piotr    Gdańsk   SdKfz 234   III

- PKa plastik (senior):

Balicki Krzysztof   Gdynia   Dragonwagon + Pershing   I
Sokołowski Michał   Lębork   ZIŁ-157 Zestaw SA-2   II
Bulanda Wojciech   Iskierka Bydgoszcz   Peterbilt 377 A/E   III

- PKb plastik (junior + młodzik):

Urbański Bartosz   Modellot Toruń   Chevrolet   I
Głowa Artur   MDK Człuchów   SdKfz 234/2 Puma   II
Wiśniewski Maciej   Modellot Toruń   zestaw   III

- PKb plastik (senior):

Gebler Krzysztof    Gdynia   Dragon Wagon   I
Sokołowski Wojciech   Koszaliński Pluton Modelarski   HMMWV M1097A2   II
Odwald Paweł    Gdynia   SCUD   III

Pojazdy szynowe:

- PSab plastik (senior):

Brożyna Grzegorz   Delfin Gdańsk   BR-52   I
Balicki Krzysztof   Gdynia   GMC CCKW na torach   II
Gebler Krzysztof   Gdynia   Panzerjagerwagen   III

Samoloty:

-S1a plastik (senior):

Geniusz Jarek    Gdańsk   Ki-43   I
Wawrzynkowski Marcin   Koszaliński Pluton Modelarski   Aichi 96 D1A2 Sousie   II
Skibicki Krzysztof    Gdynia   PZL 23A Karaś   III

- S1b plastik (junior):

Głowa Artur   MDK Człuchów   Focke Wulf 190 A/F   I
Chmielewski Olaf   MDK Człuchów   Bf-109 G6-RG Bomber Killer   II
Chmielewski Olaf   MDK Człuchów   Jakowlew Jak-1M   III

- S1b plastik (młodzik):

Grabowski Radosław   Modellot Toruń   Ju 87   I
Kamiński Łukasz   Modellot Toruń   Karaś   II
Wirkus Patryk   MDK Człuchów   Blackburn Shark   III

- - S1b plastik (senior):

Pietrzak Tomasz   ISMR Inowrocław   P-51 B Mustang   I
Rynkiewicz Michał   Delfin Gdańsk   Fiat G.50bis   II
Jurkiewicz Jarosław   Delfin Gdańsk   PZL P-7a   III

- SHb plastik (junior):

Kurzawa Maciej   Modellot Toruń   Ka-50   I
Głowa Artur   MDK Człuchów   Eurofighter   II
Chmielewski Olaf   MDK Człuchów   Westland Lynx   III

- SHb plastik (młodzik):

Dudek Filip   Modellot Toruń   Comanche   I
Wirkus Patryk   MDK Człuchów   Sikorsky HH-3E   II
Dudek Filip   Modellot Toruń   Bell   III

- SOa plastik (senior):

Gruca Maciej   Rumia   CL-13 Sabre   I
Żaczkiewicz WItold   Rumia   Mitsubishi F-1   II
Piotrowski Sebastian   Gdynia   A-10 Thunderbolt   III

- SOb plastik (junior + młodzik):

Głowa Artur   MDK Człuchów   Mirage 1   I
Wirkus Patryk   MDK Człuchów   Hawker Hunter Mk-58A   II
Reding Hubert   MDK Człuchów   Gloserin   III



 Wymienieni zawodnicy,  zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich klasach, otrzymali medale, dyplomy  i symboliczne nagrody rzeczowe, 
Wszyscy pozostali uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy pamiątkowe.

Główne trofeum za najlepszy model Konkursu,  pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO”, zdobyła  reprezentująca KM Delfin z Gdańska Katarzyna Manikowska  za dioramę „40:1”

Nagrody specjalne, puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki LOK w Gdańsku, otrzymali:
- za najlepszy model przedstawiający wysiłek orężny żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939 w kategorii Lotnictwo – Tomasz Mikołajczyk za PWS-10,
- za najlepszy model przedstawiający wysiłek orężny żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939 w kategorii Broń pancerna – Marek Matuszczak za TKS
- za najlepszy model przedstawiający wysiłek orężny żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939 w kategorii Marynarka – Michał Zabłocki za ORP Gryf
- za najlepszy model przedstawiający wysiłek orężny żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939 w kategorii Piechota – Katarzyna Manikowska za Pułkownika Dąbka,

Pamiątkowy puchar i dyplom „Dla najmłodszego zawodnika Konkursu o Memoriał Tadeusza Rackiego 2008” otrzymał Kasper Jurkiewicz z Gdańska.
 
W imieniu Zawodników i Klubu Modelarskiego „Delfin” chciałbym wyrazić podziękowanie osobom i instytucjom, których wsparcie finansowe i rzeczowe umożliwiło zorganizowanie całej imprezy:

1. Zarządowi LWSM Morena i kierownictwu Domu Kultury  za bieżące finansowanie klubu i dodatkową dotację na potrzeby konkursu i wystawy;
4. Panu Pawłowi Łuczakowi, dyrektorowi Biura Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Gdańsku za ufundowanie pucharów dla wykonawców najlepszych modeli reprezentujących wysiłek orężny żołnierza polskiego w Wojnie Obronnej 1939
5. Pani Janinie Czołczyńskiej i Wydawnictwu JSC za sprzedaż  ze znaczną bonifikatą licznych modeli przeznaczonych na nagrody (co zresztą czyni dla Klubu „Delfin” regularnie);
6. Panu Leszkowi Szczypińskiemu ze sklepu modelarskiego „ISKRA” w Gdańsku Wrzeszczu za nieodpłatne przekazanie na nagrody wielu zestawów modeli plastykowych ze swojej oferty handlowej;
7. Panu Grzegorzowi Pomorskiemu  (Wydawnictwo GPM) za nieodpłatne przekazanie na nagrody dla zawodników licznych modeli ze swojej oferty wydawniczej;
9. Modelarzom, którzy z własnych zbiorów przekazali wiele modeli na nagrody dla uczestników konkursu.



Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member
****

Pomógł? 34
Wiadomości: 429



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 23, 2009, 10:06:34 »

Kasiu!
gratulacje!
Zapisane

Zycie przerosło kabaret
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46
Wiadomości: 1531



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 23, 2009, 05:15:41 »

Gratuluję, tych pierwszych miejsc a widzę że jest ich sporo
Zapisane
Szymon R.
Full Member
***

Pomógł? 6
Wiadomości: 170


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 23, 2009, 06:37:50 »

Gratulacje.
Gdzie mozna zobaczyć zwycięską dioramę 40:1 ? Jeśli jest na forum, to ja nie odnalazłem Zawstydzony
Zapisane
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 24, 2009, 07:45:05 »

Cześć.
Dziękować
Nie pokazywałam jej jeszcze nigdzie, bom ją we czwartek przed Memoriałem skończyła.
Wrzucę ją, razem z artykułem na jej temat, własnie tutaj, w swoim wątku warsztatowym. Mam nadzieję, ze w ciągu tygodnia się wyrobię z pisaniem
Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Adam Grabowski
Sr. Member
****

Pomógł? 5
Wiadomości: 269


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 24, 2009, 12:00:15 »

Witam,
Jakieś fotki ktos wstawi?

Pozdrowionka

PS
I gratulacje dla Kasi!!!
Zapisane
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 24, 2009, 01:04:19 »

Fotki wstawi, jak tylko będzie miał(a) płytkę.
Nie ja robiłam zdjęcia, na szczęście
Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 11, 2009, 12:14:41 »

Oto zdjęcia:
http://s2.photobucket.com/albums/y41/viltianus/Memorial2009/
Autorką zdjęć jest Paulina Łopatniuk.

hasło (jakby chciało): avprs
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 01:07:34 wysłane przez Katarzyna Manikowska » Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!