Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Listopad 18, 2019, 02:24:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Palatyn Sieciech - KONIEC SŁUPA!  (Przeczytany 20283 razy)
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 07, 2009, 09:23:53 »

Dostałam ostatnio od moich przyjaciół dwa prezenty: od Roberta figurkę normańskiego dostojnika (kopia White Models), a od Zosi kawał grubej gałęzi, idealny na podstawkę pod figurkę.
Obrazek Normana jest tu - sorki, nie znalazłam lepszego:

Norman odleżał swoje w magazynku, i w końcu zdecydowałam: będzie palatynem Sieciechem z rodu Starżów:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Palatyn_Sieciech

Znane są dwa denary Sieciecha:

(źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cc/Denar_rys_sieciech1.png/200px-Denar_rys_sieciech1.png)

(źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/thumb/c/c0/Denar_rys_sieciech2.png/200px-Denar_rys_sieciech2.png)

Na obu doskonale widać osobisty, przedheraldyczny znak Sieciecha. Znak ten wmaluję mu na tarczę.
Co do kolorów tarczy, to oczywiście będzie trzeba stawiać hipotezy. Osobiście skłaniam się ku kolorom białemu i czerwonemu, przy czym tym razem mam ochotę na lekką inwersję: tarcza biała, znak czerwony.

Na początek dorobiłam palatynowi wąsy. Figurka ma młodą, wręcz szczeniacką twarz, Sieciecha wyobrażam sobie zdecydowanie jako dojrzałego mężczyznę.

Część wąsów i tak zostanie zakryta przez kolczą osłonę twarzy...

Zestawiłam palatyna na podstawce:

Firmowa wersja mocowania tarczy - w lewej ręce - absolutnie do mnie nie przemawia. O ile się znam, taki uchwyt jest a) niemożliwy, b) absurdalny, c) w pełni niefunkcjonalny. Poza tym figurka ma bardzo ładne, żylaste ręce, aż szkoda zakrywać je tarczą. Migdałek powędrował zatem na plecy.

Na dzień dzisiejszy z grubsza podmalowałam Sieciechowi buźkę - tyle, żeby móc doczepić kolczugę. No i zastanawiam się nad wzorkami na tunice.
Frygijka będzie malowana, biało-czerwona.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 08:53:49 wysłane przez Katarzyna Manikowska » Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2009, 06:41:55 »

Moze jego..."przyjaciółka" królowa Judyta coś czeskiego po pierwszym mężu, albo włoskiego, od brata cysorza mu sprezentowała?
raczej wełna niz jedwab, tak to widzę. Szkarłat (monarszy) złotem przerabiany ( taka podpucha Chichot)

Zycie przerosło kabaret
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2009, 07:50:59 »

No właśnie, po bracie cysorzu
Robert podpuścił mnie, żebym zmalowała Sieciechowi tunikę w cesarskie gryfy. Smakowity pomysł. Póki co jeszcze ostatecznej wizji nie mam, jedno wiem: tunika musi być szkarłatna. Więc-em ją dziś zapodkładowała na czerwonawofioletowo.
Złoto będzie, bez złota się nie liczy.
Wełna... jasne. Ta figurka jest strasznie niekonsekwentna. Dół tuniki jest dość sztywny, taki wełniany właśnie, za to rękawy (podwinięte) wyglądają na mięciutkie, niemal bawełniane. Nie wiem, jak z tego wybrnąć. Pomyślę.
Pomęczyłam też Sieciechową twarzyczkę, i nawet jestem zadowolona z wyrazu oczu. Policzki i reszta buzi oczywiście do wykończenia.
Parę dni temu Robert opowiadał mi o frygijce, którą zamierzał był pomalować w biało-czerwone "jing-jang" (sc. we wzór o takim kształcie). On opowiadał, a mnie się zwizualizowało... na razie narysowałam zarys kształtu wzoru

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 08, 2009, 11:02:23 »

Świetna ta gęba, rewelacyjne oczy. Rozumiem, że Sieciech większy niż 54 mm?

Pozdrawiam, Marcin
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 08, 2009, 11:33:46 »

jing-jang Szok Szok Szok
powiedza,ze chińska podróba
ale Robert wie, co mówi

Zycie przerosło kabaret
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 08, 2009, 11:36:49 »

Ave - 90 mm wzrostu. Zapomniałam napisać, sorki.
Staszek - nie dokładnie jing-jang, tylko wzór o kształcie jing-janga. Żadnych produktów "Made in China!"

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 09, 2009, 07:23:51 »

Ubrałam dzisiaj chłopka w migdałka, dorobiłam paski, na których migdałek wisi. Pierwsze cienie na tunikę, trochę gmerania przy portkach.
Czarny rant na migdałku zrobiłam za szeroki. Zwężę. Będą na nim białe albo żółte (raczej białe) roślinne mazaje. Krzyż czerwony, ale nie podoba mi się, za ostry, gryzie się kolorystycznie z resztą. Pewnie przemaluję na czarny, albo przynajmniej na ciemnoczerwony.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2009, 07:19:15 »

Z racji projektu "Kierowca Bombowca" palatynowi poświęciłam dziś niewiele uwagi. Zwęziłam jedynie rancik na tarczy, ściemniłam krzyż, i dołożyłam trochę cieni na tunikę.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 20, 2009, 07:46:04 »

Wojuję z Sieciechem... naszkicowałam mu gryfy na tunice i na razie mam i Sieciecha, i jego gryfów dosyć.
Wrrr.

adamem
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #9 : Luty 28, 2011, 08:38:04 »

Fajne.
Jak powiedział Grzegorz Rosiński (a słyszałem na własne uszy) "...na kolorach to się znają kobiety i... dlatego robi rysunki czarno białe a kolory uzupełnia jedna znajoma Pani... "
Miał rację co widać po Twoich pracach.
Robert Diabeł
Newbie
*

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 01, 2011, 08:35:50 »

Ja tam koty widzę ...

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 02, 2011, 08:42:00 »

Robert - a dobrze widzisz. Przecież ja mam sześć kotów...

Na śmierć zapomniałam o dokończeniu tej relacji, wstydzę się i rumienię. Sieciecha skończyłam tak dawno, że już niemal zapomniałam, gdzie zapisałam końcowe zdjęcia...
Uprzedzając komentarze: lepszych fotek zrobić nie potrafię. Nie i szlus, koniec słupa, amen.

Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 02, 2011, 10:32:23 »

A ja zapomniałem,że taką figurkę zaczełaś

Zycie przerosło kabaret
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!