Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Listopad 19, 2018, 03:31:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Muszkieter, Francja XVII w.  (Przeczytany 8787 razy)
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« : Luty 28, 2009, 09:24:17 »

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na tym zacnym forum (choć zaglądam od dawna), mam na imię Marcin, 27 lat, ostatnio zaś zrobiłem sobie... figurkę  Uśmiech
Część z Was może ją kojarzyć z n.PWM, gdzie zresztą znajduje się dość szczegółowa relacja z budowy.
Muszkieterem tym powracam do modelarstwa, porzuconego niemal 10 lat temu - zajmowałem się wówczas pojazdami i dioramami 1:35, teraz jednak zamierzam się skoncentrować właśnie na figurkach w skali 1:16 i 120 mm.

Jest to, jak widać, znany i (jak wyczytałem na forum) niespecjelnie lubiany wytwór Mini Artu w skali 1:16, co do jakości ktorego większość się pewnie orientuje - nie jest najlepiej, ale przy odpowiednim nakładzie pracy coś się z tego da wyciagnąć. Zanim więc w ogóle zacząłem malować, składałem toto z miesiąc, średnio po godzince dziennie. Najwięcej roboty było z krzyżami i paskami na płaszczu i spodniach - nie było ich wcale, więc zdecydowałem się dorzeźbić je w szpachlówce (gdybym miał to powtarzać, pewnie skorzystałbym z jakiejś masy modelarskiej) - wyszło jak wyszło, ale sumienie mam spokojniejsze, niż gdybym to tylko namalował  Uśmiech

Malowanie to w zasadzie tylko Humbrole. Zdaję sobie sprawę, że wiele nimi w figurkach nie zdziałam, w bliżej nieokreślonej przyszłości zwrócę się ku farbom olejnym artystycznym, ale nie chciałem na początek kombinować z czymś, z czym nie mam doświadczenia.
No, wystarczy  Uśmiech Zdjęcia:

Muszkieterowi rzecz jasna daleko do większości prac tu prezentowanych, ale będę wdzięczny za wszelkie komentarze, uwagi i rady na przyszłość  Uśmiech
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 01:36:22 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2009, 10:07:57 »

Witaj na forum
Wycisnąłeś chyba wszystko, co jest możliwe z tego zestawu. Dobra robota!
M.

Brystol
Full Member

Pomógł? 1

« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2009, 09:01:56 »

To chyba najładniej zrobiona figurka Mini artu jaka widziałem Szok. Nic dodac nic ująć - po prostu pieknie wykonana praca.
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 01, 2009, 09:37:15 »

Z nędznego zestawu zrobiłeś arcydzieło - chapeau bas !!
Śledziłem relację na PWM, szczególnie spodobały mi się słoje drewna  na  kolbie i łożu muszkietu !
Figurki w tej skali to unikat prawie.
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2009, 10:46:14 »

Witam
Fakt ten zestaw jest słaby ,ale to co z nim zrobiłeś niesamowite , że już nie wspomnę o malowaniu.
Grzesiek
Mirek Kotala
Full Member

Pomógł? 9

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2009, 11:56:51 »

Widać duży wkład pracy , a efekt jest super. Gratulacje.
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2009, 01:20:17 »

Dziękuję Wam bardzo Panowie, w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałem się tak pozytywnych opinii od Specjalistów.

Mam jeszcze trochę tej taniochy z MiniArtu na magazynie, więc w ramach nauki jeszcze ją pomęczę, nim wezmę się za lepsze i droższe figurki. Następny będzie pewnie hoplita, oczywiście nie omieszkam go tu pokazać  Uśmiech

Pozdrawiam.

Pozdrawiam, Marcin
Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

OBY ZDRADA I NIENAWIŚĆ NIE BYŁY NASZYM UDZIAŁEM

« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2009, 01:23:39 »

Pogratulować ręki. Bardzo sympatyczny Muszkieterek Mrugnięcie

Pozdrawiam z Serca Głebokości
Tomasz Wolski h. Junosza
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2009, 01:24:17 »

no pieknie, jak Maciek śledziłem Twoją pracę na forum, ale efekt super! widac,że i Miniartu da sie zrobić ładną figurkę
pozdrawiam Staszek

Zycie przerosło kabaret
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #9 : Marzec 03, 2009, 11:01:00 »

Dzięki  Uśmiech Miło wiedzieć, że już tam muszkietera wypatrzyliście. No w sumie chyba z każdego badziewia da się zrobić coś przyzwoitego, ceną jest poświęcony czas - tutaj prawie 4 miesiące  Niezdecydowany

Pozdrawiam, Marcin
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 03, 2009, 01:15:59 »

Witaj.
Ja go też na pwm-ie podglądałam Uśmiech Podziwiam Cię za ogrom pracy, jaką w niego włożyłeś. Rzeźbienia na tunice są fenomenalne.
Myslę sobie, że akurat tej figurce mogłoby wyjść na zdrowie namalowanie jej leciutkiego zbieżnego zeza - optycznie nieco zbliżyłoby to do siebie jej oczy. Na moje, figurka ma oczy za szeroko rozstawione i "wyłupiasto" wyrzeźbione.
Cienie są śliczne, słoje na kolbie i łożu też są. Jedno co, to podstawka ciut za mała, no ale MiniArt taką dał.
MiniArtowe figury są wszystkie sztywne, martwe, nabzdyczone takie. Ja ostatnio walczyłam z konnym kirasjerem. KOń jeszcze jako-tako, ale człowiek... straszny sztywniak.
Niemniej, zrobiłeś kawał dobrej roboty. Gratulacje!

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #11 : Marzec 03, 2009, 10:17:19 »

Dzięki Kasiu (jeżeli tak mogę  Uśmiech). Wyczytałem gdzieś kiedyś na forum, że też się z tą figurką swego czasu użerałaś, więc nie ukrywam, że byłem ciekaw Twojej opinii.

Co do oczu - całkiem możliwe, ja tam się na anatomii raczej nie znam, z tym zezem trzebaby spróbować. Ogólnie jednak twarze w tych MiniArtach chyba nie są najgorsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. W niektórych dużo droższych figurkach są tak paskudne ryje, że nic już się z tym nie da zrobić... Ja tam jeszcze z MiniArtami powalczę  Uśmiech

A propos - wie ktoś może (nie chcę zaczynać nowego tematu) czy jest jakis rodzimy sklep internetowy oferujący ciut lepsze figurki 120 mm lub 1:16? Choćby Legend czy Verlindeny? Bo Modelcentrum nie cieszy się ostatnio najlepszą opinią, a nic  innego nie przychodzi mi do głowy... Ewentualnie jaki polecacie sklep zagraniczny?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 07:23:45 wysłane przez A v e » Zapisane

Pozdrawiam, Marcin
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 04, 2009, 07:52:01 »

Jak nie chcesz mówić "Kasiu", możesz ewentualnie "Marysiu", bo na drugie mam Maria Uśmiech
użerałam się z bratem bliźniakiem Twojego, gwardzistą Kardynała. Uch. Figurka w sumie fajna i ciekawa, tylko słabo współpracująca z malarzem.
Na anatomii ja też się znam tak sobie, ale żywię głebokie przekonanie, że wiele błędów rzeźbiarskich da się wyprostować malowaniem - niejako oszukać oko widza, żeby widział to, co chce malarz, a nie to, co nie wyszło rzeźbiarzowi. To chyba podobny mechanizm jak przy nakładaniu makijażu przez damy  Duży uśmiech
Jeśli masz ochotę na coś lepszego, może rozważ wejście w metalowe oryginały? Są drogie, sporo droższe od MiniArtu, ale też maluje się je dużo przyjemniej. Ze sklepów zdecydowanie polecam Figusa:
http://www.figus.home.pl/
Z zagranicznych lubię Historexa:
http://www.historexagents.co.uk/
Szybko, sprawnie, bogaty wybór.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Victorius
Zjazd
Jr. Member
*

Pomógł? 4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 04, 2009, 08:16:59 »

Witam Cię serdecznie !
toż to jest rewelacja ..

takie wejscie ..
super !

podziwiam i czekam na jeszcze Szok)

A v e
Full Member

Pomógł? 17

« Odpowiedz #14 : Marzec 04, 2009, 08:45:49 »

Dzięki, faktycznie ciekawe lineczki, spory wybór, a tego Figusa nie kojarzyłem.  Metal na razie sobie odpuszczę (nigdy nie miałem w rękach i lekko mnie przeraża  Uśmiech). Poćwiczę jeszcze na plastikach a potem żywica. Ale może kiedyś...

Dziękuję Victorius  Uśmiech

Pozdrawiam, Marcin
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!