Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Grudzień 09, 2019, 05:36:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: NKVD Siskin Miniatures  (Przeczytany 3444 razy)
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« : Luty 01, 2009, 11:25:36 »

Pierwsze, pamiątkowe popiersie przytargane z Warsztatów, bardzo dziękuję Piotrkowi za dar serca Muszę stwierdzić, że malowanie pocycków to najtrudniejsza sprawa, z jaką się zmierzyłem dotychczas podczas prac z figurkami. Twarz bardzo fajna, żywa i wyrazista, co bardzo pomogło mi przy malowaniu. Szkoda, że korpus taki płaski, ale nie ma co narzekać Czas na foty, jak widać bliżej niż dalej do końca

I jak?

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2009, 08:00:16 »

I nieźle
Teraz pogłęb mu bruzdy na policzkach, pod nosem, pod brodą, pod oczami, na powiekach.
Rozjaśnij dolne końce oznak stopni na płaszczu, na kołnierzu, te trójkąty.
Ten popierś jest dość trudny, bo nie prowadzi malarza "za pędzel", tylko zmusza do samodzielnej interpretacji twarzy

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2009, 11:10:59 »

Tomek! Jest nieźle - jedna tylko uwaga - malowanie pocycków nie jest trudne . Trudny jest ten egzemplarz... jak widać, autor popiersia jeszcze musi się dużo nauczyć. Pierwszy efekt fajny!

Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 02, 2009, 03:17:57 »

Może nie tyle trudne, co inne, niż malowanie małych figur. Zdjęcia też nie oddają wszystkiego, zwłaszcza rozjaśnień, pierwsza fotka ukazuje korpus pomalowany jednym kolorem... Nie szalałem z mocnym cieniowaniem akrylami, bo nie mogłem sobie poradzić z ujednoliceniem ich z powodu dużej powierzchni - to właśnie ta trudność, i mam nadzieję, że Kaśka w Bytomiu mi pomoże w tym wymiarze 95% cieniowania to zwykły suchy pędzel... Mam nadzieję, że to nie ostatnie moje popiersie

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!