Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 21, 2019, 07:34:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Początkujący- kolejny niemiec  (Przeczytany 16992 razy)
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

Tak jestem sadownikiem ze wsi :)

« Odpowiedz #30 : Luty 02, 2009, 06:32:20 »

Witam

Z racji tego że mojego nieskończonego Niemca dałem mojej dziewczynie która nie widziała w nim nic złego ( chyba dlatego że mnie kocha ) , to skleiłem figurkę z tego zestawu zvezda German Sniper.

Moje zdziwienie było ogromne bo po ładnej według mnie jakości figurki Tamiya to jest paskudne , nic nie pasuje tak jak powinno a i figurka jest odlana tak jakby na płasko czyli bez szczegółów. Nie mogąc na to patrzeć otworzyłem 2 zestaw soviet sniper i tu już dużo ładniej ale przeraziłem się malowaniem ich i też zostawiłem .

W sobotę wstąpiłem do jadaru i kupiłem sobie zestaw dragona , i już wiem dlaczego wszyscy polecają te modele. W moim co prawda było troszkę nadlewek i została szpara po sklejeniu ale chwila zabawy ze szpachla i chyba jest znośnie Ale to oceńcie oglądając zdjęcia .

Na początek poszedł czarny mat Model Mastera
Potem Vallejo German Cam. Dark 70979

Figurka prezentuję się tak:

Farba jest jeszcze mokra, ten kolor będzie odwzorowywał cienie , potem to wszystko pomaluje kolorem 920 german uniform omijając cienie a wypukłości pomaluje 920 + biały .
.

Jeśli można prosić to wypowiadajcie się więcej

Pozdrawiam Marcin Górzyński
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Luty 03, 2009, 10:22:13 »

Jak tyle juz farbek kupiłeś to zaszalej na podkład w spray'u, naprawde warto.  :)Do plastiku mozna wybrać cos naprawde dobrego, koszt do 40 zł.
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #32 : Luty 04, 2009, 11:02:12 »

Ja już nie wiem staram się robić tak jak w tym poradniku napisanym przez Kasie dla Tomka ( ten co robili Legioniste)
Niestety wychodzi mi taki potwór Smutny
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Luty 04, 2009, 12:03:39 »

Jak na mnie to nie źle na poczateki nie patrz na Kasie tylko ona tak potrafi. Mozesz trochę cienie wygładzic szczególnie z tyłu ale bez nerwów. Dla mnie to,maluj paski i reszte wyposarzenia i zabieraj sie za nastepnego, bo ci się znudzi albo się zmiechęcisz. Na jednej figurce wszystkiego sie nie nauczysz.

PS Dlaczego znowu niemcy? 
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #34 : Luty 04, 2009, 12:53:59 »

Niemcy ze względu na to że nie chce narazię inwestować w inne kolory
Brystol
Full Member

Pomógł? 1

« Odpowiedz #35 : Luty 04, 2009, 01:38:17 »

Technika suchego pędzla nie wyszła ci z powodu nadmiaru farby na pędzlu co szczególnie widać na zdjęciu nr 3. Spróbuj jeszcze raz tylko tym razem skup się na mocno wystających częściach munduru pociagając je naprawdę "suchym" pędzlem. Co człowiek to inna technika ale żeby usunąć nadmiar farby znajdujący się na pędzlu ja korzystam z grubych papierowych ręczników kuchennych. Polecam.
Można już powiedzieć, że idziesz w dobrym kierunku, nie zniechęcaj się i do dzieła  Chichot.
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #36 : Luty 04, 2009, 03:01:33 »

Moim zdaniem nie można traktowac "suchopędzlowania" jako generalnej metody rozjasniania figurek. Nawet najlepiej wykonane na mundurze się nie sprawdzi.
Spróbuj na mokro wycieniować. Jak nie zaczniesz, to się raczej nie nauczysz
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #37 : Luty 04, 2009, 03:27:47 »

To ja niestety wiem Czyli zaczynając w punktach to tak

1 podkład
2 Baza
3 Na mokrej palecie baza + jasniejszy kolor i powoli cieniować mundur.
4 Kolor bazowy na ekwipunek i znowu mokra paleta i cieniować

Potem suchym pędzlem szczegóły

Czy dobrze to rozumiem ? Jakbym chciał umyć tą figurkę to z dostepnych mi w domu specyfików mam ruski spirytus kukurydziany 90 %
Spirytus chyba nie powinien zniszczyć plastiku ?
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #38 : Luty 04, 2009, 04:58:52 »

Spokojnie postaw sobie tą figurkę przed biurkiem, zamiast ją zmywać, i malując kolejną staraj się unikać błędów, które popełniłeś przy tej. Malowanie akrylami jest, moim zdaniem, dużo trudniejszą sztuką, niż olejami i wymaga wielu prób. Ja sam, mimo doskonałej asysty Kasi nie opanowałem tej techniki w stopniu mnie zadowalającym.

Kolejność cieniowania to baza - suchy pędzel - wyrównywanie rozjaśnień laserunkiem. Przynajmniej ja tak to robię.

Ostatnio zasłyszałem doskonały sposób na zmywanie akryli Vallejo i Tamiya, twórcą jest Marek Naja - gorącej wody, ale nie za bardzo, żeby nie odkształcić figurki, i sporo proszku do prania. Po pół dnia wystarczy kilka ruchów szczoteczką do zębów i figurka czysta. Działa!!!

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #39 : Luty 04, 2009, 05:38:17 »

Ok to tego postawie jako stracha A skleję następnego ale to już jutro może bo na razie to szykować się do dziewczyny a do soboty nauka do poprawki z Logistyki Z tym proszkiem postaram sie wypróbować, a jeśli chodzi o spiryt to chyba też nie powinien zaszkodzić ?

A jeszcze takie pytanie , jaki jest dopuszczalny rozmiar zdjęć przy wstawianiu ? bo myślę teraz wstawiać nie miniaturki a troszkę większe zdjęcia.
Pozdrawiam
Szymon R.
Full Member

Pomógł? 6

« Odpowiedz #40 : Luty 04, 2009, 07:32:59 »

Kurczę, aleście się chłopaki uparli na ten suchy pędzel .
Porzućcie suchy pędzel, nie idźcie tą drogą .
Nie ma potrzeby, abyś wogóle korzystał z suchego pędzla - jesli masz wyobrażenie, gdzie ma byc jasniej, tam rozjaśniaj.
Kluczem przy akrylach jest duża liczba warstw  naprawdę rzadkiej farby. Dla uzyskania płynnych przejśc pomocne jest wykonanie tzw. glaze'a (glaze'u ?). Ja osobiście stosuję do tego Vallejo galze medium - gdy na figurce są zbyt mocne kontrasty, mało płynne przejścia kolorów, rozrabiam kolor bazowy (dla tych, co wyłącznie anglojęzyczni: base colour ) z dużą ilością wody i 1-2 kroplami wspomnianego specyfiku. Efektem jest zgaszenie świateł i rozjasnienie cieni, generalnie zmniejszenie kontrastów, no i przejścia między kolorami stają się bardziej płynne.
Vallejo glaze medium jest dostępne w większości sklepów internetowych za kilka złotych (w cenie normalnej farbki), myśle, że nadałby się również flow imprower z Reapera (jest chyba w Jamie).

Dla pocieszenia - teraz się tak wymądrzam, a gdy rozpoczynałem bawić sie malowaniem, nie widziałem innej metody rozjasniania niż suchy pędzel. Teraz tą technikę stosuję b. rzadko - grunt, faktura drewna, czasem jakoaś kolczuga.
Przeszło mi, przejdzie i Tobie.
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Luty 05, 2009, 12:34:36 »

Porzućcie suchy pędzel, nie idźcie tą drogą .
Aliści, pędzel powinien być mokry
Ja z kolei - malując drobiazgi w 10mm - używam suchopędzlowania do wyciągnięcia drobnych szczegółów - w tej skali futro, włosy itp.
Generalnie - suchy pędzel jest mocno kontrastowy i daje zbyt wyrazisty, nienaturalny efekt.
Chociaż - kolczugach - jest nadal niezastąpiony.

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #42 : Luty 05, 2009, 12:38:40 »

Ciakieś herezje suchy pędzel be a mi się podoba

Ale teraz tak na poważnie może jakieś wskazówki
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Luty 05, 2009, 07:59:08 »

IMHO ilu malarzy, tyle technik.
Zależy zresztą, co się chce osiągnąć. Ja suchy pędzel (w wersji dosć mokrej, przyznaję) lubię, ale mam świadomość, że to moja prywatna maniera malarska. Fajnie wyciąga futrzane i kolczużne detale, w ogóle fajnie wyostrza krawędzie. Niemniej laserunek jest niezastąpiony, ale też - zwłaszcza z początku - dość trudny. Efekty suchego pędzla może nie są powalająco piękne, ale są łatwe do osiągnięcia i szybko można się tej techniki nauczyć. Laserunek dokładnie odwrotnie: piękny, trudny i wymaga praktyki.
Z własnego doświadczenia wiem, że laserunkuje się w miarę prosto, gdy już się tę technikę opanuje. Póki człowiek iluś tam dziesiątek metrów kwadratowych figurek nie wylaserunkował, nawet najlepsze opisy niewiele mu pomogą.
Kretdiop - tego Szkopka już zostaw w spokoju, maluj następnego, następnego, następnego... całe stada następnych. Niekoniecznie Szkopków

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Kretdiop
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #44 : Luty 05, 2009, 04:02:10 »

Nie poddaje się , umyłem tego dziada i zacząłem od nowa

Mokra paleta jest super moja wygląda tak ekstra pomysł , farbka nie wysycha

A mój pseudo laserunek wygląda tak Wiem że tandetnie ale ręka mi się trzęsie ze strachu przed sobotnim zaliczeniem a poza tym do ostatniej warstwy użyłem pędzla 1 a nie 00 Ale myślę że rozumiem że chodzi o rozjaśnianie poprzez nakładanie coraz mniejszych warstw coraz jaśniejszego koloru

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!