Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 26, 2020, 06:58:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranny Germanin  (Przeczytany 9862 razy)
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Styczeń 15, 2009, 05:47:02 »

1- czy spotkal sie ktos z informacja ktora potwierdza iz krolicze futro do parek typu "charkowskiego" moglo pochodzoc z KL Auschwitz? 2- czy w Charkowie dywizje SS uzywaly tez spodni z tego samego materialu co kurtki /tez podszyte kroliczym futrem/ 
1) Futra jako towar deficytowy pochodziły z różnych źródeł , (pomijając oczywiste dostawy) I nie były to jedynie futra królicze ,lecz także trafiały się inne rodzaje począwszy od skór owczych, a skończywszy jenotach i lisach . Kiedy na ostfroncie dopadła Niemców zima ,przeprowadzono ogólnonarodową zakrojoną na szeroką skalę zbiórkę futer (oraz ciepłej odzieży) wśród społeczeństwa Rzeszy.
Można się domyślać że na okupowanych terenach zbiórka ta była "mniej dobrowolna". Nie ma potwierdzenia że "uzyskane" z KL Auschwitz futra były również w ten sposób wykorzystywane .Jednak istnieje takie prawdopodobieństwo : warsztaty w wielu obozach zajmowały się produkcją elementów ,czy to umundurowania ,czy też oporządzenia . Stosunkowo często pojawiają się egzemplarze mundurów ze stemplami obozu Dachau . 
2)Tak, ten rodzaj spodni pojawia się na fotografiach z Charkowa. Jest nawet takie zdjęcie (może gdzieś nawet mam) ,gdzie sanitariusz opatruje nogę żołnierza w takich portkach ,które są rozerwane lub rozcięte i doskonale widać futrzane podszycie.
Ten ciekawszy model ,z Twojego linku to raczej przeróbka frontowa drugiego modelu. Co nie zmienia faktu że fajna
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Styczeń 15, 2009, 10:16:52 »

Wielkie dzięki za pomoc i linki. Przyznam się, że nie zajrzałem do niczego malując figurkę, miałem jedynie w pamięci fakt, że kiedyś Łukasz Orczyc-Musiałek wysmarował figurki z mundurami podbitymi futrem na biało i tym się kierowałem. Trafi do denaturatu, który ściąga Vallejo, a nie rusza podkładu i pomaluję jeszcze raz. A tak chciałem uciec od cieniowania zieleni Niezdecydowany

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Styczeń 15, 2009, 11:28:43 »

Witaj,
Tutaj masz fajne kolory tych parek. Możesz się na tej ilustracji wzorować. Od razu widać, jak wygląda cień a jak rozjaśnienie - już nie powinieneś mieć problemu z malowaniem.
M.

Obrazek ze strony Dragona
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 11:30:15 wysłane przez Marcin Skrzypek » Zapisane

Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Styczeń 15, 2009, 11:58:32 »

A tak chciałem uciec od cieniowania zieleni Niezdecydowany

Maluj ,nie jojcz  biały jest trudniejszy do wycieniowania od zielonego . 
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Styczeń 16, 2009, 12:04:50 »

Jacek na racje, maluj nie marudz. Jak chcesz robic firgurki to muszisz cieniować.

Inna sprawa, że pewnie zawsze z wyników będziesz niezadowolony

Jak ci sie nudzi z tymi samymi to zacznij inne. Ja tak robie, jak stare już mi się znudzą a nowe to nowy zapał 
Jednak każdy sam musi wymyśleć jak lubi robić!!
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!