Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 26, 2020, 06:28:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranny Germanin  (Przeczytany 9860 razy)
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« : Styczeń 13, 2009, 01:23:57 »

Nie, nie,nie zmieniłem epoki Stwierdziłem, że warsztat mam już na takim poziomie, że mogę wstawiać gotowce Tutaj jeszcze zostało kilka poprawek.
Figurka żywiczna, skala standard 1:35, ma kolegę o kulach, którego pomaluje Ola Chichot Nie wyszedł mi odcień spodni, jak mi się tak dalej nie będzie podobał, to pomaluję na nowo.

I jak?

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2009, 01:48:57 »

jejku, ale go pochlapało!
Wygląda, jakby stał obok kolegi, który oberwał w aortę. Tzn. krew jest na mundurze, na moje, za bardzo porozbryzgiwana, nie wiadomo, skąd się wzięła. Na pewno nie z samego Germanina, przynajmniej nie wszystka, bo już by nie żył.
Kurtka bardzo biała Ci wyszła. Taka miała być?
portki zielone, ale może to i dobry odcień, ja się na mundurach niemieckich nie znam...
Oczy jakby za płytkie, nie odgraniczone od twarzy, za jasne przez to. Weź jakieś zdjecie legitymacyjne i przyjrzyj się oczom, są dość mocno zaciemnione. Rzęsy niekoniecznie czarne, ale powinny jakieś być.
Brązy fajnie Ci wyszły.

BTW. Wichajster od korka... 

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 13, 2009, 02:48:08 »

Taki był zamysł, żeby go mocno juchą poplamić, jakby ktoś obok dostał porządną serię. Taki motyw jest w filmie "Wróg u bram" gdy skaczą we dwóch nad wyrwą w podłodze i jeden ze snajperów dostaje w głowę. Kurtkę chyba przyciemnię, jakiegoś filterka dostanie szarego. Oczy za jasne... No ja dalej uparcie twierdzę, że nie umiem malować twarzy Jak będziesz w Bytomiu, to mnie nauczysz Rzęsy to chyba nie ta skala, raczej brwi Chichot Portki są do kitu, ale i tak jeszcze nad nimi popracuję. Z futerka jestem zadowolony. I wiedziałem, że się doczepisz korka

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Marcin W.
Full Member

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2009, 04:39:45 »

Fajna figurka , ale ... plamy krwi powinny byc jak dla mnie rowniez pod opatrunkiem na wewnetrznej stronie kaptura, jakies resztki zakrzeplej krwi na szyi . Ja niemieckie mundury cieniuje humbrolem 31 , jakos najbardziej odpowiada mi odcien.
Pozdrawiam
 Marcin W
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2009, 05:38:38 »

Przyciemniłem mundur dość mocno, jak będę w domu, to dam foty Plamy krwi to nowość dla mnie, za późno odkryłem, że najlepiej je robić szpilką Wezmę poprawki na Wasze poprawki Kiedyś malowałem Humbrolami, ale teraz królują niepodzielnie Vallejo

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Marcin W.
Full Member

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2009, 07:07:18 »

"Niestety" humbrol ma jedna zalete ... doskonale miesza sie z olejami artystycznymi co pozwala doskonale cieniowac figurki i nie tylko.
Kamil Feliks Sztarbała
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 14, 2009, 02:21:05 »

plamy na kurtce będziesz miał okazję poprawic przemalowując ją, bo niestety zwaliłes.. kolor nie ten. albo khaki, albo oliwkowa, wedle uznania. na pewno jednak nie biała być powinna

Prezentuję swoją własną opinię a nie jedyną słuszną prawdę.
Jacek
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 14, 2009, 07:03:44 »

Wprawdzie nie jestem specjalistą od niemieckich kurtek, ale z tego co wiem niektóre były  z kamo a drugą stronę miały białą, a nawet znalazłem całą białą o to link mam nadziej ze zadziała http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H067958.html
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 14, 2009, 08:49:35 »

Wprawdzie nie jestem specjalistą od niemieckich kurtek

Faktycznie nie jesteś specjalistą , kurtka którą ma na sobie figurka to "anorak" zwany też "parką" czyli podbita futrem kurtka używana przez odziały ss .Występowała w tych dwóch kolorach o jakich pisał wcześniej Kamil ,mogę jeszcze dorzucić stalowo szary do tej palety.W przypadku figurki Tomka to pierwszy model wciągany przez głowę (drugi był rozpinany na całej długości , a ostatni model był szyty z włoskiego materiału kamuflażowego.
Wpisz w googla "anorak waffen ss"  i kliknij grafikę 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 08:57:35 wysłane przez Jacek Spychalski » Zapisane
Kamil Feliks Sztarbała
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 14, 2009, 10:13:46 »

mogę jeszcze dorzucić stalowo szary do tej palety

luftwaffe/HG ?

Prezentuję swoją własną opinię a nie jedyną słuszną prawdę.
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 14, 2009, 11:53:16 »

luftwaffe/HG ?

Nie do końca , bardziej szary ,jednak stanowczo nie feldgrau (nie wpadający w zieleń) -coś jak pierwsze odwracalne zimówki ,lub pikowane kurtki spadochroniarzy . Ale noszony przez "elektryków" 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 12:42:18 wysłane przez Jacek Spychalski » Zapisane
Jacek
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 15, 2009, 12:51:42 »

Tak znawcą nie jestem ale oglądam obrazki na których jak byk sa zdjęcia parek dwustronnych z kolorem np szarym a druga strona to biały tutaj zdjęcie z tej samej strony co poprzednio oraz informacje. Jesli się nie mylę to na zimę się odwracało tę parke na drugą strone i nosiło się ją w kamuflazu zimowy czyli tym białym
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H008658.html
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 15, 2009, 01:03:15 »

Popatrz uważnie na figurkę ! Piszemy o TEJ figurce , czy  parkach jako takich ? Nikt tutaj nie twierdzi że nie było odwracalnych kurtek z białą jedną ze stron . Jednak TA figurka ma kurtkę wciąganą przez głowę i wyraźnie widocznym futrem wewnątrz kaptura ,więc o co chodzi ?
Miło że zadajesz sobie trud oglądania obrazków, ma to duży walor poznawczy i edukacyjny .Następnym razem już będziesz coś więcej wiedział w tej materii . 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 01:08:58 wysłane przez Jacek Spychalski » Zapisane
Pawel Kuchnik
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 15, 2009, 04:24:53 »

Witam, mam nadzieje, ze moge pomoc /choc ekspertem tez nie jestem/. Parka ta ma gorne kieszenie, ktorych anorakanzug nie mial, wiec latwo rozpoznac typ "parki". Moim zdaniem przed malowaniem figurki lepiej sprawdzic odpowiednie zrodla niz tworzyc jakies nowe bezsensowne wariacje. Podsylam dwa "pomocne" linki :
http://www.atthefront.com/g_orig_SSparka307_main.jpg kharkov i moim zdaniem ciekawszy http://65.160.172.250/ss/ssc988.html. do zainteresowanych tematem - dwa pytania: 1- czy spotkal sie ktos z informacja ktora potwierdza iz krolicze futro do parek typu "charkowskiego" moglo pochodzoc z KL Auschwitz? 2- czy w Charkowie dywizje SS uzywaly tez spodni z tego samego materialu co kurtki /tez podszyte kroliczym futrem/  Pozdrawiam!
Jacek
Jr. Member
**

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 15, 2009, 04:45:24 »

hej Ok  no ja się póżniej zagalopowałem w temacie parek, pomijając w co jest ubrana figurka  Zawstydzony
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!