Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 06, 2020, 11:42:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Piractwo!?  (Przeczytany 45708 razy)
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Sierpień 26, 2007, 10:15:59 »

Arturze - po części pewnie masz rację... Rozumiem, że większe figurki w skali 90 i 120mm czy też figurki konne wiążą się ze sporymi kosztami. Większość bawi się jednak w nieśmiertelnej podziałce 54mm a tu już ceny nie zabijają. Wystarczy parę razy nie pójść z kolegami na browara i już pojawia się kwota rzędu 100 plus paru złotych, która możemy słusznie zainwestować w figusa. Ja też jestem za tym by ceny figurek były niższe ale zwalanie wszystkiego na względy materialne to chyba dla wielu powód do usprawiedliwiania samego siebie.
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Sierpień 26, 2007, 10:19:44 »

Dokladnie.
Niestety problemem jest jeszcze dostepnosc. Ja sciagam z za granicy i nawet z przesylka wychodzi taniej niz w polskich sklepach. Ale miejmy nadzieje ze to sie zmieni.
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Sierpień 26, 2007, 10:30:30 »

Moim skromnym zdaniem, najlepsza jest doza zdrowej hipokryzji.
Kupujesz lewiznę ? Siedź cicho, twoja sprawa.
Sklonowałeś sobie kilka figurek - twój problem, twoje sumienie.
Niska szkodliwość czynu 
Ale kolesie którzy leją tonami czyjeś figurki ?
K...a jak mają taki odpał to niech sami rzeźbią, co za problem.
 A dowcipasy o Kaczyńskich zrobiły się już nieco nużące i tyleż dowcipne co pierdzenie przy rodzinnym obiedzie.
Jestem za oryginalnymi figurkami (w miarę możliwości) i oryginalnymi dowcipami (zawsze !)
Maciek
Wojtek
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Sierpień 26, 2007, 10:39:40 »

szkoda że tutaj tez cenzura Niezdecydowany

przy tak pięknych okolicznościach przyrody i tego... niepowtarzalnych
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Sierpień 26, 2007, 10:41:23 »

No tak - co innego na własne potrzeby a co innego w celach zarobkowych...
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Sierpień 26, 2007, 10:54:58 »

Wojtek, przecież tu nawet moderatorów nie ma, jaka cenzura  Z politowaniem 
Po prostu, szkoda tego forum na polityczne pierdoły.
Ale, jakby co, status poszkodowanego przez reżim Braci K. masz jak w banku, może coś tam  nowa władza dołoży do emerytury  .
A o klonowaniu warto rozmawiać, np. o wspomnianych konwersjach - i potem odlewniu tych konwersji - czy to jest dopuszczalne, itd.
Maciek.
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Sierpień 26, 2007, 10:58:38 »

Cenzura? Nie. Poprostu dobry gust i dobry humor.
Wiesław Średnicki
Jr. Member
**

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Sierpień 26, 2007, 11:34:42 »

A jak wygląda sprawa odlewania na własny użytek - czy  pokażą  mnie w telewizji  [następnie  koferencja prasowa(ten pan itd.)] Pytanie  oczywiscie  hipotetyczne. Lecz  jak  się  kupi  np.orginał  konnej figurki  120 mm  to  trochę  żal  nie  wykorzystać  szkapy po raz drugi przede wszystkim ze  wzlędu  na  koszty.
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Sierpień 26, 2007, 04:45:11 »

Albo taka stówa na przykład.
Raz wydasz i po stówie.
A jak skserujesz albo zrobisz matryce itd, to na dwa razy starczy.Żal niewykorzystać.
Maciek.
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Sierpień 26, 2007, 09:46:14 »

heh, latwiej odlac bilon. Plecam metalizer Humbrola... Spoko
Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Sierpień 27, 2007, 07:36:03 »

Albo taką kartę do bankomatu.
Polecam płytki z polistyrenu i resztki kalkomanii. Z politowaniem
A poważnie, jak ktoś sobie odleje konika lub dwa (lub trzy)  i zrobi  to dla siebie to nie ma co z tego robić problemu.
Albo jednego da koledze.
Maciek
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #41 : Sierpień 27, 2007, 09:31:50 »

Witam, fajny przykład z tą stówą. Przychylam się do zdania Macka w tym poście powyżej.

Pozdrawiam, Piotr

P.S. W sumie ten bilon to od razu mogę frezować na cnc .

Wojtek
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Sierpień 27, 2007, 08:06:29 »

Nie chcę zaczynać od kłótni czy nieporozumień przygody z tym forum i z wami drodzy koledzy. Ale czyż nie jest cenzurą wybieranie postów które nadaj się do publikacji jedynie pod kątem własnych poglądów tudzież własnego poczucia humoru? Tym bardziej że nie używałem wulgaryzmów itp. itd. co zrozumiałe, należy tępić. Może lepszy efekt byście osiągnęli pozostawiając tą moją mało poważną odpowiedź na mało poważny (według mnie) temat i pozwolili pozostałym użytkownikom na weryfikację czyli prawdopodobnie zignorowanie lub też na wtórowanie mi... pewnie i ja szybko doszedłbym do tego że z takim humorem źle trafiłem i starałbym sie dopasować do klimatu, taka "czapa" na samym początku strasznie odpycha, i zniechęca do czynnego udziału w forum
Takie jest chyba przeznaczenie otwartych for żeby wyrażać swe opinie... może zastanówcie sie nad formą forum tylko dla wąskiego grona użytkowników np: "tylko dla miłośników PIS"  jak nie to pozwólcie użytkownikom weryfikować sie nawzajem.

skoro sie tak rozpisałem to napisze dla czego uważam że to temat z d**y
W sytuacji gdy jakiś towar jest deficytowy lub mało przystępny np przez swoją cenę to zawsze pojawią  się ludzie którzy będą go kopiować lub podrabiać bardziej lub mniej udolnie...

Prosty przykład filmów, kiedyś film wchodził na ekrany kin i dopiero po ok 3 ( czy więcej ) latach trafiał do ramówki telewizji publicznej.
1 bilet do kina relatywnie był znacznie droższy niż teraz (kina tylko w większych miastach)
2 dostępność oryginału słaba
3 cena nie zachęcała

obecnie:
1 bilet do kina to jakiś 3 piwa w lokalu (ten przelicznik chyba najbliższy sercom naszym)
2 po kilku miesiącach film już jest dostępny w sklepach w coraz to niższych cenach
3 jak ktoś jest cierpliwy tak jak modelarze:] to niedługo po tym dostanie film razem z codzienna gazetą
No i co?
Mało komu się chce kupować pirackie filmy... Czy piractwo Filmowe zniknęło??? Nie! I nie zniknie bo zawsze znajdą się zapaleńcy dla których będzie za długo lub za drogo...
(Można się przyczepić do szczegłó mojej wypowiedzi ale chodzi o pokazanie mechanizmu)

Tak samo drodzy koledzy modelarze jest z naszymi kochanymi figurkami i jakiekolwiek sankcje, czy inne regulacje tego nie zmienią, chociaż mam nadzieję że niedługo będzie tak jak z tymi filmami że za cenę 3 piw będę mógł kupić oryginała a nie klona...   

Ale zawsze będzie czarny rynek dla tych niecierpliwych i z mniejszymi portfelami...
Przyznajcie że to com napisał to żadna nowość i wszyscy o tym wiedzą ... dla tego tez wciąż uważam że to pytanie to młyn na wodę i niepotrzebnie popadłem przez nie (w mini ale jednak konflikt) z adminami :] 

Pozdrawiam  Wojtek

przy tak pięknych okolicznościach przyrody i tego... niepowtarzalnych
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : Sierpień 27, 2007, 08:18:11 »

Ales sie rozpisal! A jaki tam konflikt! To chyba jeszcze konfliktu nie widziales. Zapisz sie na PWM, tam mafia geriatryczna dyskutuje o dlugosci luf Shermanow az im zylaki pekaja!
Pokaz lepiej jakies figurki. I tak spod farby nie bedzie widac czy klon czy oryginal a chociaz pogadamy na przyjemniejsze tematy.

pozdrawiam
Artur
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 08:20:02 wysłane przez In$pektor » Zapisane
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Sierpień 27, 2007, 08:41:20 »

No właśnie 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!