Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 14, 2020, 10:55:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Sprzedawca dywanów" WIP. Ktoś pamięta?  (Przeczytany 4296 razy)
Pawel
Jr. Member
**

Pomógł? 0

« : Marzec 12, 2008, 08:38:18 »

Witam
Próbuję odszukać relację (WIP) z tworzenia scenki ulicznej z Kairu "Sprzedawca dywanów". Z wykorzystaniem kilku różnych figurek, między innymi wielbłądów od Hellera. O ile pamiętam, była na Planet Figure. Ale nie mogę jakoś tego odszukać w archiwum. Nie pamiętam autora, a ich wyszukiwarka jakoś kompletnie nie działa (celem weryfikacji wpisz 6 liter - a ja cały czas widzę 4).
Pawel
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 01, 2008, 12:55:47 »

Wiem, że to nie ta scenka, ale gdy zapytałeś o "Sprzedawcę dywanów", pomyślałam właśnie o tym człowieczku.
http://picasaweb.google.fr/Chevaliers.du.Centaure/Jacky/photo#5118663683522207522

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Pawel
Jr. Member
**

Pomógł? 0

« Odpowiedz #2 : Lipiec 01, 2008, 05:54:15 »

gdy zapytałeś o "Sprzedawcę dywanów", pomyślałam właśnie o tym człowieczku.
Fajny. Czyja to figurka? Mam wrażenie, że w tej wspomnianej scence była bardzo podobna, ale ze sztuką płótna, albo dywanikiem.
Za mną od dawna chodzi pomysł na scenę z arabskiego miasta (bazar/zatłoczona ulica), w której główną rolę odgrywać będzie hiszpański czołg Renault. Problem z figurkami, Nemrod robi chyba ciekawych beduinów, ale w Polsce się ich nie kupi.
Pawel
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2008, 06:57:31 »

Czyja figurka, w sensie producenta? nie wiem. Oby nie jednorazówka jakaś...
ja kiedyś, z 200 lat temu, kupiłam w Polsce kopię (a fe! - wiem) jednego kucającego Beduina. Figurki Nemroda są relatywnie niedrogie, w sklepie Historexa
http://www.historexagents.co.uk/
dwóch Beduinów w kucki możesz mieć po 16,20 Ł. Pojedyncze piesze figurki to 9-10 Ł. Plus przesyłka oczywiście. Sklep polecam, rzetelnie i szybko wysyła, i nie próbuje zarabiać na opłatach pocztowych.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Pawel
Jr. Member
**

Pomógł? 0

« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2008, 05:14:59 »

Sklep polecam, rzetelnie i szybko wysyła, i nie próbuje zarabiać na opłatach pocztowych.
A jak podchodzi do reklamacji przesyłek "zaginionych w akcji"? Ja, w tym tygodniu, po raz kolejny przekonałem się, jak godna zaufania jest poczta. Przesyłka służbowa ze Szkocji do W-wy. Obficie wypchana koperta dociera do mnie otwarta (nie rozdarta przypadkowo, otwarta). Według poczty: "w takim stanie do nas dotarła". Na druki reklamowe bez wartości  nikt się nie skusił, ale figurki...
Pawel.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 05:17:27 wysłane przez Pawel » Zapisane
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 03, 2008, 08:53:40 »

Zamawiałem z Historexa kilkakrotnie i nigdy nie miałem żadnych przygód z pocztą, paczki były całe i bardzo dobrze zabezpieczone zawsze wysyłają jako list polecony. Złodziejaszki poleconych raczej nie tykają nawet jeśli przyjdzie takowy list otwarty lub uszkodzony spisywany jest na poczcie protokół ostatnio taki pisałem bo dostałem uszkodzoną paczkę z włoch i została przepakowana w sortowni w Warszawie o czym świadczyły taśmy i pieczęcie pocztowe na paczce ale grunt że wszystko się zgadzało, także śmiało polecam Ci ten sklep.
Pozdrawiam, Artur.

Pawel
Jr. Member
**

Pomógł? 0

« Odpowiedz #6 : Lipiec 03, 2008, 05:25:33 »

Złodziejaszki poleconych raczej nie tykają
Raczej się nie zgodzę. Mam na koncie 6 "znikniętych" książek wysłanych poleconym.
Pawel
Biskup
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 20

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lipiec 03, 2008, 05:34:12 »

Wysyłanych skąd do kąd? Bo jeśli na terenie polski i od osoby prywatnej to jak najbardziej, ale wysyłanych od firm i zagranicznych od firm (księgarni itp.) boją się kraść. Choć celnicy chętnie je przeglądają tak było z moim ;/

http://bishop-miniatures.blogspot.com/
...In absence of light darkness prevails...
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!