Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 21, 2018, 07:10:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Piractwo!?  (Przeczytany 40953 razy)
Michał
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« : Marzec 26, 2006, 10:22:40 »

Pozdrawiam wszystkich!Chcialbym poznac opinię szanownych forumowiczów o piractwie figurkowym. Skąd ten problem? Już wyjaśniam. Jestem podwładnym min. Ziobry i interesuje mnie Wasza opinia niejako zawodowo a po drugie sam niedawno spotkałem się z tym procederem osobiście. Na Allegro znalazłem kilka interesujących figurek i pozwoiłem sobie zadzwonić do sprzedającego. Okazało sie że miły Pan mieszka kilkanaście kilomerow od mojej miesciny. W rozmowie telefonicznej pytałem min. o ceny figurek...Pan podal i zapytalem dlaczego tak niskie... ok.30-40 zł za Pegaso!!!. No i że to są KOPIE!? Już jechałem do niego i wtedy obudziła się rewolucyjna czujność - ...kopie...kopie...znaczy się piraty! - pomyślalem i zawróciłem. Ztwgo co napisałem wynika że nie popieram czegoś takiego - to nic innego jak złodziejstwo. Może jestem skrzywiony jakoś i dlatego chciałbym poznac Wasze zdanie. Pozdrawiam! Duży uśmiech
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 26, 2006, 11:05:16 »

Obiema rękami podpisuję się pod kupowaniem oryginałów! Mam zdecydowaną przewagę oryginałów nad "piratami" ale czasami nie da się przeskoczyć problemu dostępności figurek. Z drugiej strony z łezką w oku wspominam początki z piratami, na których uczyłem się fachu:) Myślę, że większość ludzi dochodzi po jakimś czasie do wniosku, że warto i tak zainwestować w oryginał. Rozumiem jednak tych dla  ktorych żywiczne kopie to jedyna możliwość... Cóż...życie
Kamil Feliks Sztarbała
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 27, 2006, 08:47:39 »

Jestem podwładnym min. Ziobry i interesuje mnie Wasza opinia niejako zawodowo a po drugie sam niedawno spotkałem się z tym procederem osobiście.

jak rozumiem piractwo figurkowe jest kolejnym antypanstwowym procederem z którym resort sprawiedliwosci rychło sie rozprawi,tak?

Prezentuję swoją własną opinię a nie jedyną słuszną prawdę.
Marcin Kardaszewski
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #3 : Marzec 27, 2006, 11:25:18 »

Osobiście nie jestem za podrabianiem czegokolwiek, ale są sytuacje, kiedy niedroga kopia bardzo sie przydaje, np. chciałbyś spróbować pracy z żywicą, ale nie wiesz czy sobie poradzisz, czy ci się spodobają jej właściwości itp. Nie zawsze masz kumpla pod ręką, który zrobi Ci kopie i Ci ją da, a jak pewnie dobrze wiesz figurki nie są tanie, zeby tak sobie kupić. Poruszona także dostępność także ma tu swoje znaczenie.
Jeżeli koleś rocznie zrobi dwie kopie i je sprzeda to może nie warto uruchamiać wszystkich trybów wymiaru sprawiedliwości...
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2006, 05:35:34 »

Pamiętam jak w latach 90 tamtego stulecia jeżdżiłem po różnych 'spędach'modelarskich i wszędzię było mnóstwo właśnie tych kopii ,jakośc tego czegoś była okropna , sam znam człowieka który też się tym parał i przez takich ludzi właśnie straciłem kilka swoich figur ,które miały być zaczątkiem mojej małej "fabryczki" Zniechęciło mnie to tak ,że przez długi czas nic nie robiłem .Problem piractwa dotyka mnie na codzień z racji wykonywanego zawodu i nie jest to nic miłego gdy widzi sie owoc swojej nieraz ciężkiej pracy skopiowany Według mnie problem nie jest w piractwie tylko w tym ,że normalnie większość ludzi nie stać na to żeby kupić orginał bo wiadomo jakie są zarobki przeciętnego człowieka .Pozdrawiam ducz
Michał
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 27, 2006, 06:11:15 »

Nie wiem nic na temat antypaństwowości piractwa jakiegokolwiek a figurkowgo w szczególności!  Zapytałem tylko o Waszą opinię! Jak komuś to - za przeproszeniem -zwisa - jego sprawa! Mam wystarczająco dużo roboty i bez ścigania podrabiaczy Pabelo Miniatures. Pozdrawiam!
Kraken
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 6

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 27, 2006, 08:14:49 »

Piractwo jest spoko, oczywista jak dotyczy inszych verlindenów. Za 4 dyszki fajniusia figurka..
Ale od moich smoków wara, bo w morde i nożem!
Ciekawym co zrobi Pabelo jak na allegro zobaczy swoje figsy za dyszkę?
Ha, ha, ha....
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2006, 08:24:39 wysłane przez Kraken » Zapisane

Powoli ale do przodu:
http://figurkowy.blogspot.com/
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 29, 2006, 08:36:50 »

Oooo właśnie Uśmiech.  Jakoś nie wierzę, że zobaczę na naszym rynku klona Pabelo czy innej Polskiej firmy - to mogłoby się szybko dla wszystkich skończyć w sądzie - prosta sprawa o prawa majątkowe do wzoru figurki.

Co innego sprawa kopiowania - kopiowanie i sprzedawanie tego w celach zarobkowych na pewno jest naganne (tak samo kupowanie). I tyle - realnie pewnie taki rynek istnieje nie tylko w Polsce - chociaż przy relacjach $40 za figurkę wiadomo, że nie ma co liczyć na normalny rynek w Polsce. Sam robię figurki i jakoś nie chciałbym, żeby wszyscy kopiowali to, co sam zrobię (chociaż akurat nie liczę na takie zainteresowanie).

Ducz, a tak z ciekawości - zdażyło Ci sie dochodzić swoich praw przed sądem?
Piotr

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 29, 2006, 11:48:24 »

Witam .Jakoś nie miałem na to zbyt dużej ochoty ,żeby iśc do sądu ,wiesz to były lata 90.i wtedy wszystko wyglądało trochę inaczej ,(chodzi mi o prawa autorskie itp.)generalnie jak pamiętam każdy kto tylko chciał to kopiował na potęgę .Ale znany jest mi przypadek podobno firmy bodajże krakowskiej która ,miała sprawę o kopiowanie .Skończyło się to tym ,że tej firmy juz chyba nie ma . Ducz
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 29, 2006, 12:41:40 »

No i dobrze - powinno iść wszystko w tą stronę.

A tak w ramach ciekawostki - jakiś czas temu (będzie ze dwa lata temu) wybrałem sie z Mackiem Pawlicą do człowieka (firmy), który zajmuje się profesjonalnie odlewaniem (od łopat śmigłowców do figurek) - facet oczywiście zachwalał nam usługi, obiecywał różne rzeczy (jakość miał fatalną, jak się później się okazało - przynajmniej w kontekscie figurek). Zaproponował nam obejrzenie jego firmy (ot, jakiś hangarek, budynek i biuro - całkiem nowe i całkiem OK) - oprowadzając nas po firmie pokazywał różne odlewy, wyroby i... w którymś momencie pokazał nam odlew (to były chyba drzwi gnieździeńskie) mówiąc: "wiecie Panowie, zrobił to ktoś inny, ale dołożyliśmy dwa uszka z drutu i teraz sprzedajemy to jako nasze...".
Przypominam, że facet oferował nam usługi odlewnicze, mówiąc, że jest złodziejem odelewów... absurd.

Pozdrawiam,
Piotr

Maciej Pawlica
Hero Member

Pomógł? 45

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 29, 2006, 02:05:17 »

No, było tak, ale to jakiś głupek był.
Maciek.
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 29, 2006, 04:31:07 »

HAhahahaha fajny ten jegomość złodziej a jednak nie złodziej???No cóż, a już myślałem że tylko mnie zdarzają sie takie absurdalne zjawiska nadprzyrodzone .Grzesiek
Piotr Czyż
Administrator
Hero Member

Pomógł? 32

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 30, 2006, 07:35:56 »

Nie głupek, nie głupek - tylko biznesmen  Spoko

Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 30, 2006, 07:52:53 »

No fakt bym nie zauważył żeto biznesmen.
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Marzec 31, 2006, 05:38:20 »

Wywlekając temat dostępności figurek... Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie mogę bezproblemowo w Polsce zakupić coś z Latorre? Mam jedna zpiratowaną figurkę i szczere chęci żby mieć ją w oryginale - a tu dupa blada Smutny
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!